سنجد

سنجد بهترین تنقلات برای کودکان

کد مطلب : 41640زمان مطالعه : 2 دقیقه
سنجد بسیار موافق مزاج اطفال است زیرا اطفال دارای حرارت زیاد مزاجی هستند.

سنجد را جایگزین تنقلات بی ارزش کنید

طب سنتی، طبی است که در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماریها اهمیت دارد و دارای نکات بسیار مفید در درمان بسیار ییماری ها است که توجه به آنها می تواند برای تامین سلامتی افراد بسیار کمک کننده باشد.

کدوی پخته در رفع خس خس سینه ناشی از سرماخوردگی مفید است

ـ بسیاری از افراد بعد از سرماخوردگی تا چند مدت دچار سرفه و خس خس سینه می شوند که توصیه می شود از کدوی پخته استفاده کنند، زیرا نرم کننده مجاری هوایی است.

گردو کلیه ها را گرم می کند

ـ خوردن گردو، کلیه ها را گرم می کند و سرما را دفع می کند و مصرف آن در افراد سرد مزاج در فصول سرد و در اقلیم های سردسیر می تواند, بسیار مفید باشد.

ـ شخص دارای هر مزاجی که باشد؛ گرم، سرد، خشک یا تر اگر از نان خوب که از گندم خوب بدست می آید، استفاده کند، بیمار نخواهد شد یا دیرتر بیمار شده و زودتر بیماری اش برطرف می شود.

خوردن ماهی در فصول سرد موجب گزگز و بی حسی پوست و خواب آلودگی می شود

ـ خوردن ماهی در شب یا در فصول سرد بدون مصلح ممکن است میزان سردی مغز و اعصاب را بیش از حد افزایش می دهد، منجر به اختلال حس و حرکت با علائمی چون گزگز و بی حسی پوست یا بخشی از بدن، خواب آلودگی و منگی و ...می شود.

سنجد موافق مزاج اطفال است

ـ سنجد بسیار موافق مزاج اطفال است زیرا اطفال دارای حرارت زیاد مزاجی هستند، اگر سنجد به جای تنقلات بی ارزش و مضر مصرف شود، یکی از بهترین تنقلات برای کودکان خواهد بود.

موز چاق کننده و مقوی قوای مغزی است.

موز

ـ موز چاق کننده و برای تقویت قوای مغزی مناسب است؛ جایگزین خوبی برای وعده غذایی محسوب می شود، مخصوصاً کسانی که به وعده غذای کامل دسترسی ندارند یا از رژیم لاغری و گیاهخواری پیروی می کنند.

عناب برای رفع التهاب کلیه و مثانه مفید است

ـ عناب برای التهاب حاد کلیه و مثانه مفید است ولی باعث ضعف قوای جنسی می شود که مصلح آن عسل،کشمش و مویز است.

زنیان ضد نفخ و تقویت کننده سیستم گوارش است

-زنیان ضد نفخ و از بین برنده بادهای تشکیل شده داخل بدن و سیستم گوارش است لذا برای رفع برخی از انواع پیچ خوردن روده و قولنج مفید است.

سنجد بهترین تنقلات برای کودکان

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از افکار نیوز-/ ر
وبگردی