شادابی پوست
همه ما می دانیم زنان کره ای از بهترین پوست برخوردار هستند زیرا آنان پوستی صاف و شاداب دارند اما آیا می دانید راز شادابی پوست زنان کره ای در چیست؟

روش زنان کره ای در مراقبت و شادابی پوست چیست

مراقبت از پوست بخش مهمی از سبک زندگی مردم کره به شمار می رود . امروزه روش نگهداری از پوست به سبک کره ای ها در جهان بسیار معروف شده است چرا که پوست صورت آنها بسیار صاف و بدون نقص است . در این مطلب شما را با رازهای سلامت وشادابی پوست کره ای ها آشنا می کنیم.

یخ درمانی یکی از رازهای شادابی پوست زنان کره ای

فرقی نمی کند اهل کدام نقطه از این کره خاکی هستید، به هرجا که تعلق داشته باشید دوست دارید ظاهری زیبا، جوان و پوستی شاداب داشته باشید و حتما نسخه های عجیب و باورنکردنی را می شناسید که با کمک آن زیبایی ظاهری تان را چندبرابر کنید .
شاید درباره انواع ماسک های آبرسان برزیلی ها که از پوست و میوه آواکادو تهیه می شود یا با مرهم چای نخودکه چینی ها از آن برای پاکسازی و لایه برداری پوست استفاده می کنند، چیزهایی شنیده و حتی آنها را امتحان کرده باشید اما حتما با جادوی مکعب های یخی و خواص معجزه گر آنها که این روزها در میان بسیاری از مردم آسیای جنوبی مانند هند، تایلند، چین، اندونزی و حتی روسیه کاربرد دارد آشنا نیستید؛
شیوه ای که سال هاست توسط زنان و دختران آسیایی برای حفظ زیبایی و شادابی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و آنها را از مصرف بسیاری از لوازم آرایشی و بهداشتی بی نیاز می کند. اگر کنجکاو هستید اطلاعات بیشتری درباره این روش داشته باشید با مطالعه این مطلب می توانید با جزئیات کار و چگونگی تولید این مکعب های جادویی آشنا شوید .
لازم نیست حتما پزشک باشید تا بدانید که گردش خون هرچه بیشتر باشد شادابی و طراوت پوست تان بیشتر می شود. همه ما می دانیم که بهبود جریان گردش خون آبرسانی و غذارسانی به سلول های پوستی را چند برابر می کند. راهکارهای زیادی در جهان وجود داردکه برخی از آنها هزینه زیادی دارند.
با این حال اگر می خواهید دراین امر خودکفا شوید و با کمترین هزینه این کار را در خانه انجام دهید بهتر است یک بطری آب معدنی تهیه کنید و آب را داخل قالب های یخ بریزد و بعد از ساعتی که آب یخ زد آن مکعب های کوچک را روی پوست خود قرار بدهید. این روش یا به بیانی دیگر یخ درمانی باعث افزایش گردش خون می شود که از بروز علائم پیری و چروک پوست پیشگیری می کند. البته استفاده از این روش برای افرادی که کمی مسن تر هستند کاربرد زیادی ندارد و تاثیرگذاری آن ممکن است فقط در این باشد که مدتی پوست را شاداب تر نشان دهد اما چروک هایی که در طول سالیان دراز به وجود آمده را برطرف نمی کند .

کره ای ها با یخ جوان می مانند
قرار دادن یخ روی صورت در کشورهای آسیا بسیار رایج است. اکثر ما می دانیم که مردم کشور کره جزو گروهی از مردمان هستند که بیشتر به طب های سنتی تمایل دارند و تا جایی که ممکن است سعی می کنند از این روش ها سلامتی خود را تضمین کنند. شاید برای تان جالب باشد که بدانید برخی از هنرپیشه های کره ای برعکس هنرپیشه های سینمای تجاری به جای انجام کارهای هزینه دار و خطرناک سعی می کنند با قرار دادن یخ روی صورت های خود به پوستی زیبا و شفاف دست پیدا کنند. یک نکته جالب دیگر در این است که این روش از دوران باستان وجود داشته و روش استفاه از یخ در دوران باستان توسط زنان استفاده می شده که تا به امروز برای داشتن پوستی جوان ادامه دارد .

