سلول های سرطانی
ترکیبی در شیر مادر وجود دارد که سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد و به سلول های سالم و سرطانی در بدن آسیب می زنند.

از بین بردن سلول های سرطانی با ترکیبی در شیر مادر

محققان سوئدی در دانشگاه لوند Lund نتایج امیدوارکننده ای از بررسی تاثیر ماده هملت بر بیماران مبتلا به سرطان مثانه بدست آورده اند. محققان در آزمایش اولیه این ماده روی بیماران مبتلا به سرطان مثانه، پس از چند روز، متوجه سلول های مرده تومور در نمونه های ادار آنها شدند.
به گفته محققان، این ترکیب که در شیر مادر یافت می شود، صرفا سلول های سرطانی را هدف قرار می دهد و بر این اساس، می تواند جایگزینی برای شیمی درمانی و رادیوتراپی محسوب شود که به سلول های سالم و سرطانی در بدن آسیب می زنند.
پروفسور 'کاترینا سوانبورگ' استاد ایمنی درمانی در دانشگاه لوند این ماده را به صورت تصادفی حین تحقیق روی آنتی بیوتیک ها کشف کرد.

 

 سلول های سرطانی

ترکیباتی در شیر مادر برای از بین بردن سلول های سرطانی

 وی گفت:با کمال تعجب مشاهده کردیم پس از تزریق این ترکیب شیر به بیماران، سلول های تومور از بین رفتند. این محقق، توانایی ماده هملت را برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی و از بین بردن آنها جادویی خواند.
محققان حدس می زنند که این ترکیب شیر مادر همچنین می تواند به بیماران مبتلا به سرطان روده و گردن رحم کمک کند.

از بین بردن سلول های سرطانی با شیر مادر

1.34
این مطلب مفید بود ؟13
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایرنا/ی
وبگردی