علی نصیریان

به یادماندنی ترین سریال های ماه رمضان 2

تاریخ انتشار : 8 خرداد 1397کد مطلب : 68523زمان مطالعه : 4 دقیقه
در سری دوم چهره های ماندگار سریال های ماه رمضانی میخواهیم شما را با چند بازیگر ماندگار این سریال های مناسبتی از بهاره افشاری در او یک فرشته بود تا علی نصیریان در میوه ممنوعه آشنا کنیم.

ماندگارترین بازیگران سریال های ماه رمضانی

یکی از بخش های جدایی ناپذیر شبهای ماه رمضان سریال های ماه رمضانی هستند که از شبکه های مختلف سیما پخش میشود. اگرچه هرساله تلویزیون سریال های مناسبتی ویژه ای برای ایام ماه رمضان درنظر میگیرد اما در میان این سریال ها ، سریالهایی ماندگار وجود دارند که بعد از گذشت چند سال هنوز هم یکی از خاطره انگیزترین سریال های ماه رمضانی هستند.

سریال های ماه رمضان از گذشته هایی دور تا اکنون به دلیل مناسبتی بودن بیشتر در ذهن های مردم ماندگار شده اند و شخصیت های این سریال ها در بین مردم بیشتر به شهرت و محبوبیت رسیده اند.

در سری قبل مطلب چهره های ماندگار سریال های ماه رمضانی تلویزیون به چند چهره ماندگار سریال های طنز اشاره کردیم و در ادامه مطلب قبل شما را با چند شخصیت ماندگار این سریال های مناسبتی آشنا میکنیم.

شخصیت های مشهور سریال های ماه رمضانی

بهاره افشاری در او یک فرشته بود

ماه رمضان سال 84 شبکه دو سیما سریال متفاوتی را در شبهای این ماه روی آنتن برد. سریال او یک فرشته بود در ژانر ماورایی با بازی بهاره افشاری در نقشی متفاوت روی آنتن رفت. علیرضا افخمی کارگردانی این سریال را برعهده داشت و بهاره افشاری در این سریال در نقش شیطان جلوی دوربین رفت و اثری ماندگار را خلق کرد.

بهاره افشاری

بهاره افشاری در سریال او یک فرشته بود

داستان سریال او یک فرشته بود از این قرار است که :بهزاد با بازی زنده یاد حسن جوهرچی طی ماجرایی با زنی تصادف می کند و او را به خانه می آورد. به تدریج حرکات عجیبی از این زن که فرشته نام دارد، سر می زند و از سوی دیگری در قالب مردی به نام سرابی سعی در سردرگم نمودن بهزاد دارد. نهایتاً فرشته موجب می شود که بهزاد و همسرش رعنا تا پای طلاق بروند و حتی به بهزاد پیشنهاد ازدواج می دهد، اما پس از مدتی بهزاد با توجه به رهنمودهای روحانی محل و سخنان فرزندانش متوجه می شود که فرشته، شیطان (ابلیس) است و پسرش را در حالی که فرشته قصد کشتن او را دارد، نجات می دهد و سپس به درگاه خدا توبه کرده و از گناهانش اظهار پشیمانی می کند.


حسین محجوب در سریال صاحبدلان

ماه رمضان سال 85 محمدحسین لطیفی با سریال صاحبدلان شبهای ماه رمضان را مهمان شبک یک سیما شد. سریال صاحبدلان با بازی متفاوت بازیگرانش اثری ماندگار بود ککه بعد از گذشت حدود 12 سال از پخش آن هنوز هم یکی از سریال های محبوب تلویزیون است.

حسین محجوب

نقش ماندگار حسین محجوب در صاحبدلان

حسین محجوب بازیگر نقش خلیل صحاف زاده یکی زا ماندگارترین نقش های خود را در این سریال جلوی دوربین رفت و اثری ماندگار را خلق کرد.

صاحبدلان، زندگی پیرمردی صحاف به نام سید خلیل صحاف زاده را روایت می کند که با ورود قرآنی برای صحافی به خانه اش خودش و نوه اش، دینا وارد ماجراهایی می شوند که از داستان پیامبران در قرآن الهام گرفته شده است.


علی نصیریان در میوه ممنوعه

میوه ممنوعه یکی دیگر از سریال های به یادماندنی تلویزیون بود که در سال 86 به کارگردانی حسن فتحی روی آنتن شبکه دو سیما رفت.علی نصیریان بازیگر نقش های ماندگار سینما و تلویزیون در این سریال در نقش حاج یونس جلوی دوربین رفت و بازی موفقش نام خود را در لیست ماندگارترین های ماه رمضان جای داد.

علی نصیریان

بازی متفاوت علی نصیریان در میوه ممنوعه

داستان میوه ممنوعه روایتگر زندگی پیرمردی به نام حاج یونس است که اعتقادات شدید مذهبی دارد اما در برهه ای زندگی دچار مسائلی میشود که خارج تصور خود او و دیگران است.


حامد کمیلی در سریال اغما

ماه رمضان سال 87 بود که سیروس مقدم با یک سریال متفاوت شبهای ماه رمضان رامهمان شبکه یک سیما شد. سریال اغما با ژانری متفاوت روی آنتن شبکه یک سیما رفت و توانست نگاه متفاوت مخاطبان تلویزیون را جلب کند.

حامد کمیلی

بازی ماندگار حامد کمیلی در سریال اغما

حامد کمیلی بازیگر جوان کشورمان در سریال اغما ایفاگر نقشی متفاوت و ماندگار بود که برای اولین بار در تلویزیون جلوی دوربین برد. حامد کمیلی در نقش شیطان جلوی دوربین سریال سیروس مقدم رفت و نقشی ماندگار را از خود در تلویزیون برجای گذاشت.

حامد کمیلی با نقش الیاس در قالب فردی با ظاهر مذهبی و سلوک عرفانی و سابقه کرامت در نقش شیطان ظاهر شد.


محمدرضا شریفی نیا در ملکوت

ماه رمضان سال 89 بود که محمدرضا آهنج سریال ملکوت را برای شبکه دو سیما ساخت. محمدرضا شریفی نیا بازیگر نقش اصلی این سریال در نقش حاج فتاح سلطانی بود که یکی از به یادماندنی ترین شخصیت های سریال های ماه رمضانی است.

محمدرضا شریفی نیا

محمدرضا شریفی نیا در سریال ملکوت

ملکوت فردی به نام حاج فتاح سلطانی (محمدرضا شریفی نیا) پس از تصادف دچار مرگ مغزی می شود و به جهان ملکوت می رود در آن زمان فرشته ای (کوروش تهامی) به سراغ او می آید تا به گناهان او رسیدگی کند و از طرفی دیگر داماد حاج فتاح (رضا رویگری) برای رسیدن به ثروت حاج فتاح تلاش می کند.


پریوش نظریه در مدینه

سیروس مقدم که تجربه ساخت سریال اغما را برای ماه رمضان در کارنامه هنری اش داشت ، ماه رمضان سال 93 سریال مدینه را برای شبکه یک سیما ساخت. پریوش نظریه نقش اصلی این سریال به نام مدینه را ایفا میکند و میتوان از این نقش به عنوان یکی از ماندگارترین نقش های سریال های ماه رمضانی یاد کرد.

پریوش نظریه

نقش ماندگار پریوش نظریه در سریال مدینه

داستان مدینه درباره زنی به نام مدینه با بازی پریوش نظریه است که در زندگی پرفراز و نشیبش هرگز نا امید نمیشود و مانند یک قهرمان از سختی های زندگی عبور میکند و سازندگی را به دیگران می آموزد.

به یادماندنی ترین سریال های ماه رمضان 2

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
وبگردی