ساخت گلدان
شاید فکرش را هم نمیکردید که با لامپ های پرمصرف و سوخته که هیچ استفاده ای ندارند بتوان در ساخت گلدان های زیبا استفاده کرد.

ساخت گلدان با لامپ

ایده های بسیار جالبی را میتوان با لامپ های سوخته انجام داد که تعدادی از آنها را در این آموزش که در مورد گل و گیاه است خدمت حضورتان تقدیم مینماییم ؛

خوشبختانه چند سالی است که بیشتر مردم به استفاده از لامپ های کم مصرف رو آورده اند و لامپ های پر مصرف دیگر از رونق افتاده اند. اگر شما هم به این جریان مثبت پیوسته باشید حتماً چند لامپ پرمصرف بدون استفاده در گوشه و کنار خانه تان پیدا می شود. در این ساختنی یاد می گیرید که چطور با لامپ های حبابی گلدان شیشه ای درست کنید. درست کردن این گلدان کار بسیار ساده ای است اما نیاز به دقت بالایی دارد. 

 

ساخت گلدان

 

 

ساخت گلدان با لامپ پرمصرف

 توصیه می کنیم اگر هنوز هم از لامپ پرمصرف استفاده می کنید، چند لامپ کم مصرف بخرید و لامپ هایتان را عوض کنید. اینکار در بلند مدت باعث صرفه جویی در هزینه هایتان می شود. در ضمن صاحب چند گلدان شیشه ای هم می شوید که میتوانید خانه را با آنها تزیین کنید یا آنها را هدیه دهید.

گام اول :وسایل و ابزار موردنیاز

  • لامپ رشته ای
  • کمی سیم فلزی کلفت
  • چکش
  • انبردست
  • سوراخ کن یا درفش (خودتان درفش بسازید)
  • یک پیچ بلند

گام دوم :سر لامپ را باز کنید

با استفاده از انبردست، قطعه فلزی بالای لامپ را جدا کنید.

زیر این قطعه یک تکه شیشه کلفت است که باید با سوراخ کن آن را بیرون بیاورید. سوراخ کن را درون سوراخ روی شیشه فرو کنید و آرام شیشه را بیرون بکشید. حواستان باشد خرده شیشه ها دست تان را نبرد.

گام سوم :فیلامنت لامپ را بیرون بیاورید

حالا باید فیلامنت یا رشته های سیم داخل لامپ را بیرون بیاورید. یک پیچ را سر لامپ بگذارید وبا چکش چند ضربه به آن بزنید. در حین کار باید پیچ را محکم نگه دارید چون اگر از دست تان در برود، حباب لامپ می شکند. وقتی تمام اتصالات رشته به سر فلزی لامپ شکست، محتویات داخل لامپ را خالی کنید.

گام چهارم :داخل لامپ را تمیز کنید

سک تکه دستمال را دور سوراخ کن بپیچید و با آن پودر داخل لامپ را تمیز کنید.

بعد از اینکه پودر داخل شیشه را تمیز کردید، داخل آن را با آب بشویید تا کاملاً شفاف شود.

گام پنجم :پایه گلدان را آماده کنید

سیم فلزی را بردارید و با انبردست پایه ای که می خواهید را برای گلدان شیشه ای بسازید. با قسمت پایین سیم یک پایه بزرگ بسازید و قسمت بالای آن را بعد از یک انحنا دور قسمت فلزی حباب بپیچید.

آموزش ساخت گلدان بسیار زیبا با لامپ

3.817
این مطلب مفید بود ؟134
برگرفته از ساختنی -/ح
برچسب : لامپ
وبگردی