ستاره های سینما

ستاره های سینمای ایران از دهه 70 تاکنون + تصاویر

تاریخ انتشار : 25 مهر 1396کد مطلب : 58227زمان مطالعه : 4 دقیقه
در این مطلب گزارشی از ستاره های سینمای ایران از دهه 70 تاکنون از شهاب حسینی تا محمدرضا گلزار را مشاهده میکنید.

ستاره های سینما که گذر عمر تاثیری رویشان نگذاشت

ستاره های سینما از روزگار جوانی فعالیتی در دنیای هنر داشته اند و به واسطه توانایی هایشان در سنین پایین یا بالاتر دیده شده اند. برخی از این ستاره های سینما با گذشت سنشان از مرز جوانی به شهرت بیشتری رسیدند و به اصطلاح در دنیای بازیگری جاافتاده تر شدند.

در اواسط دهه هفتاد بود که سینمای ایران بر اساس ذائقه مخاطبانش وارد فاز جدیدی شد و شاهد تغیرات گسترده هم در نوع فیلم ها هم در فیلمسازان و هم در بازیگران بودیم. در این دوران بازیگران جوان زن و مرد بسیاری وارد عرصه بازیگری شدند و عده ای از آنها با گذشت بیش از دو دهه همچنان می درخشند. البته در این میان بازیگرانی نیز بودند که نتوانستند خودشان را در سینمای ایران ماندگار کنند و خیلی زود در همان دهه هفتاد فراموش شدند.

عده ای که در این دهه درخشیدند به جوان اول های سینمای ایران تبدیل شدند که در جذب مخاطبان و فروش فیلم ها نیز تاثیرگذار بودند. این بازیگران با گذشت دو دهه از اولین حضورشان در سینما هنوز هم به عنوان جوان اول، نقش های جوان و بسیار کمتر از سنین خودشان ایفا می کنند.

عده ای از منتقدان بر این باورند که این بازیگران مانعی برای پیشرفت و درخشش ستاره های جوان تر هستند و عده ای نیز می گویند این بازیگران با تجربه بهتر می توانند از عهده نقش اول آثار سینمایی بربیایند. البته ویژگی های ظاهری این بازیگران نیز در انتخابشان به عنوان جوان اول آثار سینمایی بی تاثیر نیست. در زیر به بعضی از این سوپراستارها که نقش های جوان تر از خودشان را تجربه کردند اشاره می کنیم.

ستاره های سینما که نقش های جوان تر از خودشان را تجربه کردند

محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار

محمدرضا گلزار ستاره سینمای ایران

برای کارگردان ها و مخاطبان سینمای ایرانمحمدرضا گلزار هیچ گاه پیر نمی شود. این بازیگر 40 ساله هنوز هم نقش های زیر سی سال بازی می کند. از دورانی که گلزار به شهرت رسید 17 سال گذشته است و در تمام این سال ها وجود این بازیگر در آثار سینمایی باعث رونق فروش آن فیلم می شود. او در اوایل هشتاد پرکارترین سال های بازیگری اش را تجربه کرده است. البته این بازیگر بدش نمی آید که در نقش هایی که متناسب با سن و سالش نیز باشد، ایفای نقش کند. قطعا ظاهر جوان و جذاب این بازیگر در انتخابش به عنوان جوان اول فیلم ها نیز بی تاثیر نیست.


بهرام رادان

بهرام رادان

بهرام رادان بازیگری که خیلی زود ستاره شد

بازیگری که این روزها فیلم «زرد» را بر روی پرده دارد، 38 ساله است. بهرام رادان بازیگری را در جوانی آغاز کرد. در شرایطی که تنها 20 سال داشت شروع کرد و در طی سال های بازیگری اش به تجربه بیشتری رسیده است. بهرام رادان چهره جوان و صدای پرانرژی دارد و بی شک هنوز هم می تواند به عنوان جوانی زیر سی سال ایفای نقش کند. باید منتظر ماند و دید که این بازیگر پرکار تا کی می تواند در نقش هایی که بسیار از خودش جوان تر است ایفای نقش کند.


امین حیایی

امین حیایی

امین حیایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان

امین حیایی بی شک یکی از پرکارترین بازیگران سینما است. وی از اوایل دهه هفتاد وارد عرصه بازیگری شد و در مجموعه های تلویزیونی هم بازی کرده است. نقطه اوج امین حیایی با فیلم «کما» شروع شد. شاید باورش سخت باشد ولی امین حیایی 47 ساله است. بی شک نقش هایی که امین حیایی بازی می کند به جوان ماندنش در اذهان مخاطبان بی تاثیر نیست. البته حیایی با بازی در فیلم هایی مثل «دارکوب» بهروز شعیبی و «شعله ور» حمید نعمت الله وارد دوره ای متفاوت از دوران بازیگری اش شده است. به نظر چند سالی است که با یک امین حیایی متفاوت روبه رو هستیم.


محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن بازیگر سینما و تلویزیون

این بازیگر بازی در فیلم های سینمایی را در سن 29 سالگی با فیلم «مرسدس» مسعود کیمیایی آغاز کرد و شانزده سال بعدی بازیگری اش را نیز به عنوان جوان اول گذراند. محمدرضا فروتن حتی در سن 45 سالگی هم پیشنهاد بازی به عنوان جوان اول آثار سینمایی را داشت هر چند خودش دیگر تمایلی به بازی در چنین نقش هایی را ندارد.


حامد بهداد

حامد بهداد

حامد بهداد بازیگری که در سینما ستاره شد

حامد بهداد 44 ساله است و مدتی از بازی به عنوان جوان اول آثار سینمایی فاصله گرفته بود. ولی دوباره با بازی در آثاری چون «نیمه شب اتفاق افتاد» و «آرایش غلیظ» به چنین نقش هایی بازگشت. گویی حامد بهداد هم می خواهد در نقش هایی مناسب با سن و سالش بازی کند و هم چالش بازی در نقش جوان تر را برای خود داشته باشد.


شهاب حسینی

شهاب حسینی

شهاب حسینی مرد اول این روزهای سینما

شهاب حسینی این روزها نفر اول سینمای ایران است. این بازیگر توانا تا مدتی پیش در نقش هایی که بسیار از خودش جوان تر بود، ظاهر می شد. ولی چند سالی است که وارد نقش هایی هماهنگ با سن و سالش شده است. شهاب حسینی برعکس ستاره های بالا بازیگری اش را از اوایل دهه هشتاد شروع کرد ولی توانست در مدت کوتاهی به هر آنچه لازم دارد برسد.

ستاره های سینمای ایران از دهه 70 تاکنون + تصاویر

3.734
این مطلب مفید بود ؟259
وبگردی