سرور پاک‌ نشان

سرور پاک‌نشان درگذشت

تاریخ انتشار : 26 خرداد 1401کد مطلب : 41421زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرور پاکنشان، گوینده پیشکسوت رادیو صبح امروز _26 خرداد ماه_ بر اثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت.

ایسنا به نقل از شبکه رادیویی ایران، نصرت الله علیمی همسر مرحوم سرور پاک نشان با تایید این خبر گفت:پاکنشان متولد 1322 در شاهرود بود که از سال 1342 در رادیو گرگان به عنوان گوینده مشغول به کار شد و در همان سال های اولیه کار در رادیو به تهران آمده و تا به امروز گویندگی برنامه های مختلفی چون «گلها»، «فرهنگ و مردم»، «خانواده»، «علم و زندگی» و برنامه های بسیار دیگر را به عهده داشته است. او همیشه از رادیو به عنوان زندگی یاد

می‌کرد.

او که خود شاعر و پژوهشگر علم و ادبیات هست، ادامه داد:سرور پاک‌نشان گوینده پیشکسوت رادیو معتقد بود:یک گوینده باید راهش را انتخاب کند و ببیند در تلویزیون یا رادیو موفق‌تر است و در حوزه‌ای که به نظرش موفق‌تر است کار کند.

اما او با حضور همزمان در رادیو و تلویزیون موافق نبود.

او معتقد بود، تلویزیون همیشه برای خیلی از افراد وسیله جذابی است، اما من شخصا هیچ علاقه‌ای نداشتم در تلویزیون کار کنم و معتقدم گوینده رادیو همیشه باید چهره‌ ناشناخته‌ای داشته باشد تا کلامش نافذتر باشد.

وی ادامه داد:پاکنشان معتقد بود:تصویر می‌تواند عامل حواس‌پرتی باشد و ذهن مخاطبان را به جای جذب پیام به مسائل حاشیه‌ای معطوف کند. استتار گویندگان رادیو مساله جالب توجهی است. خود او هیچ‌گاه به تلویزیون نرفت چون فکر می‌کرد، باور مخاطبان را به هم می‌ریزد. اگر گوینده‌ای تشخیص دهد حضور در تلویزیون برایش بهتر است این کار را انجام دهد، ولی خیلی از گوینده‌ها بعد از حضور در تلویزیون به رادیو برگشته‌اند.

همسر مرحوم پاکنشان گفت:قرار است، مرحوم پاکنشان در بهشت زهرا، قطعه هنرمندان به خاک سپرده شود.

انتهای پیام/م

سرور پاک‌نشان درگذشت

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی