سامی یوسف
سامی یوسف با نام اصلی سیامک رادمنش که اصالتی ایرانی دارد در گفتگویی از رویای اجرا در ایران سخن گفت. در ادامه گفت و گویی خواندنی با سامی یوسف خواننده ایرانی الاصل را می خوانید.

سامی یوسف که اصالتا ایرانی است و در تهران و از پدر و مادر آذربایجانی متولد شده ولی هنوز در ایران اجرایی نداشته است.

سامی یوسف خواننده معروف با اشاره به اینکه در ایران به دنیا آمده و تا سه سالگی نیز در این کشور زندگی کرده است، گفت:
من عاشق ایران هستم و آرزومندم که کشور زادگاهم را به زودی ببینم. این واقعا دور از عقل به نظر می رسد که در کشورهای بسیار دوری مانند گویان (Guyana) که پارسال در استادیوم ملی آن برنامه داشتیم، موسیقی اجرا کرده ام اما در کشور خودم، جمهوری اسلامی ایران، هنوز اجرا نداشته ام.

سامی یوسف

سامی یوسف

مردم بعضی وقت ها می گویند:سامی تو همه جا برنامه داشتی اما هنوز ایران را ملاقات نکرده ای. جواب ساده ای که در برابر این حقیقت می توانم بدهم این است:برای ملاقات ایران و اجرا ما باید ابتدا یک دعوتنامه معنادار از یک موسسه حرفه ای داشته باشیم.
این برای من یک رویاست در ایران اجرا داشته باشم و خیلی هم بیشتر خوشحال می شوم اگر بتوانم از مزار پدربزرگ و مادربزرگم و نیاکانم (به ویژه در شهر تبریز) و همچنین مقابر متبرکه و مقدس ایران زیارت کنم. آرزو می کنم این رویا روزی تحقق پیدا کند.

سامی یوسف

سامی یوسف در آرزوی سفر به ایران

سامی یوسف در تیرماه سال 1359 در خانواده ای آذربایجانی متولد شد. سامی یوسف در کودکی به همراه خانواده اش به انگلستان مهاجرت نموده و در همان اوایل کودکی با سازهای پیانو، ویولن و سازهای ایرانی چون تار و سنتور آشنا می شود. سامی در 18 سالگی به فرهنگستان سلطنتی موسیقی در لندن، یکی از معتبرترین آکادمی های جهان در زمینه موسیقی می رود تا موسیقی را به شیوهٔ تخصصی بیاموزد.

سامی یوسف ، سامی یوسف چرا در ایران اجرا نمیکند؟

4.533
این مطلب مفید بود ؟303
برگرفته از خبرآنلاین - / ک
برچسب : سامی یوسف
وبگردی