سوسیس و کالباس

عوارض مصرف سوسیس و کالباس در فصل بهار

کد مطلب : 46906زمان مطالعه : 1 دقیقه
مصرف سوسیس و کالباس های غیر استاندارد در فصل بهار باعث حساسیت های پوستی و اگزمای سرشتی می شود.

مصرف سوسیس و کالباس در بهار چه خطراتی دارد؟

پروین منصوری معاون پژوهشی مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به مصرف سوسیس و کالباس و ایجاد حساسیت های پوستی در افراد اظهار داشت:مصرف سوسیس و کالباس غیر استاندارد می تواند سبب بروز حساسیت های مختلف در پوست و موی افراد شود که خارش شدید پوست یکی از این مشکلات است.

سوسیس و کالباس

حساسیت های پوستی با سوسیس و کالباس در فصل بهار


وی بیان کرد:در سوسیس و کالباس غیر استاندارد از مواد افزودنی غیر مجاز برای افزایش طول مدت ماندگاری استفاده می شود و همین مواد حساسیت های شدید پوستی ایجاد می کنند.
منصوری عنوان کرد:در سوسیس و کالباس به دلیل استفاده از مواد افزودنی و حتی رنگی برای افزایش طول مدت ماندگاری در فصل بهار امکان ابتلا به حساسیت های پوستی و اگزمای سرشتی تشدید شده و همین مسئله باعث ایجاد قرمزی پوست، خارش و در موارد نادری التهاب آن می شود.
وی تأکید کرد:برای فصل بهار استفاده از مواد غذایی تازه و طبیعی از قبیل میوه و سبزیجات برای پیشگیری از حساسیت های پوستی بسیار مفید و سودمند است.
وی یادآور شد:مواد افزودنی موجود در سوسیس و کالباس می تواند علاوه بر بروز بیماری های مختلف حساسیت های پوستی و اگزمای آتوتیپ را در فصل بهار افزایش دهد و مشکلات مختلفی را برای افراد ایجاد کند.

عوارض مصرف سوسیس و کالباس در فصل بهار

3.36
این مطلب مفید بود ؟42
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران/ک.ک
برچسب : کالباس سوسیس
وبگردی