سحر زکریا

سحر زکریا | راز ازدواج نکردن سحر زکریا

تاریخ انتشار : 28 مهر 1394کد مطلب : 22123تعداد نظرات : 4 نظر
سحر زکریا که در گذر از 40 سالگی همچنان احساس زیبایی و جوانی می کند و معتقد است که به سن فقط باید به چشم یک عدد نگاه کرد.

سحر ذکریا چرا ازدواج نکرده است

سحر زکریا بازیگرسریال های مهران مدیری که در 42 سالگی به سرمیبرد و همچنان مجرد است در گفتگویی از دلایل ازدواج نکردنش گفت.

سحر زکریا دختری که در گذر از 40 سالگی همچنان احساس زیبایی و جوانی می کند و اینگونه افراد معتقدند که به سن فقط باید به چشم یک عدد نگاه کرد. سحر می گوید در 42سالگی همان حسی را دارد که در 20 سالگی داشته و هیچ وقت اهل پنهان کردن سن و سالش نبوده. او نگران نیست که در این سن هنوز مجرد مانده، بلکه ازدواج را اتفاقی می داند که باید به وقتش رخ دهد. گفت وگوی ما با سحر را در مورد 40 سالگی بخوانید. 

وقتی دو سال قبل مصاحبه شما را خواندم که در آن صراحتا اعلام کرده بودید که با آغوش باز به استقبال 40 سالگی می روید، حسابی تعجب کردم.

سحر زکریا

اما برخی از افراد به ویژه بازیگرها فکر می کنند که با اعلام سن شان ممکن است دیگر نتوانند نقش دختر جوان را بازی کنند.

به هر صورتی این موضوعی است که در کشور ما به یک دغدغه بدل شده است. اکثر فیلم ها و سریال های ما صرفا به دنبال عروسک هستند نه بازیگر، وگرنه در یک قصه خوب جای کار برای هر سن و شرایطی وجود دارد. وقتی توجه ما صرفا به مسائل ظاهری است طبیعی است که افراد به پنهان کاری روی می آورند و در 40سالگی هنوز خودشان را یک دختر 20 ساله جا می زنند.

شما نگران نیستید که با بالا رفتن سن تان دیگر نتوانید نقش دخترهای جوان را بازی کنید؟

نه؛ من واقعا نگران نیستم؛ نه در زندگی شخصی و نه در زندگی حرفه ای دلواپس این نیستم که وارد 42 سالگی شدم. به نظرم کسی که تنها دغدغه اش در سن و سالش خلاصه می شود، چیز زیادی از زندگی نمی داند و از عمرش به اندازه کافی لذت نبرده. فیلم خوب ندیده، کتاب نخوانده و معاشرت های مناسب نداشته است و به خودش شادی هدیه نداده. اگر شما این کارها را انجام داده باشید دیگر نگران سن و سال تان نیستید و هر سالی را که از عمرتان می گذرد برگی زرین می دانید و معتقدید که آن را با بهای تجربه به دست آورده اید.

سحر زکریا

شما در بخشی از صحبت های تان به این موضوع اشاره کردید که ترس از بالا رفتن سن ریشه فرهنگی دارد؟

بله؛ متاسفانه همین طور است. متاسفانه برخی باورهای اشتباه برای خانم ها گلدن تایم یا همان زمان طلایی را قائل می شود و به آنها تلقین می کند وقتی به 40سالگی برسند دیگر مانند دوران 20 سالگی شان جذاب نیستند. به هر حال نمی توان این نکته را نادیده گرفت که جوانی نوعی زیبایی را با خود به همراه دارد. این موضوع شامل زن یا مرد نمی شود، منتها نکته ای که وجود دارد این است که افراد وقتی دوره جوانی را پشت سر می گذارند، نباید نسبت به ظاهرشان بی اعتنا شوند و ورزش را رها کنند و به تناسب اندام شان اهمیت ندهند. طبیعی است وقتی افراد مرتب ورزش کنند، تغذیه مناسبی داشته باشند و به پوست شان رسیدگی کنند می توانند پیری ظاهری را حداقل به تعویق بیندازند. به هر حال ما باید یاد بگیریم برای خودمان در هر سن و شرایطی ارزش قائل باشیم.

ولی نمی توان منکر این موضوع شد که اکثر مردم دنیا به دنبال اکسیر جوانی می گردند و حفظ آن را مانند یک گنج دست نیافتنی می دانند.

بله اما معتقدم که باید ذهن ها را فراتر کرد. من معتقدم در ذات جوانی نوعی زیبایی وجود دارد. اگر افراد در دهه 20 و 30 زندگی شان زیبا هستند، این زیبایی هنر نیست چون بر گرفته از سن و سال و جوانی شان است، مهم این است که شما در دهه 40 و 50 زندگی تان همچنان زیبا باشید و این زیبایی تنها در ظاهرتان نباشد بلکه در رفتار و نوع عملکردتان وجود داشته باشد.

