سود سهام عدالت

زمان واریز سود مرحله دوم سهام عدالت اعلام شد

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1401کد مطلب : 71553زمان مطالعه : 2 دقیقه
واریز سود مرحله دوم سهام عدالت به زودی انجام خواهد شد.

تجارت نیوز:رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت:سود مرحله دوم سهام عدالت تا پایان امسال واریز می‌شود که برابر با مرحله اول خواهد بود.رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت، گفت:سود مرحله دوم سهام عدالت تا پایان امسال واریز می‌شود.

وی در مورد رقم سود پرداختی در مرحله دوم گفت:مجموع سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 1400 به مبلغ حدود 60 هزار میلیارد تومان بود که در مرحله اول حدود 30 هزار میلیارد تومان سود به سهامداران عدالت در اوایل پاییز پرداخت شد و در مرحله دوم هم به همین میزان تا پایان سال جاری به حساب سهامداران عدالت واریز خواهد شد.

وی اضافه کرد:مسؤولیت اصلی جمع‌آوری و توزیع سود، با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه است.

برخی از افراد در زمان پرداخت مرحله اول سود سهام عدالت مربوط به سال 1400 به دلیل نقص در اطلاعات مانند مسدودی حساب از دریافت سود جاماندند؛ به گفته سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه sahamedalat.ir و یا تماس با شماره 1569 نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام کنند.

حیدری همچنین تصریح کرد:افرادی که از دریافت سود جامانده‌اند در صورت تکمیل اطلاعات تا پایان اسفند تمام سود خود را دریافت خواهند کرد.

مبلغ سود مرحله دوم چقدر است؟

وی در رابطه با مبلغ سود مرحله دوم گفت:مشمولان همانند مرحله اول سود دریافت خواهند کرد. در صورتی که شرکت‌های غیر بورسی اقدام به پرداخت سود سال 1400 کنند احتمال افزایش سود نیز وجود دارد.

سبد سهام عدالت شامل 49 شرکت بورسی و غیربورسی است که 36 شرکت از این شرکت‌ها در زمان آزادسازی سهام عدالت بورسی و 13 شرکت غیربورسی بوده‌اند.

انتهای پیام/م

زمان واریز سود مرحله دوم سهام عدالت اعلام شد

53
این مطلب مفید بود ؟30
برچسب : سهام عدالت
وبگردی