سعید داخ
بیوگرافی کامل “سعید داخ” بازیگر سینما و تلویزیون و بازیگر نقش دکتر شریعتی را می توانید در قسمت بیوگرافی بازیگران سایت نمناک مشاهده نمایید.

بیوگرافی و زندگینامه سعید داخ

 
 • نام:سعید
 • نام خانوادگی:داخ
 • تاریخ تولد :6 / 3 / 1349
 • محل تولد :تهران 
 • فعالیت :بازیگر ، مجری ، طراح حرکات موزون
 
سعید داخ
زندگینامه سعید داخل
 
سعید داخ (زاده 6 خرداد 1349) بازیگر ، کارگردان تئاتر و مجری و طراح حرکات موزون می باشد.
وی از سال 1371 فعالیت حرفه ای تئاتر را آغاز کرد. سعید داخ جایزه ی ویژه ی کارگردانی برای نمایش «جشن بزرگ» و بهترین حرکات موزون برای «آی آدم ها» از جشنواره ی سبز و دریافت تقدیرنامه ی ویژه ی کارگردانی برای «کرانه ی دل» از جشنواره ی دفاع مقدس را در کارنامه دارد.
 

ازدواج سعید داخ

 
در صفحات مجازی عکسی از ایشان منتشر شده ولی وی این عکس را تکذیب کرده است.
 
سعید داخ
عکس زیبای سعید داخ

سعید داخ بازیگر نقش دکتر شریعتی

 
این بازیگر در خصوص نقش های خود در سریال معمای شاه گفت:در سال معمای شاه به ایفای دو نقش پرداخته ام یکی دکتر شریعتی و دیگری هندرسون در این دو سالی که با گروه همکاری داشته ام اگر مجموعه را به دو فاز تقسیم کنیم نقش دکتر شریعتی را در فاز اول و هندرسون را در فاز دوم بازی کرده ام و در حال حاضر سکانس های مربوط به حسینه ارشاد باقی مانده است.وی ادامه داد:قصه معمای شاه دارای دو خط داستانی و تاریخی است در بخش تاریخی کار به موقعیت سیاسی دکتر شریعتی پرداخته شده و وارد زندگی خصوصی این شخصیت نمی شویم.داخ در مورد ویژگی این مجموعه بیان کرد:همه عوامل سعی کرده اند به بهترین شکل در این کار همکاری داشته باشند اما مسئله تعیین کننده این است که در نهایت کار به چه نحوه شکل می گیرد. کار من در این مجموعه به شکل مقطعی بوده است و در پایان نتیجه نهایی حاصل از کار روی میز تدوین جمع بندی می شود. امیدوارم که کار تدوین نیز به خوبی انجام شود و دست آخر شاهد یک کار قابل قبول و خوب باشیم.بازیگر سریال تنهایی لیلا عنوان کرد:بازی در یک نقش معاصر دشوار است من برای بازی در نقش دکتر شریعتی تحقیقات زیادی کرده ایم. با افراد زیادی مانند پسر، همسر و هم سلولی هایش صحبت کرده و توانسته ام در مورد شخصیت او اطلاعاتی که مدنظرم بود را بدست آورم. چرا که تا قبل از این اطلاعات چندانی راجع به ویژگی های شخصیت این نقش نداشتم. من شبیه ترین بازیگر به دکتر شریعتی هستم و خودم هم بسیار دوست داشتم در این نقش بازی کنم که این اتفاق افتاد. به هر شکل تلاش خود را کرده ام ان شا الله کار قابل قبولی ارائه داده باشم و امیدوارم مردم آن را بپسندند. داخ بیان کرد:کار با آقای ورزی بسیار راحت بود قبل از دیدار او بعضی ها مرا ترسانده بودند، اما وی بسیاری خوش اخلاق است. هیچگاه بر سر کار مشکلی با هم نداشته ایم حتی او از پیشنهادات ما استفاده هم می کردند در کل محیط بسیار خوبی در این کار حکفرما بود.وی در خصوص بازخوردهای مخاطبان از مجموعه های تلویزیونی گفت:تاثیرگذاری نقش اول هر کاری و شیوه کار کارگردان که چطور شخصیت ها را هدایت می کند تا بتواند روی مردم تاثیربگذارد مهم است و همچنین هدف مجموعه و گروهی که مشغول بکار هستند در جذب مخاطب و مردم کمک می کند سازندگان سریال معمای شاه نیز در این کار تلاش خود را کرده اند.
 