بزرگ ترین تغییر که در سحر 40 ساله رخ داده چه چیزی است؟

از 20 سالگی من 22 سال گذشته است و بی تردید طی این دو دهه تغییرات زیادی کردم که برخی از آن به موقعیت حرفه ای و مالی من باز می گردد. در طول این سال ها توانستم به آن چیزی که دوست دارم، دست یابم و از این بابت بسیار خوشحالم.

با این اوصاف شما در مسیر آرزوهای تان حرکت کردید؟

همین طور است من همواره دوست داشتم بازیگر شوم و خوشبختانه این اتفاق در مورد من رخ داد و به قول خودتان توانستم در مسیر آرزوهایم قدم بردارم. حس کم نظیری است که آدم ها به آن چیزی که دوست دارند دست پیدا کنند و از موقعیتی که در آن قرار دارند، لذت ببرند.

شما در 42 سالگی هنوز مجرد هستید و ازدواج نکردید. بسیاری از خانم ها وقتی در این سن هنوز شریک مورد نظرشان را انتخاب نکرده اند، احساس عدم اعتماد به نفس می کنند؟

به نظرم نباید این طور باشد. ازدواج نکردن نباید به معنای نداشتن فرصت یا سرخوردگی باشد. وقتی شما در 40 سالگی ازدواج نکرده اید، نشان می دهد که در این موضوع کمی سختگیر بودید و مسائل کاری و تحصیلی تان در اولویت قرار داشت یا اینکه فرد مورد نظرتان را نتوانستید پیدا کنید. به همین خاطر نباید به خاطر ترس از تنهایی یا اینکه سایر دوستان تان متاهل شدند و شما هنوز مجردید، تن به هر ازدواجی بدهید بلکه باید همچنان در مقام یک انتخابگر باشید. متاسفانه بعضی از خانم های ما بر اساس متر و معیارهای اشتباهی پای سفره عقد می نشینند.

سحر زکریا


چه متر و معیاری؟

آنها نگاه مادی به ازدواج دارند و به این امید خانه بخت می روند که طرف مقابل شان آنها را به لحاظ مالی مورد حمایت قرار دهد. یک زن باید در درجه اول استقلال داشته باشد. این مستقل بودن در همه موارد حتی مسائل مالی هم باید باشد. وقتی شما دست تان در جیب خودتان است، عزت نفس بیشتری دارید و دیگر حاضر نیستید با انگیزه مالی ازدواج کنید. پس ازدواج برای تان از سر عشق و علاقه اتفاق می افتد.

در کنار همه این مسائل بعضی از دخترها هستند که دوست دارند خودشان را در لباس عروسی ببینند و به خاطر این رویا تن به ازدواج می دهند. شما هیچ وقت رویای پوشیدن لباس عروس را نداشتید؟

نه؛ برای من هیچ وقت پوشیدن لباس عروس و گرفتن جشن عروسی رویا نبود. همیشه دوست داشتم به جای اینکه خودم را در مقام یک عروس زیبا متصور شوم، در مقام یک زن موفق ببینم. هر چند که هیچ گاه مخالف ازدواج و مسائلی از این دست نبودم بلکه همواره از آن هم استقبال می کنم اما برگزاری جشن های عروسی مفصل همیشه در نظرم یک بریز و بپاش اضافی بود که به راحتی می شد از آن صرفنظر کرد. به نظرم این موضوع بیشتر جنبه شخصی دارد.

شاید به خاطر همین موضوع بود که ازدواج نکردید؟

شاید؛ فکر می کنم ازدواج از آن چیزهایی است که ارتباط زیادی با سن، موقعیت یا هر چیز دیگر افراد ندارد و در شرایطش رخ می دهد و از این جهت نمی توان برنامه ریزی منظمی در مورد زمان وقوع آن و شرایطش داشت.

با این اوصاف گاردی نسبت به ازدواج ندارید؟

البته که ندارم؛ منتها سعی می کنم در مورد آن عاقلانه رفتار کنم. هیچ وقت منتظر ازدواج نبودم چون اگر بودم قطعا سال ها پیش این اتفاق در موردم رخ می داد. معتقدم کسی که وارد زندگی من در مقام همسر می شود باید باعث آرامش و رشد من شود.

سحر زکریا ، راز ازدواج نکردن سحر زکریا

3.7167
این مطلب مفید بود ؟12443
برگرفته از مجله زندگی ایده آل - / ک
برچسب : سحر زکریا
4 نظر به ثبت رسیده است
www.Mm.cow1397-03-12
بنظرمن هم بیشترحرفهاش درسته وبه هیچ وجه شعارنیست مخصوصأاونجاییکه گفت نبایدبخاطرترس ازتنهایی ومجردبودن تن به هرازدواجی دادو...
538
پرنیان1397-01-12
به نظر من کاملا حرف دلش را زده.
5011
علی1397-01-04
قشنگ بوی ترشی از یک کیلومتری میاد
2167
یاس 1396-06-19
کاملا مشخصه همه حرفهاش بوی شعار میده...صداقت نداره حرف دلش نیست
3366
وبگردی