سرطان ریه
تنفس رابطه ای مستقیم با علل ابتلا به سرطان ریه دارد . تحقیقات جدید روشی ساده و البته موثر را در رابطه با انتخاب محل زندگی برای جلوگیری از ابتلا به این نوع سرطان پیشنهاد می کند.

تحقیقات اخیر در رابطه با علل سرطان ریه

 
سرطان ریه  نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است. نتایج تحقیقات ثابت کرده است که شرایط محل زندگی می تواند موجب و یا سدی در برابر ابتلا به این نوع سرطان باشد.
بر اساس این گزارشات افرادی که روی زمین های پست زندگی می کنند بیشتر در معرض سرطان ریه هستند و در مقایسه با افرادی که در مناطق کوهستانی زندگی می کنند فاکتورهای خطرناک بسیاری مثل دود ، سیگار کشیدن ، ژنتیک ، کار در معدن و تاثیر آلودگی هوا روی سلامت از عوامل سرطان ریه است.
 
و طبق دورنگار هوای سرزمین های پست غلیظ تر و غنی از اکسیژن است در کنار این همه فواید برای عضوهای بدن ، خطرناک نیز می باشد.
 
اکسیژن فاکتوری غیر معمول است که هر زمان ما آن را دریافت می کنیم در واقع بدن است که غذا را به انرژی تبدیل می کند.
 
متاسفانه اکسایش پرسه متابولیکی است که رادیکال های آزاد را رها می کند سرطان زاست.
 
در واقع این اتم های فعال باعث آسیب دیدن عضوهای بدن و DNA و جهش سلول ها می شود که باعث سرطان می شود. و ریا انسان ها اولین عضوی است که در معرض اکسیژن قرار می گیرد به همین دلیل بیشتر هم در معرض سرطان است.
سرطان ریه

رابطه ابتلا به سرطان ریه با محل زندگی

 
به منظور کاهش سرطان ریه باید بالاتر از سطح دریاها مثلا در سطح کوه ها زندگی کنید ، چون در آن قسمت هوا سالم تر و رقیق تر است و ریه کمتر در معرض خطر است.

سرطان ریه و علل رایج ابتلا به این سرطان خطرناک

سرطان ریه  نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است. گفتنی است که اگر این بیماری درمان نشود، رشد سلولی می تواند در یک فرایند به نام متاستاز به بیرون از ریه گسترش پیدا کند و به بافت های اطراف یا سایر اعضای بدن برسد.  انواع اصلی سرطان ریه سرطان های ریه سلول کوچک (SCLC)، که سرطان سلولی جو شکل نیز نامیده می شود، و سرطان ریه سلول غیر کوچک (NSCLC) هستند. شایع ترین علائم عبارتند از سرفه (همراه با خلط خونی)، کاهش وزن و تنگی نفس.
دلیل 90 درصد از سرطان های ریه قرار گرفتن در معرض دود دخانیات برای یک مدت طولانی است . درصد ابتلا به سرطان ریه در افرادی که سیگار نمی کشند 15٪ است.
 

مردم کدام مناطق بیشتر سرطان ریه می گیرند؟

515
این مطلب مفید بود ؟150
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی