سم زدایی
با دیدن علائمی در بدن متوجه لزوم سم زدایی جسم می شوید اما سم زدایی روان و روح چطور ؟ می دانید چه زمانی بدن به شما علامت می دهد که فکر و ذهن نیاز به سم زدایی دارند؟

10 نشانه که خبر از فرا رسیدن زمان سم زدایی روحتان می دهند!

همان گونه که میدانید سم زدایی و پاک کردن بدن بسیار رایج است گاها بدن ما برخی چیزهایی را تولید می کنند که ممکنم است برای سلامتی ما مناسب نباشند و ما برای از بین بردن آنها نیاز به سم زدایی بدنمان داریم . اما برخی نمی دانند که این چنین مشکلاتی نیز می توانند در روح ما انسان ها نیز ایجاد شوند . ذهن و بدن ما هر دو با هم می توانند با افکار منفی و مشکلات پر شوند . دکتر اندرو ویل طی بیانیه ایی گفت :بسیاری از پزشکان و متخصصان نشانه های افسردگی را علت اصلی ناراحتی می دانند . در ادامه این مطلب از نمناک ما برخی نشانه هایی که خبر فرار سیدن سم زدایی روحتان را می دهند را معرفی می کنیم و پس از مشاهده آنها باید شروع به درمان آن نمایید .
سم زدایی روان
 
 

از کجا بدانیم روح و روان مان نیاز به سم زدایی دارد؟

با دیدن این علائم در خود :

1-شما در جستجوی افکار و مسائل منفی هستید 
هرگاه شما دریافتید که بدن شما در جهت یافتن چیزهایی است که با دانستن آنها ناراحت خواهید شد ، زمان این رسیده است که تغییراتی در خود ایجاد نمایید .این تغییرات می تواند شامل حذف خیلی از چیزهایی که می توانند باعث سوق دادن شما به افکار منفی و یا حتی اشخاصی که گاها افمار منفی را در شما زنده می کنند شود .برای مثال از افرادی که باعث ایجاد افکار منفی در شما می شوند ، دوری کنید و اجازه ندهید تا آنها روی شما تاثیر بگذارند و با این کار شما خیل تغییر پیدا خواهید کرد .
 
2-در هنگام حرف زدن تان به دیگران دقت می کنید 
آیا شما پس از صحبت هایتان با اطرافیانتان دقت کرده اید که تمام حرف هایی که میان شما زده شده است طعنه آمیز بودند و پس از دقت کردن در این امر ناراحت شده اید که چرا آنگونه حرف زده اید؟! خب ، اگر شما دچار چنین مشکلی شده اید لازم است بدانید که این مشکل می تواند برای شما نگران کننده باشد . برای رفع این مشکل می توانید بصورت هدفمند و غیر طعنه آمیز گونه حرف بزنید .
 
3-دوستان شما ترجیح نمی دهند که در کنار شما باشند 
اگر شما به دلایلی مختلفی از هر چیز کوچک ناراحت می شوید و از خود خشونت نشان می دهید ، این یک مورد طبیعی است که دوستانتان شما را ترک کنند و از این که در کنار شما باشند بیزارند .اگر متوجه این چنین مشکلی شدید ، باید بدانید که این به خودی خود یک پرچم قرمز است و روح شما نیاز جدی به سم زدایی دارد تا بتوانید همانند گذشته با دوستانتان رابطه برقرار کنید و آنها از قرار گرفتن در کنار شما بیزار نباشند .
 
4-شما احساس کرختی پیدا کرده اید
احساسات بطور کلی توسط خودمان و اطرافیانمان درون ما شکل می گیرند و گسترش پیدا می کنند . هیچ احساسی بد نیست و اگر شما متوجه شدید احساس بد و منفی دارید ، لازم است بدانید که خودتان باعث آن شده اید . اما زمانی که شما احساس کرختی می کنید ، دیگر چیزی برای شما نه خوب و نه بد بنظر می رسد و زمانیکه اینگونه احساس کردید باید شروع به سم زدایی روحتان نمایید .
پزشک ، سخنران و نویسنده لیسا رنکین در طی بیانیه ای گفت :
ما دردهای مزمن و دردناک را با داروهای مناسب آن ها درمان می کنیم ، بیخوابی را نیز با داروی ضد بیخوابی درمان می کنیم ، مسائل مربوط به وزن را با رژیم های متفاوت حل می کنیم و یا حتی بیماری های جسمی و روانی را نیز با داروهای مختلف طی زمان معلوم شده حل می کنیم ولی برای درمان بیماری های روحی دیگر نمی توانیم با داروهای مختلف درمان کنیم و باید زمان زیادی را برای درمان آن بگذاریم و این زمان نسبت به قدرت وجودی خودمان تعیین می شود .
 