سعید داخ
بهنام تشکر و سعید داخ

حضور در شبکه های ماهواره ای

 
داخ در خصوص حضور در شبکه های ماهواره ای گفت:تا حالا هیچ پیشنهادی از سوی شبکه جم به من نشده و لزومی هم نمی بینیم که در این شبکه یا سایر شبکه ها حضور داشته باشم چون اصلاً نمی دانم در آن شبکه ها چه کاری انجام می دهند و چه می گذرد.
 
 

سهم بازیگران از فروش های میلیاردی

 
اگر فیلمی سود یا ضرر کند برای من بازیگر هیچ تفاوتی نخواهد داشت زیرا در قرارداد های ما سود اثر لحاظ نمی شود و مبلغ معینی ثبت می شود. اگر بابت فروش بالا و یا سینمای خانگی و تلویزیون به بازیگران مبلغ یا درصدی داده می شد هیچ کدام از این مشکلات برای بازیگران ایجاد نمی شد. در حال حاضر فیلم 100 میلیارد بفروشد یا 500 هزار تومان برای من بازیگر فرقی ندارد زیرا تمامی سود ضرر اثر بر عهده تهیه کننده فیلم است.
 
 
سعید داخ

مد را با چشمان بسته نپذیریم

 
مهم است که مردم بدانند مد چه گزینه هایی را در بر می گیرد. گاهی اوقات کورکورانه مدی را می پذیریم که نشانه های فرهنگ بیگانه در آن دیده می شود، این نکته مهمی است که هر چیزی را به عنوان مد نپذیریم. باید براساس اصولی دست به انتخاب بزنیم که با اندیشه و سابقه فرهنگی و آداب اجتماعی مان تناسب داشته باشد. این موضوع به ویژه در مورد هنرمندان که در کانون توجه قرار گرفته اند اهمیت بسیار دارد. چراکه که کوچک ترین خطا از سوی آن ها با بازتابی وسیع در بدنه جامعه همراه خواهد بود.
 

فیلم شناسی سعید داخ

 فیلم سینمایی

 
 1.  آنها (1395)

 2. بدون تاریخ، بدون امضا (1395)

 3.  صدای منو می شنوید؟ (1395)

 4. دوران عاشقی (1393)

 5. افسونگر (1392)

 6.  پایان خدمت (1392)

 7.  معبد جان (1387)

 

مجموعه تلویزیونی

 1.  نرگس 1384

 2.  زیرتیغ 1385

 3. آیینه های نشکن 1390

 4. دولت مخفی (1393)

 5.  تنهایی لیلا «شبکه 3» 1394

 6.  معمای شاه شبکه یک 1392

جوایز

 1.  دریافت ویژه کارگردانی "جشن بزرگ" جشنواره سبز (1380)

 2. دریافت بهترین طراحی حرکات موزون "آی آدمها" جشنواره سبز (1380)

 3.  دریافت تقدیر ویژه کارگردانی "کرانه دل" جشنواره دفاع مقدس (1381)

عکس های سعید داخ در کنار افراد سینما

سعید داخ و برزو ارجمند

برزو ارجمند و سعید داخ در سریال تنهایی لیلا

سعید داخ و ستاره اسکندری

ستاره اسکندری و سعید داخ

سعید داخ و فرزاد حسنی

فرزاد حسنی و سعید داخ

ارشا اقدسی و سعید داخ و محسن افشانی

ارشا اقدسی و سعید داخ و محسن افشانی در کنارهم

سعید داخ ، زندگینامه کامل سعید داخ

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : نمناک /ک.ک
برچسب : سعید داخ
وبگردی