سواحل دریای خزر

هشدار به مسافران نوروزی سواحل دریای خزر

تاریخ انتشار : 1 فروردین 1401کد مطلب : 44472زمان مطالعه : 2 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: با توجه به مواج و متلاطم بودن دریای خزر در روز دوشنبه و سه‌شنبه، مسافرانی که به شمال کشور سفر کردند به این نکته توجه کنند.

ایرنا:«فریبا گودرزی»، کارشناس سازمان هواشناسی به آخرین وضعیت جوی برای امروز و روزهای آتی اشاره کرد و گفت:برای امروز، در نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز، قزوین، البرز، استان‌های ساحلی دریای خزر، غرب اصفهان و شمال فارس بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را شاهد هستیم، این بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع می‌تواند به شکل برف باشد.

وی با تاکید بر تداوم بارش‌ها در روز سه‌شنبه عنوان کرد:بارش‌ها در مناطق مذکور تداوم دارند و علاوه بر آن در مرکز، شرق و شمال شرقی نیز بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

گودرزی شدت بارش‌ها برای فردا (سه‌شنبه) را در شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز مرکزی دانست و گفت:فردا بعد از ظهر در غرب تا دامنه‌های جنوبی البرز احتمال بارش تگرگ وجود دارد و مسافران نیز تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند.

کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش نسبی دما روی نوار غربی کشور خبر داد و اظهار کرد:هوا در این مناطق سردتر می‌شود و توصیه می‌کنیم هموطنانی که به شمال غرب کشور سفر می‌کنند، لباس گرم همراه داشته باشند.

وی با تاکید براینکه بارش‌ها کماکان تا روزهای پایانی هفته ادامه دارد، گفت:علاوه بر بارش‌ها، امروز در برخی از نقاط شمال غرب، غرب و بخش‌های مرکزی کشور وزش باد شدید را پیش بینی می‌کنیم و در مناطق مستعد می‌تواند خیزش گردوغبار را به همراه داشته باشد.

گودرزی شرایط جوی دریای خزر را نیز تشریح و عنوان کرد:دریای خزر امروز و فردا مواج و متلاطم است و مسافرانی که به شمال کشور سفر کردند به این نکته توجه کنند.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد:تهران نیز آسمانی ابری و نیمه ابری خواهد داشت و گاهی وزش باد را شاهد است؛ همچنین برای ساعات بعد از ظهر امروز و اوایل روز سه‌شنبه بارش‌های پراکنده و رعد و برق را پیش‌بینی می‌کنیم.

انتهای پیام/م

هشدار به مسافران نوروزی سواحل دریای خزر

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی