ساخت رنگ مو
استفاده از رنگ موهای شیمیایی به سلامت مو آسیب می رساند اما می توانید با ساخت رنگ موهای گیاهی با مواد طبیعی همیشه موهای سالم و زیبا داشته باشید.

ساخت رنگ موهای جدید با مواد گیاهی و طبیعی در خانه

رنگ کردن موی سر از کارهای مورد علاقه بسیاری از خانم ها به شمار می رود اما برخی از خانم ها به علت ترس از عوارض رنگ های شیمیایی و آسیب به موهایشان ، از رنگ کردن موهایشان منصرف می شوند. اگر شما نیز جزو این دسته از بانوان هستید ، با استفاده از رنگ موهای طبیعی و گیاهی که در این بخش از دنیای مد نمناک برایتان آورده ایم در خانه موهای خود را ترکیبی رنگ کنید اما یادتان باشد پیش از رنگ کردن کامل موها، مقداری از رنگ موی طبیعی را روی قسمتی از مو که کمتر در معرض دید است بگذارید تا اگر حساسیت داشتید مشکل حادی برایتان پیش نیاید و زیبایی و سلامت تان تحت الشعاع قرار نگیرد.

آموزش ساخت رنگ موهای پرطرفدار در خانه

شما می توانید با استفاده از ترکیبات گیاهی و طبیعی یک رنگ موی بدون ضرر در خانه بسازید و دیگر از رنگ های شیمیایی استفاده نکنید.

ساخت رنگ موی خانگی با پوست گردو

پوست گردو معروفترین ماده طبیعی است که قدرت رنگ کنندگی فراوانی دارد ، برای رنگ کردن موهایتان مقداری پوست گردو را خرد کنید و به اندازه 4 قاشق از آن را در 6 لیوان آب بریزید و روی حرارت بگذارید. سپس اجازه دهید چند ساعت این مخلوط باقی بماند و بعد آن را روی موهای تمیز خود بریزیدو ماساژ دهید و دقایقی بعد موها را آبکشی کنید.

پوست گردو

طرز تهیه رنگ موی طبیعی با پوست گردو

ساخت رنگ مو با رزماری

3 پیمانه رزماری ، 4 پیمانه مریم گلی و 2 قاشق سرکه سیب را با هم مخلوط کنید و سپس مقداری آب را به آن اضافه کنید و در ظرفی کوچک ریخته و روی شعله زیاد بگذارید تا آب جوش بیاید. مقدار آب باید طوری باشد که فقط کل گل ها زیر پوشش آب قرار گیرد. پس از به جوش آمدن آب ، شعله را کم کنید و چند ساعت زمان دهید تا حرارت ببیند و رنگ محلول قوت بگیرد. سپس محلول را صاف کنید و موهایتان را با آن ماساژ دهید تا به خوبی رنگ بگیرد.

ساخت رنگ موی قهوه ای با تنباکو

یکی از مصارف تنباکو دردخانیات است اما تنباکو استفاده های بهتری نیز مانند ساخت رنگ برای پوشاندن رگه های موی سفیدشده دارد. فقط کافی است روی 2 قاشق تنباکو یک لیوان آب بریزید و حرارت دهید تا آب به جوش آید سپس 15 تا 20 دقیقه اجازه دهید این ترکیب روی حرارت کم باقی بماند. پس از خنک شدن آن را روی قسمت های سفیدشده مویتان ماساژ دهید تا به رنگ قهوه ای روشن در آید.

تنباکو

ساخت رنگ مو با تنباکو برای موهای سفید سر

روش ساخت رنگ مو با پودر گل شقایق

پودر گل شقایق را از عطاری ها تهیه کنید و با مقدارمساوی پوست گردوی پودر شده و آب جوش مخلوط کنید تا خمیری به دست آید سپس مدتی این خمیر را کنار بگذارید تا رنگ بیاندازد ، سپس برای رنگ کردن موهایتان از آن استفاده کنید و موهایتان را با این خمیر ماساژ دهید و پس از گذشت چند ساعت موهایتان را بشویید.

ساخت رنگ موی جدید با روناس

اگر دوست دارید موهای خود را سیاه کدر یا پر کلاغی کنید ، 4 قاشق روناس را با 3 لیوان آب جوشانده و سپس از صافی رد کنید و پس از سرد شدن موهای خود را با آن مالش دهید.

روناس

ساخت رنگ مو گیاهی در خانه با روناس

ساخت رنگ موی زیبا با چای

چای از مواد خوراکی است که در بیشتر خانه ها یافت می شود و با آن می توانید موهای خود را رنگ کنید. 6 قاشق چای در ظرفی بریزید و 6 پیمانه آب جوش بر روی آن بریزید سپس روی حرارت ملایم قرار دهید تا دم بکشد. سپس موهای تمیز خود را با چای دم کشیده ماساژ دهید و سپس صبر کنید تا خشک شود ، بعد یک یا دوبار دیگر موهای خود را با چای بشویید تا موهایتان به رنگ تیره و خوشرنگی در آید.

آموزش ساخت رنگ مو با ریشه ریواس

ریشه ریواس خاصیت رنگدهی فراوانی دارد پس اگر می خواهید موهای خود را به رنگ قهوه ای روشن درآورید، مقداری رشه ریواس را در ظرفی بریزید و یک ربع بجوشانید سپس اجازه دهید تا سرد شود ، آنگاه بعد از گذشت یک روز محلول سردشده را از صافی عبور دهید و ریشه ها را جدا کنید و مایع به دست آمده را با 4 قاشق سرکه سیب و یک تخم مرغ ترکیب کنید و روی موهایتان ماساژ دهید و اجازه دهید تا یک ساعت بر روی موی شما بماند آنگاه موهایتان را با آب ولرم بشوئید.

ریشه ریواس

آموزش ساخت رنگ مو در منزل با ریشه ریواس

ساخت رنگ موی طبیعی بور با گیاه اسپرک

از عطاری گیاه اسپرک مخصوص رنگ مو بخرید زیرا گیاه اسپرک انواع مختلفی دارد که از میان آن ها تنها یک نوع برای رنگ آمیزی موی سر مناسب است. سپس 4 قاشق غذاخوری اسپرک را در 3 لیوان آب بجوشانید و پس ازصاف کردن و سرد شدن آن را روی موهای خود ماساژ دهید تا موهای تان به رنگ بور در آید.

ساخت رنگ موی طبیعی های لایت آبی با آقطی

گیاه آقطی را تهیه کنید و آن را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم بگذارید تا بجوشد و پس از 10 دقیقه عصاره به دست آمده از این گیاه را روی سر و موها بریزید و ماساژ دهید تا رنگ بگیرد. این گیاه به دلیل توناژ آبی که در خود دارد جلوه ای خاص به موهای شما می بخشد.

ساخت رنگ مو ، آموزش روش ساخت رنگ موی طبیعی در خانه

3.3127
این مطلب مفید بود ؟8542
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
برچسب : رنگ مو
وبگردی