فواید سرم مو
سرم مویی را انتخاب کنید که با موهای شما سازگاری داشته باشد و یا اینکه اگر می توانید خودتان آن را در خانه بسازید و حسابی به موهایتان برسید.

هر آنچه لازم است و باید در مورد سرم مو بدانید

افرادی که موهای خشک و وز دارند و همینطور افرادی که موهایشان میریزد این مژده را بهشون میدیم که سرم مو راز موهایی است که هرگز نمیریزد. ما تبلیغات بیشماری را دیدیم که در آن محصولاتی را به نمایش گذاشته اند که به سرعت موی خشک و وز را به موهای نرم و لطیف و زیبا تبدیل می کنند. با برنامه های نامنظم و سبک زندگی سریع ما، هر چیزی که به یک نتیجه فوری برای مو کمک می کند، تسکین بزرگی است.

سرم مو چیست؟

سرم مو یک محصول مبتنی بر سیلیکون است که سطح موهای شما را پوشش می دهد، بر خلاف روغن مو که به مو نفوذ می کند و باعث ایجاد تغییراتی در ساختار مو می شود.

امروزه انواع و مدل های زیادی از سرم مو وجود دارد که می توانید امتحان کنید و بفهمید کدام یک برای نوع موی شما بهتر است و آنطور که در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک گفته ایم سرم مو به عنوان یک راهکار مراقبت از مو طراحی شده است که مانع از گره خوردن آن می شود و هم در حین دادن نرمی به آن باعث درخشش می شود.

یک سرم موی خوب باید به طور موثری از موی شما در برابر قرار گرفتن آفتاب و آلاینده هایی مانند غبار و دوده، هر زمانی که بیرون از منزل قدم می زنید، محافظت کند. 

چگونه می توان از سرم مو استفاده کرد:

یکی از استفاده های اصلی سرم مو این است که باعث می شود مو درخشان تر، سالم تر شود و کمتر گره بخورد.وقتی سرم نور را بازتاب می کند، باعث می شود که ظاهر مو درخشان تر و سالم تر به نظر برسد، و همچنین آن را از غبار و رطوبت محافظت می کند.

 همچنین یک لایه محافظ را بر روی موهای خود در برابر قرار گرفتن مضر خورشید، و همچنین در مقابل مواد شیمیایی مضر تشکیل می دهد.اکثر مردم سرم مو را به عنوان یک اقدام پیشگیرانه علیه خشکی و آسیب دیدگی مو استفاده می کنند.

مراقبت از موها

فواید سرم مو چیست؟

*مراحل استفاده از سرم مو: 

1. محصول کامل و مناسب را پیدا کنید:

اولین قدم این است که سرم موی مناسبتان را پیدا کنید.همانند دیگر محصولات آرایشی، هر برندی از اجزای مختلفی استفاده می کند که ممکن است به نفع انواع خاصی از موها باشد و برای بعضی دیگر کار بسیار کمی انجام دهد.مهم است که بهترین محصول مناسب برای موهایتان را پیدا کنید. 

2. شستن کامل مو قبل از استفاده:

سرم مو فقط بر روی موهای شامپو شده اعمال می شود و در غیر اینصورت، اهمیت و خاصیت این سرم نمی تواند به اندازه کافی مورد تاکید قرار گیرد.

بر خلاف موس یا اسپری های مو، سرم مو در درجه اول یک منبع تغذیه ای برای موی شما است، هدف اصلی سرم مو، محافظت از موی شما در برابر گرد و غبار و دوده ها است، بنابراین اعمال آن بر روی موهای شسته شده مهم است.

اغلب برندهای محبوب طیف کاملی از محصولات مراقبت از مو تولید می کنند که شامل شامپو، نرم کننده و سرم مو هستند که مکمل یکدیگر می باشند. اگر برای اولین بار است که سرم مو را امتحان می کنید، ایده خوبی است که سرم مو را که با شامپو و نرم کننده سازگار است، در یک دامنه مراقبت از مو قرار دهید و استفاده کنید.

موهای خود را به طور کامل تمیز کنید، نرم کننده بزنید و در نهایت سرم مو را اعمال نمایید.

نحوه مصرف سرم مو

نحوه استفاده از سرم مو 

3. چگونه باید سرم مو را زد:

بسته به طول و حجم موهایتان، دوتا شش قطره سرم مو را در کف دست خود بریزید و آن را به خوبی بر روی هر دو دست بمالید.سرم مو به بهترین شکل بر روی موهای شسته شده اعمال می شود، بنابراین حتما موهایتان را کمی خشک کنید، نه کامل.

موهای خود را به جلو بریزید و سرم مو بر روی آگ بمالید که روی صورت شما می افتد و از نوک مو به بالا بزنید. موها را ماساژ دهید، چون سرم مو بر روی بخش های موخوره دار خوب عمل می کند.

دوباره موهای خود را عقب بریزید، دوتا چهار قطره دیگر سرم مو بردارید و آن را به خوبی به پوست سر خود ماساژ دهید.پس از انجام این کار، بهتر است چند قطره دیگر بردارید و روی موهای خود بمالید.

 4. بعد از برنامه مراقبت مو:

هنگامی که سرم را به طور موثر بر روی موهای خود زدید، آن را به سمت پایین بکشید.این کار به شما کمک می کند به راحتی موهایتان را جدا کنید.

بعد از اعمال سرم مو، حتما موهایتان را کاملا خشک کنید، چون مو مرطوب ممکن است باعث جذب گرد و غبار یا دوده شود و به موها و پوست شما می چسبند.

اگر شما زیاد از سرم مو استفاده می کنید، بهتر است که سرم مو را بزنید و سپس به سراغ اتو مو بروید، چون سرم همچنین از موی شما در برابر آسیب ناشی از گرم شدن بیش از حد و شکستگی محافظت می کند.

نکات انتخاب و مصرف سرم مو 

در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک چند چیز وجود دارد که باید در هنگام استفاده از سرم مو به یاد داشته باشید، به خصوص اگر قبلاً از آن استفاده نکرده باشید و اولین بارتان است:

همیشه به دنبال یک برند خوب باشید، حتی اگر هزینه بیشتری نسبت به بقیه برندها داشته باشد.در هنگام اعمال سرم مو، حتما آن را در پوست سرتان بمالید؛ شانه را به آرامی از میان موهای خود عبور دهید، ترجیحاً با نوک انگشتان خود و یا با استفاده از یک شانه. 

اگر احساس می کنید بعد از استفاده از سرم مو، موهای شما به طور غیر معمول خشک می شود، سعی کنید برندش را تغییر دهید. این امکان وجود دارد که برند سرم مویی که از آن استفاده می کنید، متناسب با نوع موی شما نباشد. 

تعویض به یک برند دیگر ممکن است مشکل خشک کردن را حل کند. در حالی که شما از سرم مو استفاده می کنید، سعی کنید با دیگر محصولات مو، مانند شامپو و نرم کننده، تطابق داشته باشد.

 استفاده بیش از حد از هر چیزی بد است، و این امر برای سرم مو نیز صادق است. خوب است که از سرم به مقدار متوسط استفاده کنید، هر روز از آن استفاده نکنید، یا اگر هر روز به آن نیاز دارید، از آن به مقدار کمی استفاده کنید.

 هنگامی که موهای شما مرطوب و یا خشک است سرم را بمالید.چند قطره سرم را روی کف دست هایتان بریزید و آن را در بین انگشتان بمالید و سپس روی موهای خود بزنید.

استفاده از سرم مو

چه سرم مویی به درد من میخورد؟

سرم مو چگونه به موهای شما کمک می کند؟

سرم مو برای درمان و آماده سازی مو قبل از استفاده از گرما روی موی به کار می رود. آن ها به جلوگیری از شکستگی مو کمک می کنند. معمولاً سرم حاوی سیلیسیم است که تمایل دارد موها را مانند پلاستیک پوشش دهد.

