سوفله اسفناج و ژامبون
“سوفله اسفناج” و ژامبون یک غذای رژیمی بسیار خوشمزه و مقوی و مورد علاقه گیاهخوران است که در ادامه طرز تهیه آن را شرح خواهیم داد.

 مواد لازم برای سوفله اسفناج و ژامبون

  • اسفناج : 300 گرم
  • شکر : یک قاشق سوپخوری
  • سس بشامل :یک فنجان
  • آرد سفید: یک قاشق سوپخوری
  • کالباس : 250 گرم
  • کره : 100 گرم
  • پنیر گرویر : 50 گرم
  • زرده تخم مرغ : 4 عدد
  • سفیده تخم مرغ : 4 عدد
  • فلفل و نمک : به مقدار لازم
سوفله اسفناج

طرز تهیه سوفله اسفناج و ژامبون

 ساقه اسفناج را از برگش جدا کنید و برگ های آن را تمیز بشویید.سپس برگ ها را با یک قاشق مرباخوری جوش شیرین ، مقداری نمک  و 2 تا 3 لیوان آب روی حرارت قرار دهید و در ظرف را باز نگه دارید و اجازه دهید تا آب اسفناج ها به جوش بیاید.در این فاصله اسفناج ها را چند دفعه هم بزنید.

وقتی اسفناج به جوش آمد 15 دقیقه با حرارت کم آن را هم بزنید تا بپزد.اسفناج پخته شده را در صافی بریزید و کمی فشار دهید تا آب اضافی آن کشیده شود. سپس  کره را در یک ظرف لعابی که روی حرارت ملایم قرار دادیم آب کنید و داخل کره یک قاشق آردبریزید و هم بزنید تا آرد کمی سرخ شود. بعد اسفناج را به آرد سرخ شده اضافه کنید و هم بزنید تا آب اسفناج کاملا بخار شود. مخلوط آرد و اسفناج را از روی حرارت بردارید و کالباس های خرد شده را به آنها اضافه کنید. سپس سس بشامل را داخل آن مخلوط کنید.و کاملا هم بزنید.

در ظرفی جدا گانه زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. و سفیده را آنقدر هم بزنید تا سفت شود و از ظرف بر نگردد . زرده را هم انقدر بزنید تا کف کند و سفید شود.مایه اسفناج را با زرده تخم مرغ مخلوط کنید و بعد سفیده را به آرامی به مایه اسفناج اضافه کنید.

سوفله اسفناج و ژامبون

کف ظرف مورد نظرتان را چرب کنید و نصف پنیررنده شده را ته ظرف بپاشید. سپس مواد سوفله آماده شده را در ظرف بریزید و روی سوفله را با پنیر بپوشانید.به دو روش میتوانی سوفله را بپزید.از طریق حرارت مستقیم و از طریق بن ماری،اگر خواستید به روش بن ماری سوفله را بپزید میتوانید ظرف سوفله را در یک ظرف دیگری قرار دهید طوری که نصف ظرف سوفله در آب قرار گیرد.

بعد ظرف آب را داخل فر میگذاریم و فر را با دمای 350 درجه سانتی گراد روشن میکنیم  و سوفله را به مدت 30 تا 45 دقیقه در فر قرار میدهیم تا پف کند و بپزد.دقت کنید که در این مدت در فر را باز نکنید. و بلافاصله سوفله آماده شده را مصرف کنید.اگر هم بخواهید با حرارت مستقیم سوفله را بپزید باید ظرف سوفله را در اولین طبقه فر از پایین قرار دهید تا بپزد. 

نکات تکمیلی در مورد سوفله اسفناج

زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45دقیقه میباشد .
سوفله اسفناج را می توانید در وعده میان وعده - پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

سوفله اسفناج و ژامبون ، طرز تهیه سوفله اسفناج و ژامبون

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : بخش آشپزی نمناک/ک.ک
برچسب : سوفله
وبگردی