سرطان رحم
مصرف بلوبری خواص فراوانی دارد که با شنیدن آن شگفت زده میشوید ، یکی از خواص مصرف بلوبری تاثیر آن در درمان سرطان رحم است.

برای درمان سرطان رحم بلوبری مصرف کنید

سرطان رحم یکی از شایع ترین مشکلات در بانوان است که هرساله عده زیادی از خانم ها با آن درگیر هستند. روشهای مختلفی برای درمان و پیشگیری از سرطان رحم وجود دارد اما استفاده از روشهای طبیعی میتواند در درمان سرطان رحم کمک کننده باشد. بلوبری یکی از موادی است میتواند در درمان سرطان رحم کمک کننده باشد.

مصرف چه میوه ایی برای درمان سرطان رحم مفید است؟

محققان توصیه می کنند افراد مبتلا به سرطان دهانه رحم در طول رادیوتراپی شروع به خوردن بلوبری کنند.
تحقیق جدید محققان دانشگاه میزوری نشان می دهد مصرف عصاره بلوبری در حین درمان ممکن است تاثیر مثبت داشته باشد.
یوجیانگ فانگ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید:«رادیوتراپی از اشعه های ایکس با انرژی بالا و سایر ذرات نظیر اشعه های گاما برای نابودی سلول های سرطانی استفاده می کند.»
وی در ادامه می افزاید:«در برخی از سرطان ها نظیر سرطان دهانه رحم که در مراحل پیشرفته است، رادیوتراپی گزینه درمانی خوبی است. با این حال آسیب همزمان به سلول های سالم نیز اتفاق می افتد. براساس مطالعات قبلی، عصاره بلوبری می تواند به عنوان یک ماده حساس در مقابل اشعه استفاده شود.»
مواد حساس به اشعه جزء مواد شیمیایی غیرسمی هستند که موجب می شوند سلول های سرطانی در مقابل اشعه درمانی واکنشی تر شوند.
مطالعه اخیر نشان می دهد رزوراترول، ترکیب موجود در انگور قرمز، می تواند به عنوان ماده حساس به اشعه برای درمان سرطان پروستات استفاده شود. بلوبری هم حاوی رزوراترول است.
در این مطالعه، محققان از سلول های سرطان دهانه رحم متعلق به انسان برای تقلید درمان بالینی استفاده کردند.

سرطان رحم

مصرف بلوبری در درمان سرطان رحم موثر است

این سلول ها در قابل چهار گروه تقسیم شدند:گروه کنترل؛ گروه دریافت کننده اشعه؛ گروه دریافت کننده عصاره بلوبری؛ و گروه دریافت کننده همزمان اشعه و عصاره بلوبری.
محققان دریافتند اشعه موجب کاهش سلول های سرطانی تا 20 درصد شد. در گروهی هم که فقط عصاره بلوبری دریافت کرده بودند 25 درصد سرطان کاهش یافت.
اما بیشترین میزان کاهش سلول های سرطانی در گروه همزمان اشعه و عصاره اتفاق افتاد که حدود 70 درصد بود.
فانگ در ادامه عنوان می کند:«گزینه درمان طبیعی برای تقویت تاثیر درمان های فعلی بسیار قابل قبول است.»

با سرطان رحم بیشتر آشنا شوید؟

در 90 درصد موارد، این بیماری به علت عفونت ویروس پاپیلومای انسانی ( HPV ) ایجاد می شود. هنگامی که این ویروس برای چند سال در بدن باقی می ماند، به تدریج برخی از سلول ها را در گردن رحم به سلول های سرطانی بدل می کند و این سلول ها به طور پیشرونده مهاجم تر می شوند. با این وجود بسیاری از افرادی که مبتلا به عفونت های ویروس پاپیلوم انسانی می شوند، به سرطان دهانه رحم مبتلا نمی شودند.

عوامل دیگری که نقش ضعیفی در بروز این بیماری دراند شامل موارد زیر است:

نادر بودن این بیماری در راهبه ها وشیوع آن در زنان روسپی حاکی از آن است که فعالیت جنسی، سن اولین مقاربت و تعداد شرکای جنسی نقش مهمی در ایجاد این بیماری دارند.

معجزه ی مصرف بلوبری در درمان سرطان رحم

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خبرگزاری مهر _ ستاره / ف
وبگردی