ممکن است یک اثر صاف و درخشان داشته باشد. سیلیکون در سرم مو می تواند در نهایت به موهای شما آسیب برساند که منجر به ریزش مو و شکستگی مو می شود.

علاوه بر سرم مو داغ که در بازار وجود دارد، دستور العمل های ساده زیادی برای تهیه سرم وجود دارد که شما می توانید به راحتی آن ها را تهیه کنید. اینها به موی شما در تغذیه و محافظت از آن کمک خواهند کرد.

دستور العمل هایی برای تهیه سرم مو:

در این بخش از نمناک دو دستور العمل ساده برای سرم مو وجود دارد که برای انواع مو خشک و چرب مفید هستند. چون این مواد حاوی روغن های طبیعی و ضروری هستند، به تغذیه موی شما کمک خواهند کرد.

طرز تهیه سرم مو برای موهای چرب:

روغن هایی مانند روغن نارگیل و روغن جوجوبا سبک ترند و در نتیجه برای مو و پوست چرب مناسب هستند.چربی اضافی در مو به دلیل چربی تولید شده توسط غده چربی ایجاد می شود، که باعث می شود مو تمام مدت روغنی و چرب به نظر برسد.

 بنابراین چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک عنوان شده شما باید یک روغن گیاهی را انتخاب کنید که غده چربی را کنترل کرده و آن را به حالت عادی باز می گرداند. روغن لیمو، نعناع، و شمعدانی نیز مناسب هستند. 

برای ایجاد سرم، چند قطره روغن گیاهی ذکر شده در بالا را با 100 میلی لیتر روغن جوجوبا یا روغن نارگیل مخلوط کنید.این سرم را به خوبی تکان دهید و در یک بطری محکم نگه دارید.

 این روغن می تواند به موی خشک یا مرطوب زده شود تا رطوبت را حفظ کند و همچنین از چربی اضافی جلوگیری کند.کسانی که نمی خواهند این کار را در طول روز انجام دهند، چون ممکن است باعث شود که موهایشان روغنی به نظر برسد، می توانند از آن در شب استفاده کنند.

این سرم را هر شب قبل از رفتن به رختخواب، روی سر مو و پوست سرتان ماساژ دهید.

سرم موی خانگی

چگونگی ساخت سرم موی خانگی برای موهای چرب و خشک

نحوه تهیه سرم برای موهای خشک:

انواع موهای خشک معمولاً مستعد موخوره و شکستگی هستند.روغن های فشرده و مرطوب کننده مانند روغن کرچک باید به عنوان پایه این سرم ها انتخاب شود. برای پوست سر خشک، روغن های گیاهی مانند چوب اقاقیا و اسطوخودوس مناسب است. 

چند قطره از این روغن ها را با 100 میلی لیتر از روغن کرچک خالص مخلوط کنید.تکانشان دهید و در یک بطری ذخیره کنید. اگر احساس می کنید که ثبات روغن کرچک خیلی سفت است، می توانید 20 میلی لیتر از روغن نارگیل به آن اضافه کنید تا سازگاری را کاهش دهید. 

ماساژ روزانه روی پوست سر خشک با این سرم مو در داشتن موهای زیبای، درخشان موثر است و تغذیه کننده مو است و موها دیگر مو خوره و خشکی نخواهند داشت. اگر بگذارید همین گونه موهایتان یک شب بماند، خواصش برای موهایتان دو برابر می شود.

نکات استفاده از سرم مو:

از استفاده از اتو مو، بابلیس و سایر وسایل حالت دهنده مو که اغلب به موی شما آسیب می زنند، خودداری کنید.اینها منجر به داشتن موهای بی روح و بی جان می شود.

سرم مو را می توانید دو یا سه بار در هفته برای تغذیه و محافظت از مو به کار ببرید، چون به طور طبیعی بدون سیلیکون یا مواد نگهدارنده مضر درست شده اند.

 

سرم مو پدیده ای که نمی گذارد موها هرگز بریزند + روش استفاده

4.577
این مطلب مفید بود ؟707
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bebeautiful / stylecraze / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
برچسب : ریزش مو
وبگردی