سفيد كردن پوست صورت
برای سفید کردن پوست صورت می توانید از ماسک هایی طبیعی و دست ساز در خانه استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

سفید کردن پوست صورت با روش های خانگی و کامل طبیعی

یکی از مهمترین اجزای تشکیل دهنده زیبایی ، داشتن پوست زیبا است که برخی آن را روشن و برخی برنزه و تیره می پسندند.افرادی که خواهان داشتن پوست زیبا و روشن هستند می توانند با روشهای طبیعی نسبت به سفیدکردن آن اقدام کنند.

پوست تیره و مات می تواند ناشی از بودن زیاد در معرض در نور خورشید، آلودگی محیطی، شرایط پزشکی، پوست خشک، استرس، انتخاب های سبک زندگی ضعیف، و استفاده طولانی مدت از محصولات آرایشی مبتنی بر مواد شیمیایی می باشد.

سفید کننده پوست به طور حتم می تواند راهی برای درخشش پوست باشد ، در این بخش از نکات زیبایی پوست و مو در نمناک برای شما 7 روش خانگی مخصوص برای سفید کردن پوست آورده ایم که پوست شما را بسیار عالی روشن خواهد کرد.

سفید شدن پوست بدن

سفید کردن پوست صورت با روش هایی کاملا طبیعی

7 ماسک گیاهی و خانگی برای سفید کردن پوست صورت

1. سفید کردن پوست صورت با آب لیمو:

آب لیمو نعمتی است که اثرات شگفت انگیزی بر هضم، انرژی و دندان ها دارد، و همچنین سال هاست که برای سفید کردن پوست استفاده می شود.شامل ویژگی هایی است که به آرامی پوست را سفید کرده.آب لیمو خالص، می تواند برای پوست بسیار قوی باشد، بنابراین به نسبت مساوی با آب باید مخلوط کرد و با پنبه به صورت خود بزنید.

15 دقیقه بعد با آب گرم بشویید.

چند نکته مهم را باید به خاطر داشته باشید - تنها این مخلوط را 2 تا 3 بار در هفته به کار ببرید، و همیشه قبل از بیرون رفتن در زمان آفتاب، آن را به طور کامل بشویید.

آب لیمو برای صورت

راه سفید کردن پوست صورت چیست؟

2. گوجه فرنگی برای سفید کردن پوست صورت:

برای پاک کردن نشانه های آفتاب سوختگی، چند گوجه فرنگی می تواند رنگ پوست شما را روشن کند و سلول های مرده را از روی صورت بردارد.

1 - 2 عدد گوجه، 2 قاشق غذا خوری آب لیمو و آرد را مخلوط کنید، تا خمیری تهیه شود.

قبل از این که دوش بگیرید، روزانه آن را روی صورتتان بمالید.

ماسک گوجه

برای سفید کردن پوست صورت چه باید کرد؟

3. سفید کردن پوست صورت با شیر و لیمو:

شیر، غنی از آنزیم هایی است که به آرامی پوست را سفید می کنند.هم چنین، شامل ویژگی های مرطوب کنندگی و متعادل کردن ویژگی های سفتی آب لیمو است که تمایل دارند پوست شما را خشک کنند.

وان حمام را با آب گرم پر کنید و 2 لیوان شیر به آن اضافه کنید. (نه شیر بدون چربی) و بعد آب یک عدد لیمو را به داخل آب بریزید.

به مدت 20 دقیقه در این وان بمانید. شما می توانید این روش را یک بار در هفته امتحان کنید.

حمام شیر

سفید کردن پوست صورت با مواد طبیعی در خانه

4. ماست و پوست پرتقال برای سفید کردن پوست صورت:

این، یک پک خانگی عالی برای هر کسی است که سعی دارد رنگ پوست روشنی داشته باشد.

برای ساختن این پک، مقداری پوست پرتقال خشک و ماست یا شیر را مخلوط کنید،تا خمیری تهیه شود. خمیر را روی صورت خود بمالید و به مدت 15 تا 20 دقیقه بگذارید تا بماند.

دارو برای سفید شدن پوست

ماسک هایی بینظیر برای سفید کردن پوست صورت

5. ماست عالی برای سفید کردن پوست صورت:

به آرامی ماست ساده را بر روی پوست خود بمالید.چند دقیقه بماند و بعد با آب ولرم بشویید. این کار را یک بار در روز به مدت چند هفته انجام دهید، تا متوجه تغییر چشمگیری در رنگ پوست خود باشید.

همچنین، یک قاشق غذا خوری ماست تازه را با یک قاشق غذا خوری عسل مخلوط کنید.

مخلوط را روی صورت و گردن خود بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب بشویید.

این کار را روزانه را برای بهبود رنگ و درخشش پوستتان انجام دهید.

همچنین می توانید کمی آب لیمو و مقداری بلغور جو را به ماست اضافه کنید، تا خمیر سفتی درست شود و آن را به عنوان ماسک صورت اعمال کنید. این درمان همچنین به حفظ نرمی و مرطوب کنندگی پوست شما کمک می کند.

ماسک ماست

تاثیرات مواد طبیعی در سفید کردن پوست صورت

6. سفید کردن پوست صورت با پرتقال:

دو قاشق غذا خوری آب پرتقال و کمی پودر زرد چوبه را باهم ترکیب کنید. این مخلوط را قبل از رفتن به رختخواب روی صورت و گردن خود بمالید.

همچنین می توانید آن را روی دست ها و پاهایتان نیز اعمال کنید و بعد از 20 تا 30 دقیقه بشویید و این کار را روزانه انجام دهید.

پوست پرتقال خشک شده را به پودر تبدیل کنید. یک قاشق غذا خوری پوست پودر را با یک قاشق غذا خوری ماست ساده مخلوط کنید تا خمیری تهیه شود.

خمیر را روی پوست خود بمالید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند.

آن را با آب تمیز کنید.

این کار را یک یا دو بار در هفته انجام دهید و نه بیشتر.

ماسک پرتقال

سفید کردن پوست صورت با پوست میوه

7. تاثیرات خیار در سفید کردن پوست صورت:

تکه های خیار را مستقیماً بر روی مناطق پوستی تیره تان قرار دهید. بگذارید چند دقیقه بمانند و سپس آن ها را بردارید و با آب ولرم بشویید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

خیار را رنده کنید و آن را با عسل مخلوط کنید، تا یک ماسک تهیه کنید. ماسک را روی صورت و گردن خود بمالید. اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد آبکشی کنید. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

هم چنین می توانید یک قاشق چای خوری آب لیمو و آب خیار را با هم مخلوط کنید.

آن را روی صورت خود بمالید و بگذارید 15 تا 20 دقیقه بماند، تا خشک شود. 

 

سفید کردن پوست صورت با روشهای خانگی + 7 ماسک روشن کننده

4.21287
این مطلب مفید بود ؟1088199
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : top10homeremedies / beautisecrets / rewardme / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی