سفرهای نوروزی

بیش از 500 نفر کشته در سفرهای نوروزی

تاریخ انتشار : 8 فروردین 1402کد مطلب : 23085زمان مطالعه : 1 دقیقه
فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: براثر سوانح ترافیکی و تصادفات تاکنون بیش از 500 نفر در سطح کشور جان باخته اند.

ایرنا:سردار احمدرضا رادان سه شنبه در نشست خبری در شیراز افزود:حجم تردد در جاده های کشور به مناسبت ایام نوروز امسال بیش از 290 میلیون بوده که به نسبت سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد:تاکنون بیش از 500 نفر در جاده های کشور در ایام نوروز 1402 براثر تصادفات کشته شده اند که این عدد از آمار مدت مشابه نوروز سال گذشته کمتر است، البته آمار دقیق بعد از تعطیلات نوروز از سوی پزشکی قانونی کشور اعلام خواهد شد.

فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران علت بیشتر تصادفات نوروزی امسال را تخطی از سرعت مطمئنه و عدم رعایت حق تقدم دانست و گفت:امسال تردد در جاده های کشور به نسبت چند سال اخیر بیشتر بوده است و ضروری است که مردم سفرهای نوروزی را مدیریت کرده و بازگشت را به روزهای پایانی تعطیلات موکول نکنند.

وی توصیه کرد:رانندگان باید از جاده هم مانند مقصد سفر لذت ببرند و هرگز خسته و خواب آلوده رانندگی نکنند تا شاهد حوادث ناگوار نباشیم.

رادان، فارس را یکی از استانهای مقصد گردشگری در ایام نوروز عنوان کرد و گفت:اهتمام و جدیت استان فارس در حوزه ترافیکی یکی از ضروریات این استان پهناور است.

انتهای پیام/م

بیش از 500 نفر کشته در سفرهای نوروزی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : تصادف
وبگردی