شادابی پوست

آشنایی با روش های زنان کره ای در مراقبت و شادابی پوست

با خستگی خداحافظی کنید
تا به حال شده برای یک قرار مهم کاری یا هر مسئله مهم دیگری سعی کنید به خواب نروید تا صورت تان ورم نکند؟ اما به جای اینکه صورت تان ورم نکند در مقابل چهره ای خسته و کسل پیدا می کنید که این حالت زیاد تفاوتی با صورت ورم کرده ندارد. از قدیم رسم بر این بوده است که بعد از بیدار شدن صورت خود را بشوییم و این عادت را مادران سعی می کنند از همان کودکی به ما بیاموزند، می دانید چرا؟ چون زدن آب خنک حال تان را جا می آورد، اما بهتر است این نکته را هم اضافه کنیم که معمولا صبح ها یا هر زمانی که دراز کشیده اید مایعات داخل بدن به گردش در می آیند به همین علت صورت شما صبح ورم می کند .
شما با روش یخ درمانی می توانید از این پس ورم صبحگاهی تان را بدون استفاده از محول های شیمیایی کاهش دهید. این روش بعد از دوش آب گرم نیز تاثیرگذار است. به خاطر داشته باشید که این روش موقتی است، با این حال پوست شما پس از استفاده از یخ روشن تر به نظر می رسد .

قبل از یخ درمانی باید بدانید
قبل از هرچیز از گذاشتن مستقیم یخ روی صورت جدا خوداری کنید زیرا این کار باعث پارگی مویرگ های زیر پوستی می شود. پس برای جلوگیری از پارگی مویرگ ها بهترین شیوه این است که یخ را در پارچه ای لطیف بپیچید. دومین نکته این است که یخ را به صورت ثابت روی پوست خود نگه ندارید بلکه به صورت مورب آن را روی پوست به آرامی ماساژ دهد. برای انجام یخ درمانی باید صورت تان تمیز و بدون آرایش باشد زیرا وجود هرنوع کرم یا مواد آرایشی مانع از این می شود که یخ درمانی تاثیر خود را داشته باشد .
همچنین یخ باعث می شود تا پوست خیس شود، اما بهتر است پوست را بدون استفاده از حوله و به صورت طبیعی بگذارید خشک شود و بعد از آن برای جلوگیری از حالت کشسانی پوست از یک مرطوب کننده استفاده کنید. با این حال فکر نکنید انجام هر روزه این کار تاثیرگذاری بهتری خواهد داشت زیرا در هر چیزی که افراط وجود داشته باشد به جای تاثیر مثبت ممکن است تاثیری منفی برجای بگذارد، پس بهتر است برای داشتن پوستی که درخشش طبیعی داشته باشد حداقل دوبار در هفته به مدت 15 دقیقه این کار را انجام دهید .


همیشه یخ نقش کاربردی ندارد
این روش برای همه افراد مناسب نیست. چنانچه پوست بسیارحساسی دارید یا رگ های شما به سطح پوست نزدیک است یا از تماس آب سرد اذیت می شوید این روش به شما توصیه نمی شود. پس بهتر است روشی متناسب با وضعیت پوست خود انتخاب کنید . اگر می خواهید بدانید که آیا این روش برای تان مناسب است؛ باید به رنگ پوست خود بعد از یخ درمانی دقت کنید. اگر بعد از یخ درمانی پوست تان رنگ خوب و سالمی (مانند سرخی که پس از پیاده روی بر سطح پوست نمایان می شود) پیدا کرد این روش می تواند برای شما مناسب باشد .

این روش معجزه می کند
پس همان طور که گفته شد استفاه از این روش به پوست طراوت و انعطاف پذیری می بخشد و روش سالمی برای جلوگیری از چین و چروک است. اما شاید دانستن این موضوع برای تان جالب باشد که یکی از راهکارهای سنتی برای تمیز کردن پوست استفاده از روغن زیتون یا عسل است که به عنوان محلول پاک کننده صورت استفاده می شود که کثیفی و آلودگی را از روی پوست برمی دارد، اما بعد از این کار منافذپوست باز می شوند، اگر با یخ شست وشو دهید، منافذ بسته شده پوست را درحالت خوبی نگه می دارد .

