سرطان روده
یکی از راههای جلوگیری از بروز انواع بیماری ها رعایت نکات مهم تغذیه ای است ، در این بخش به خط قرمزهای برنامه غذایی که باعث سرطان روده می شوند اشاره می کنیم.

اگر میخواهید به سرطان روده مبتلا نشوید از خوردن این غذاها اجتناب کنید

سرطان یکی از بیماری های رایج است. آیا میدانید رژیم غذایی شما نقش مهمی را روی سرطان دارد؟

سرطان بیماری است که در اثر تکثیر بیش از حد سلولهای سرطانی در بدن که باعث تومور می شود به وجود می آید. تومورهای سرطانی رشد می کنند و بر روی بافت ها و اندام ها تاثیر می گذارند و حتی آنها را از بین می برند. سرطان روی همه ی عضو ها مثل چشم و گوش تأثیر می گذارد.

انواع رایج سرطان ها :سرطان سینه ، روده ، پروستات ، خون و مغز است.

سرطان روده روی گوارش و هضم غذا تأثیر می گذارد و درمان آن بسیار سخت است.

غذاهای مضر

برای جلوگیری از سرطان از خوردن این غذا ها دوری کنید

غذاهایی که باید از خوردن آن اجتناب کنیدتا مبتلا به سرطان روده نشوید:

1. سرکه : سرکه به شدت اسیدی و تند است و مصرف فراوان آن هر روز آنزیم های گوارشی را از بین می برد و باعث سرطان روده می شود.

2. ذرت داخل ماکروفر : ذرت هایی که در مایکروفر درست می شوند شامل مواد شیمیایی است که به آن دیاستیل گفته می شود که باعث سرطان روده می شود.

غذاهای کنسرو

خطرات مصرف بیش از حد غذاهای کنسرو

3. غذاهای کنسروی : سوپ های کنسروی و آبمیوه های صنعتی ممکن است حاوی سم بیسفنول باشد که نمی تواند روی سلول مغر تاثیر بگذارند، اما می تواند محرک سلول های سرطانی روده شود.

4. گوشت بریان : اگر شما هنگام بریان کردن گوشت و مرغ نقشه بادبزن را دارید، باید بگوئیم که مواد سرطان زایی تولید می کنید که باعث سرطان روده می شود.

5. گاز دار کردن نوشیدنی ها : نوشابه ها سرطان زا هستند حتی سرطان های دیگر، چون حاوی قند فراوان هستند.

6. هیدروژنه کردن روغن نباتی : روغن های نباتی شیمیایی هستند، بنابر این حاوی مقادیر فراوانی سم و موادسرطان زا است که باعث سرطان روده می شوند.

سرطان روده , خط قرمزهای تغذیه و علت سرطان روده

4.491
این مطلب مفید بود ؟8011
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی