سیاوش مفیدی
بیوگرافی سیاوش مفیدی و همسرش شیوا سلیمی به همراه عکسها و مصاحبه این زوج هنرمند را در سایت نمناک ببینید.

بیوگرافی سیاوش مفیدی

 • نام:سیاوش
 • نام خانوادگی:مفیدی
 • تاریخ تولد: 1348/8/1
 • حرفه: بازیگر
 • همسر:شیوا سلیمی

----------------------------------------------

سیاوش مفیدی

بیوگرافی سیاوش مفیدی بازیگر خنده بازار

زندگینامه سیاوش مفیدی

سیاوش مفیدی متولد 1 آبان 1348 بازیگر سینما و تلویزیون میباشد که بیشتر او را در ژانر کمدی میبینید، او با بازی در طنز خنده بازار به شهرت رسید.

شغل دوم سیاوش مفیدی

من آدم پشت میزنشینی نبودم و هیچ وقت روحیاتم با کار کردن در محیط اداری جور درنمی آمد. از طرفی مسافرت کردن را خیلی دوست داشتم و دارم سال ها پیش از طریق یکی از بستگانم با شغل تور لیدری آشنا شدم و بعد از آن شروع به تحقیق درباره این حرفه کردم و برای اینکه این کار را به شکل حرفه ای ادامه دهم در کلاس های آموزشی ثبت نام کردم.

 ازدواج و فرزندان سیاوش مفیدی

 سیاوش مفیدی با شیوا سلیمی ازدواج کرده است و صاحب دو فرزند پسر هستند.

سیاوش مفیدی و همسر و فرزندانش

سلفی سیاوش مفیدی و خانواده اش

همسر سیاوش مفیدی

شیوا سلیمی متولد 1353 میباشد و هر دوی آنها شاگرد آقای سمندریان بودند. من و سیاوش یک ماه با هم همدوره بودیم. 2 هفته با هم یک اتود زدیم در نهایت این آشنایی به خواستگاری ختم شد، ما 3، 4 ماه بعد نامزد شدیم و ازدواج کردیم.

ماجرای ازدواج سیاوش مفیدی و همسرش شیوا سلیمی

من با یکی از همکلاسی هایم قرار شد نمایش کوتاه کار کنم و دوست که کارگردانی کار را بر عهده گرفته گفت من یکی از پسرها را به تو برای این نمایش معرفی می کنم که خیلی موجه است و آن فرد موجه همین آقا سیاوش بود.

2 هفته کار کردیم، یک اجرا هم در دانشگاه تهران با هم داشتیم.کارگردان نامش مینا بود از بچه های دانشگاه تهران؛ سال 74٫از بچه های کلاس ما شهاب حسینی، نیما رئیسی، ستاره اسکندری، پارسا پیروزفر، خدا بیامرز پیمان سنندجی زاده، یوسف تیموری بودند. ما 3، 4 ماه بعد نامزد شدیم و ازدواج کردیم.
 
سیاوش مفیدی و همسرش

عکس همسر سیاوش مفیدی

من 21 ساله و سیاوش 27 ساله بود، 5 سال بعد از ازدواج علی پسر ما به دنیا آمد زمانی که ما با هم ازدواج کردیم، پیشنهاد کار هم گرفتم و پدرم اجازه فعالیت بیشتر به من نداد. پدرم وقتی به کلاس ها م ی رفتم فکر نمی کرد قضیه جدی شود ولی جدی شد و من هم به نظر پدرم اهمیت دادم و فقط تئاتر کار کردم. سیاوش هم بعد مخالفت کرد و من هم ادامه ندادم.

علاقه به فوتبال

در بچگی بردهای پرسپولیس بهرین اتفاق زندگی ام بود اما این روزها بیشتر تماشاچی هستم و معمولا هم تماشای بازی های لیگ های خارجی برایم جذاب تر است از بچگی فوتبال دوست داشتم و درحال حاضر با بچه های بازیگر و خواننده یک تیم درست کرده ایم و در آن مشغول بازی هستیم.

علاقه به درس نداشتم

تا دوران راهنمایی خیلی خوب درس می خواندم، اما بعد از آن در دبیرستان انتخاب رشته درستی نداشتم و کمتر برای درس خواندن وقت و انرژی می گذاشتم.

نگاه تازه به زندگی

همیشه دنبال زوایای تازه در زندگی هستم. دنبال نگاه تازه و دید تازه هستم که بتوانم طراوت زندگ ی ام را حفظ کنم. کار خاصی انجام نمی دهیم اما دنبال نگاه های تازه هستیم و همیشه به هم محبت می کنیم. کار خارق العاده ای نمی کنیم اما با یک هدیه خریدن، خرید رفتن، ایجاد موقعیت هایی که به همدیگر شادی و نشاط بدهیم تلاش می کنیم که دچار روزمرگی نشویم؛ حتی با یک دور زدن 2 نفری در خیابان، قدم زدن و شرح کارهای روزانه، پیامک زدن، تماس های کوتاه و بامحبت و… باعث می شود زندگی ما هیجان داشته باشد.

سیاوش مفیدی

بازی سیاوش مفیدی در طنز دست به نقد


آغاز فعالیت حرفه ای

 دوره بازیگری را در کلاسهای مرحوم استاد سمندریان و بهرام بیضایی گذرانده است شروع فعالیت وی در سال 1372 بود که نزد آقای حسین محب اهری تست داده و در بین تعداد زیادی هنر جو انتخاب شد و توانست در اولین حضور در تلویزیون در کودک به ایفاینقش بپردازد.

شهرت با خنده بازار

او در سریال هایی مانند :سه دونگ سه دونگ، ماه عسل، قرارگاه مسکونی و خنده بازار حضور موفقی داشته است، اما نقشی که شاید بیشتر از وی مردم در ذهن دارند، پلیس راهنمایی رانندگی سریال خنده بازار است که در آن به آقای اعمال قانون معروف بود.

فیلم شناسی

سریال ها

 • غبار نور (محمدرضا اصلانی، 1375)
 • آژانس دوستی (137٨)
 • قرارگاه مسکونی (سید جواد رضویان، 1387)
 • خنده بازار (شهاب عباسی، نوروز 1390)
 • سه دونگ، سه دونگ (شاهد احمدلو، رمضان 1390)
 • خوب بد زشت (منوچهر هادی، نوروز 1393)
 • شکرآباد (شهاب عباسی، 1393)
 • محله گل و بلبل (احمد درویش علی پور، 1394)
 • دست به نقد (بعلاوه کارگردانی 1394)
 • معمای شاه (محمدرضا ورزی، 1394–95)
 • شکرآباد 2 (شهاب عباسی، 1395)

سیاوش مفیدی

بیوگرافی بازیگران

سینمایی

 • انتخاب (1383)
 • بچگیتو فراموش نکن (1390)
 • گیلدا (1395)

گفتگو با سیاوش مفیدی و همسرش

سیاوش و شیوا می گویند ما برای هم تکراری نمی شویم چون زندگی را با صداقت شروع کردیم وبعد از گذشت 17 سال هر روز نسبت به دیروز یکدیگر را بیشتر دوست داریم.

چه کنیم که تکراری نشیم؟

ما برای هم تکراری نشدیم. زندگی را با صداقت شروع کردیم و هر روز نسبت به دیروز یکدیگر را بیشتر دوست داریم. اینکه می گویند زندگی های هنری تداوم ندارد اصلا درست نیست. این ربطی به هنر ندارد. هر دو نفری که عاقلانه یکدیگر را انتخاب کنند و صادقانه ادامه بدهند قطعا همیشه با هم هستند و اگر غیر از این باشد به جدایی ختم می شود، چه هنرمند باشند و چه نباشند. من یک خانم هستم و درک می کنم که سختی زیادی روی شانه مردهاست. دلیل اصلی اختلافات، روابط خارج از خانواده است که آدم ها تنوع طلب هستند. جامعه نباید رو به این سو پیش برود. این ربطی به شغل او ندارد.

عکس بامزه سیاوش مفیدی

عکس بامزه سیاوش مفیدی بازیگر کمدی

سیاوش مفیدی :این قضیه روابط خارج از خانه و خانواده ربطی به هنرمند بودن ندارد. یک کارمند یا یک خلبان هم می تواند این خطا را انجام دهد. اما دیده نمی شود چون هنرمندها زیر ذره بین مردم هستند پس خطاهایشان هم بیشتر دیده می شود و این را عمومیت می دهند که زندگی هنری دوام ندارد و من کاملا با این حرف مخالف هستم. اینکه می گویند سینما کثیف است نه عزیز من! فرد خودش کثیف است و گناه را به گردن محیط می اندازد. جدیدا هم یک عده از همکاران ما از سینما حرف می زنند و هتک حرمت می کنند و تا خودشان کم کار می شوند سینما و آلودگی آن را به میان می کشند و تا پیشنهاد خوب می گیرند دوباره برمی گردند. اگر سینما آلوده است پس چرا شما 10، 15 سال است که از این حرفه پول در می آورید؟ کلیپ کار می کنید و دیگران و محیط کار و همکاران را زیر سؤال می برید. این کار زشتی است. 

سلفی سیاوش مفیدی و خانواده اش

سلفی سیاوش مفیدی و همسر و فرزندانش

شیوا:من در ایران زندگی کردم و نمی دانم آیا جاهای دیگر هم همینطور است یا نه…. هنرمندان خودشان، خودشان را زیر سؤال می برند و حرف درست می کنند. همه چیز بستگی به خود فرد دارد. در هر محیطی پیشنهاد بد و خوب وجود دارد. آدم ها باید خودشان با وجدان باشند و مسیر درست را انتخاب کنند.

سیاوش مفیدی :به قول بهرام رادان اگر سینما آلوده است، آقا یا خانم بازیگر! خب شما آن را رها کنید و شغل دیگری داشته باشید… فرهنگ ما خیلی دچار مشکل شده و این جای تاسف دارد..

سیاوش مفیدی و پسرش

سیاوش مفیدی و پسرش علی

عواقب شهرت

شیوا:به علت این که همه سیاوش را در خیابان می شناسند یکسری محدودیت داریم. زمانی که بیرون می رویم گاهی محدود می شویم و کار زیاد سیاوش هم باعث می شود که کمتر با هم باشیم. اما وقتی کم کار کند روحیه اش به هم می ریزد البته وقتی سرکار نباشد، فوتبال بازی می کند. بیوگرافی سیاوش مفیدی و همسرش

سیاوش مفیدی :من از بچگی فوتبال دوست داشتم و درحال حاضر با بچه های بازیگر و خواننده یک تیم درست کرده ایم و در آن مشغول بازی هستیم. (تیم سینما و موسیقی)

سیاوش مفیدی و خانواده اش

سیاوش مفیدی و خانواده اش در کودک شو

تربیت علی فرزندشان

سیاوش مفیدی :من پسرمان علی را سر ورزش و گاهی فیلمبرداری هم می برم. زحمت درسی و کلاس های علی با شیواست اما تایم آزاد که دارم حتما برای پسرم وقت می گذارم و او را با خودم به جمع های مردانه می برم. البته او را زیاد سر فیلمبرداری نمی برم. در یکی، دو تا آیتم خنده بازار بازی کرد. دلم نمی خواهد در کودکی آلوده کار شود اما من مانع کار علی نمی شوم. 

شیوا:من دلم نمی خواهد علی بازیگر شود. اصلا دلم نمی خواهد مشکلاتی که سیاوش داشت علی هم داشته باشد، البته سیاوش جاده را هموار می کند و علی راحت تر می تواند به هدفش برسد اما در آخر فعالیت او بهایی ندارد شاید مشکلات در دوره او بیشتر از امروز هم باشد و شاید هم نباشد. اما در کل دوست دارم رشته اصلی و حرفه دیگری داشته باشد که در آمدش از آن راه باشد و اگر خواست بازیگری را هم انجام دهد. بازیگری حرفه جالبی است و یک چهره برای مردم محبوب و مورد توجه است اما این همه داستان نیست او باید درس بخواند و شغل پولسازی داشته باشد اگر بازیگری را هم انجام داد آن موقع راضی هستم… آینده و امنیت شغلی علی برایم مهم است.

علی موسیقی را شروع کرده و پیانو هم می نوازد… هرکلاسی که دوست داشته باشد او را می برم تا در آینده خودش تصمیم بگیرد که می خواهد چه رشته ای را ادامه بدهد…


عکسهای سیاوش مفیدی

سیاوش مفیدی و پسرش

سیاوش مفیدی و پسرش در کافی شاپ

سلفی خانواده مفیدی

سلفی بامزه خانواده مفیدی

 عکس همسر سیاوش مفیدی

 عکس همسر سیاوش مفیدی - بازیگران و همسرانشان

زنده یاد عارف لرستانی و سیاوش مفیدی

زنده یاد عارف لرستانی و سیاوش مفیدی

سیاوش مفیدی و همسر و فرزندانش در شبکه نسیم

سیاوش مفیدی و همسر و فرزندانش در شبکه نسیم

سیاوش مفیدی

 گریم سیاوش مفیدی 

امیر نوری و سیاوش مفیدی

امیر نوری و سیاوش مفیدی در محله گل و بلبل

زندگینامه و عکسهای سیاوش مفیدی و همسرش

4.751
این مطلب مفید بود ؟483
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / ک
برچسب : سیاوش مفیدی
وبگردی