5-شما از حال بد دیگر افراد خوشحال می شوید 
شما بجای احساس همدردی یا همدلی با دیگران ، با شنیدن خبر بیچارگی و مشکلات آنها احساس خوشحالی خواهید داشت . فرض کنید که شما دچار این چنین مشکلی شده اید ، اینک دوست دارید که دوستانتان و اطرافیانتان چگونه با شما برخورد کنند ؟ خب ، قطعا دوست ندارید که آنها همانند شما از مشکلاتی که شما گرفتار آنها شده اید خوشحال شوند و دوست دارید با شما همدردی کنند و با حرف هایشان باعث دلگرمی شما شوند .
کریگ گروزل در این زمینه بیان کرد :" مشکل ما این است که بسیاری از مردم تلخ نمی دانند که تلخ هستند . آنها اغلب نمی توانند اشتباهات خود را در آیینه مشاهده نمایند و هرچه ریشه تلخی آنها بیشتر و بزرگتر شود ، درمان و حذف آن سختتر خواهد شد .
 
6-مردم شاد باعث ناراحتی شما می شوند 
از اینکه افراد شاد در کنار شما هستند ممکن است آزرده خاطر ، ناراحت و یا حتی عصبی شوید و با ادامه پیدا کردن این مسائل ممکن است احساسات مثبت خود را فراموش و حذف کنید و تبدیل به یک فرد نامتعادل و عصبی که تماما موج منفی دارد شوید .
همچنین داستان نویس و کپی رایتر داون گلوسکین در این زمینه بیان کرد :"یک ویژگی که افراد خوشحال می توانند با شما به اشتراک بگذارند ، این است که می توانند باعث شادی شما شوند . درحالیکه ما برآنچه که در دنیای بیرونمان رخ می دهد کنترل نداریم ولی هرآنچه که در درونمان رخ می دهد را می توانیم کنترل کنیم برای مثال تمام تصمیمات ، احساسات ، بروز احساسات و... کنترلشان باخودمان است . پس می توانیم به راحتی هرچیزی که برایمان اتفاق می افتد را کنترل کنیم"
 
7-به خوبی نمی خوابید
در کل اگر شما دچار مشکلات روحی شده باشید نمی توانید به خوبی بخوابید و احساس خواب آلودگی می کنید و تمام شب را بیدار می مانید . برای درمان این مشکل شما می توانید با تمرینات مدیتشن که یک ابزار خیلی خوب است ، خودتان را درمان کنید و بتوانید در طول روز بیشتر و راحت تر بخوابید .
 

سم زدایی روان

بی خوابی نشانه ای از نیاز بدن به سم زدایی روان است

 
8- شما همیشه قربانی می شوید
حداقل می توانید خودتان را ببینید . ممکن است احساس کنید که شما همیشه در حال از بین رفتن هستید و اطرافینتان بر ضد خواسته های شما عمل می کنند . پس از بروز چنین مشکلاتی ممکن است از خودتان بپرسید که آیا شما واقعا قربانی هستید؟شاید بد بودن شما باعث رفتارهای بد دوستانتان شده است .
افکار منفی می توانند باعث تولد کلمات منفی شوند که به نوبه خود منجر به افکار منفی می شوند . برای رفع این مشکل باید خودتان را کنترل کنید به گونه ایی که اگر می خواهید افکار منفی را ایجاد کنید و شروع به فکر کردن و بیان آنها شوید ، فورا خودداری نمایید و از بیان آنها صرفه نظر نمایید .
 
9- از مدیتیشن و فکر کردن و مقابله با دیگران اجتناب می کنید
احتمالا این مشکل به دلیل روحیه نامناسب و ضعیف شما می باشد و برا درمان این مشکل باید کمی روی خودتان و افمارتان تمرکز نمایید و سطح تمرکزتان را به مرور زمان افزایش دهید که با این کار روح شما سم زدایی خواهد شد .
ربکا باتلر در طی سخنرانی هایش به این موضوع اشاره کرد که :"مدیتیشن روح را آرام می کند و انجام آن می تواند باعث سم زدایی و پاک کردن سموم روح شود"
 
10-شما همیشه کسل هستید
شما پس از مشکلاتی که برای شما اتفاق می افتد به سطحی از زندگی خواهید رسید که دیگر چیزی برای شما سرگرم کننده نخواهد بود و هیچ چیزی نمی تواند روی شما تاثیر مثبت بگذارد . اگر به این سطح رسیدید باید بدانید که بدن شما نیاز جدی به سم زدایی دارد و می توانید با سم زدایی روحتان از این مسائل خودداری نمایید.
 
هنگامی که مواد شیمیایی بد و خطرناک در بدن ایجاد می شوند ، باعث به خطر افتادن بدن می شوند . به همین شیوه افکار منفی نیز می توانند درون ما شکل بگیرند و باعث ایجاد برخی مشکلات روحی روانی شوند که جبران آنها گاها ممکن است بسیار سخت و طولانی باشد .
بدن ما و روح ما هردو باهم نیاز به توجه زیادی در زمان هایی که افکار منفی و خطرناک در وجودمان رخنعه می کنند دارند . موارد بالا را به یاد داشته باشید و در صورت مشاهده هر یک از آنها اقدام به درمان آنها توسط پزشک خود نمایید .

10 حال بد که نشانه نیاز بدن به سم زدایی روان است

4.624
این مطلب مفید بود ؟222
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : سلامت روان
وبگردی