سرقت میلیاردی

جزئیات سرقت میلیاردی یک دختر از پدرش

تاریخ انتشار : 12 اسفند 1400کد مطلب : 35476زمان مطالعه : 2 دقیقه
دختری که با پدرش دچار اختلاف شده بود نقشه سرقت 17میلیارد تومانی از گاوصندوق او را طراحی و اجرا کرد.

همشهری آنلاین:روز 25دی ماه امسال به مأموران کلانتری 101 تجریش خبر رسید که خانه‌ای هدف دستبرد سارقان قرار گرفته است.

آنطور که شاکی مدعی بود سارقان با ورود به خانه او طلا و جواهراتی به ارزش دست‌کم 17میلیارد تومان سرقت کرده بودند. در این شرایط بود که افسران تجسس با حضور در محل حادثه تحقیقات فنی خود را در این‌باره آغاز کردند.

شواهد اولیه نشان می‌داد عامل سرقت به خانه شاکی اشراف کامل داشته و با آگاهی کامل از شرایط آنجا دست به سرقت زده است. همچنین مشخص شد این سارق کلید خانه را نیز در اختیار داشته است؛ چرا که آثار هیچ‌گونه تخریبی روی در ورودی و گاوصندوق به چشم نمی‌خورد. در این شرایط بود که کارآگاهان حتم پیدا کردند که سرقت با نقشه یکی از نزدیکان صاحب خانه اتفاق افتاده است.

ماموران چند روز به تحقیقات خود در این‌باره ادامه دادند تا اینکه با انجام تحقیقات فنی پی بردند عامل سرقت یکی از اقوام صاحب خانه است که در نبود او وارد خانه شده و نقشه سرقت را عملی کرده است. در این شرایط بود که این متهم بازداشت شد.

این جوان در همان تحقیقات اولیه به سرقت 17میلیاردی اعتراف کرد اما مدعی شد نقشه سرقت را دختر صاحب خانه کشیده و از او خواسته آن را اجرا کند.

به‌دنبال اعترافات متهم، دختر شاکی نیز بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.

او که دستش برای پلیس و خانواده‌اش رو شده بود در اعترافاتش گفت:من طلا و جواهراتم را که حدود 6میلیارد تومان ارزش داشت به پدرم امانت داده بودم تا در گاوصندوق برایم نگه دارد اما بعد از مدتی پدرم حاضر نشد طلاهایم را پس دهد. من هم ماجرا را برای یکی از اقوام نزدیکم تعریف کردم و از او خواستم وقتی هیچ‌کس در خانه نیست وارد شده و طلاها را سرقت کند.

سردار مسعود مصدق، معاون هماهنگ‌کننده پلیس تهران بزرگ با اعلام جزئیات این پرونده گفت:در پی اعترافات متهمان هر دو با دستور قضایی روانه زندان شدند و تحقیقات در این‌باره ادامه دارد.

به‌گفته او همه اموال مسروقه کشف و به شاکی پس داده شده است.

انتهای پیام/م

جزئیات سرقت میلیاردی یک دختر از پدرش

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : سرقت
وبگردی