سارق

دستگیری پدر و پسر سارق

تاریخ انتشار : 15 بهمن 1400کد مطلب : 56415زمان مطالعه : 4 دقیقه
دستگیری پدر و پسری که خودرو سرقت می کردند، بازداشت سارقان انبار شرکت قطعات خودرو و...، از مهم ترین اخبار پلیس تهران بزرگ در شبانه روز گذشته بوده است.

مهر:دستگیری سارقان، یکی از مهم‌ترین مأموریت پلیس در مبارزه با ناامنی است و از همین رو، در لابه لای اخبار پلیس، همواره به خبرهایی از دستگیری سارقان بر می‌خوریم.

دستگیری پدر و پسر سارق خودرو

سرهنگ پیمان لطیفی سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری پدر و پسری که در محله خلیج به سرقت خودرو می‌پرداختند خبر داد و اظهار داشت:با توجه به وقوع چند فقره سرقت خودرو در محله خلیج بررسی موضوع در اختیار تیمی از مأموران زبده کلانتری قرار گرفت.

وی عنوان کرد:در پالایش اطلاعات به دست آمده از صحنه‌های سرقت مشخص شد که 2 مرد حدوداً 50 و 25 ساله با همکاری یکدیگر سرقت‌ها را انجام داده اند و متهمان با استفاده از یک دستگاه خودروی سواری مشخص در صحنه‌های سرقت حاضر می‌شوند.

سرکلانتر پنجم پلیس پیشگیری تهران ادامه داد:با جمع بندی تصاویر به دست آمده از متهمان، مشخصات ظاهری متهمان و خودرو آنان در اختیار گشت‌های انتظامی کلانتری قرار گرفت و مأموران روز گذشته هر 2 متهم را در حالی که مشغول سرقت خودرویی بودند شناسایی کردند.

این مقام انتظامی از رابطه پدر و فرزندی متهمان خبر داد و گفت:سارقان به جرم ارتکابی با همکاری یکدیگر اعتراف و هر 2 متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند.

دستگیری تبلیغ کننده مصرف تریاک برای پیشگیری از کرونا

فرمانده انتظامی شهرستان ری از دستگیری فردی که با همکاری همدستش در فضای مجازی به تبلیغ مصرف تریاک برای پیشگیری از ابتلاء به کرونا می‌پرداخت، خبر داد و گفت:از مخفیگاه متهم 300 گرم تریاک کشف شد.

سرهنگ دوستعلی جلیلیان بیان داشت:در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی از شخصی در حال مصرف موادمخدر و تبلیغ مصرف آن برای پیشگیری از ابتلاء به ویروس کرونا، شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار مأموران کلانتری خاورشهر قرار گرفت.

وی افزود:با رصدهای میدانی و تحقیقات تخصصی هویت و مخفیگاه این متهم شناسایی و مشخص شد که متهم با همکاری همدستش به تبلیغ و توزیع مواد مخدر می‌پردازد.

فرمانده انتظامی شهرستان ری افزود:پس از هماهنگی‌های قضائی متهمان در مخفیگاه شأن دستگیر و در بازدید از این محل حدود 300 گرم تریاک کشف شد.

سرهنگ جلیلیان خاطرنشان کرد:پس از تکمیل تحقیقاتی اولیه هر 2 متهم در اختیار مراجع قضائی قرار گرفتند

بازداشت سارقان انبار شرکت قطعات خودرو

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری حسابدار شرکتی که با همکاری نگهبان آن، 10 میلیارد ریال قطعات خودرو از انبار سرقت کرده بود، خبر داد.

سردار علیرضا لطفی گفت:در مهر ماه امسال مدیر عامل یک شرکت خصوصی خرید و فروش قطعات خودرو در شرق تهران به پایگاه ششم پلیس آگاهی مراجعه و اظهار داشت، در انبار گردانی شرکتش متوجه شده است که اموال داخل انبار کسری فراوانی دارد و بیش از 10 میلیارد ریال از اموال داخل انبار به سرقت رفته است.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان در بررسی‌های اولیه به دست آوردند که اموال داخل انبار توسط فردی آشنا که به راحتی می توانسته به داخل انبار تردد داشته باشد، سرقت شده است، ادامه داد:در بررسی‌های پلیسی سرنخی از فعالیت مجرمانه حسابدار با همکاری نگهبان شرکت به دست آمد.

رئیس پلیس آگاهی تهران به انجام استعلام‌های لازم در این رابطه اشاره کرد و گفت:با محرز شدن این موضوع حسابدار شرکت و همسرش که مطلع از سرقت اموال داخل انبار بوده و مبالغ مربوط به فروش این اموال به حساب وی واریز می شده است، پس از هماهنگی‌های قضائی دستگیر و متهمان در پی جویی های انتظامی به سرقت متعدد از داخل انبار با همکاری نگهبان شرکت و فروش این اموال به تعدادی مالخر اعتراف کردند.

این مقام انتظامی ابراز داشت:با دستور قضائی نگهبان شرکت نیز دستگیر و در بررسی از مخفیگاه متهمان تعدادی قطعات و تجهیزات خودرو مسروقه کشف و متهمان به فروش اموال سرقتی و خرید یک دستگاه خودرو و تعدادی سکه اعتراف کردند.

وی اظهار کرد:هر 3 متهم با صدور قرار مجرمیت برای کشف جزئیات پرونده و دستگیری مالخران در اختیار این پلیس قرار دارند.

کشف 200 میلیاردی کالای قاچاق

سردار حمید هداوند جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف محل دپوی کالاهای خارجی قاچاق در این شهرستان به ارزش 200 میلیارد ریال خبر داد و بیان داشت:مأموران انتظامی شهرستان ری در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز و ساماندهی انبارهای کالا، موفق به کشف محل دپوی کالای قاچاق در یک انبار در این شهرستان شدند.

وی افزود:پس از هماهنگی‌های قضائی با حضور نماینده تعزیرات حکومتی این شهرستان از این انبار بازدید و در این عملیات مقادیر فراوانی لوازم خانگی، تجهیزات پزشکی و لوازم یدکی و غیره کشف شد.

این مقام انتظامی در خصوص تعداد اموال کشف شده، اظهار داشت:در این عملیات 500 دستگاه لوازم خانگی، 400 دستگاه لوازم و تجهیزات پزشکی، 3 هزار و 200 لیتر روغن موتور، 7 هزار و 200 کیلو ذغال، 400 عدد لوازم یدکی و تجهیزات خودرو قاچاق کشف و کارشناسان ارزش این کالاها را 200 میلیارد ریال اعلام کردند.

به گفته سردار هداوند، در این رابطه 20 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

انتهای پیام/م

دستگیری پدر و پسر سارق

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : سرقت
وبگردی