شادابی پوست

 با روش های زنان کره ای در مراقبت و شادابی پوست آشنا شوید

دکتر علیرضا عباسیان، متخصص طب سنتی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران
با یخ درمانی مخالفم
یخ از دیرباز بین مردم به خصوص ایرانیان دارای اهمیت بسیاری بوده است، چرا که کاربرد و فواید زیادی دارد. به عنوان یک مسکن موضعی در مواقعی که ناحیه ای از بدن دچار خارش می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. به علاوه در زمان هایی که افراد دردی در ناحیه ای از بدن خود دارند و به خاطرشرایط خاصی مثل بارداری نمی توانند از مسکن های دارویی استفاده کنند، یخ می تواند در این مواقع یک ماده کمک کننده باشد؛ به خصوص برای کاهش دندان درد هم می توان روی این قطعه مکعبی شکل حساب کرد. به علاوه برای برخی از خونریزی های سطحی مثل خون دماغ هم موثر است اما درمورد پوست و جوان نگه داشتن آن در طب سنتی بیشتر با تاثیرات آب سرد موافق هستند تا یخ .
علمای این طب همچنین به افراد عادی که مشکل خاصی ندارند، توصیه می کنند با آبی که کمی از دمای بدن سردتر است دوش بگیرند همچنین ورزشکاران بعد از ورزش برای چند ثانیه بازهم متذکر می شوم، برای چند ثانیه در آب بسیار سرد به بیان دیگر یخ، بدن خود را قرار دهند زیرا این کار باعث تقویت عضلات آنها می شود اما در مورد ماسک های یخی باید گفت افراد موقع استفاده از این روش، نباید به طور مستقیم از یخ استفاده کنند زیرا آن ناحیه ممکن است دچار سوختگی با یخ شود و همان طور که در متن ذکر شده است باید یخ را در حوله یا پارچه لطیفی قرار داد اما در مورد اثر یخ برای زیبایی باید به این نکته توجه داشت که برای هر فرد مطابق با شرایط پوستی و فیزیولوژیکی که دارد باید تصمیم گیری شود .
به عنوان مثال افرادی که خونرسانی خوبی دارند زیاد نیازی به این روش ( ماسک یخی ) نداشته یا افرادی که دچار کم خونی هستند هم این روش برای شان موثر نخواهد بود زیرا خون زیادی در آن ناحیه وجود ندارد که عاملی باعث جهشش شود . گاهی اوقات در شرایط نرمال به یک عامل تقویت کننده برای خونرسانی نیاز داریم که این روش می تواند یکی از گزینه ها باشد. با این حال فراموش نکنید که باید در دوره های کوتاه مدت از این روش استفاده کنید .

میوه ها آبرسانی طبیعی اند
از بحث یخ که بگذریم وارد بحث میوه ها می شویم. هر میوه ای دارای طبع های مختلف است، به عنوان مثال میوه هایی با طعم ترش که روی پوست طلا می شوند ( در طب سنتی به روش ماسک گذاری، طلا گفته می شود) خاصیت لایه برداری دارند؛ درحالی که وقتی به صورت یخ زده روی پوست قرار می گیرند، اثرلایه برداری شان کمتر می شود، مثل آب پرتقال که در این شرایط بیشتر تاثیر آبرسانی و تقویت کنندگی (به واسطه ویتامین های داخل میوه) را دارد. همچنین میوه هایی با طبع گرم
به تنهایی برای رطوبت رسانی و جلوگیری از چین و چروک کاربرد زیادی ندارند و شاید اثر دیگری داشته باشند اما در این زمینه نقش تاثیرگذاری ندارند .
برای از بین بردن چین و چروک های پوست که بیشتر از طریق رطوبت و آبرسانی صورت می گیرد، میوه هایی با طبع سرد مثل خیار، گوجه فرنگی و ... موثر هستند.به علاوه برخی ازمیوه ها مثل هلو یا گلابی داخل شان دارای ذرات ریزی است که برای لایه برداری یا تمیز کردن پوست می توانند، مفید باشند و برای مثال افرادی که بدن شان در اثر آفتاب گرفتگی دچار پوسته پوسته شده باشد از این میوه ها برای تسریع بهبودی می توان استفاده کرد .

شادابی پوست

کره ای ها از چه روشی برای شادابی پوستشان استفاده می کنند

ماسک یخی گلابی
آب یک گلابی رسیده را بگیرید و سپس با آب معدنی مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید. به مدت 20 دقیقه یا تا زمانی که یخ آب می شود آن را روی پوست ماساژ دهید. این ماسک برای پوست های چرب و افرادی که منافذ پوستی آنها واضح و نازیبا شده بسیار مفید است. همچنین از آب پرتقال هم می توانید برای رفع این مشکل استفاده کنید .

ماسک یخی انار
آیا دیده اید برخ از افراد صورت شان یک گلگونی خاصی دارد که زیبایی چهره شان را دو چندان می کند. اگر می خواهید مثل این افراد شوید بهتر است آب انار را با آب مخلوط کنید و در قالب یخ بریزید و پس از یخ زدن آن را روی پوست خود ماساژ دهید .

ماسک یخی هلو
شاید صورتش مثل هلو شده است را بارها و بارها شنیده اید؛ شما می توانید با ماسک یخ آب هلو پوست خود را آبرسانی و تقویت کنید. بعد از مدتی هر کس با دیدن شما این جمله را برزبان خواهد آورد .

ماسک های یخی گیاهی
اگر پوستی خشک دارید بهتر است ابتدا از طریق جوشاندن جعفری و نعناع عصاره آنها را به دست بیاورید و بعد از خنک شدن عصاره آن را در قالب یخ بریزید و سپس روی پوست ماساژ دهید. همچنین عصاره گل بابونه برای از بین بردن جوش ها می تواند موثر باشد .


بنوشید و بخورید سپس ماساژ دهید
توصیه برخی پزشکان این است که اگر می خواهید از طریق یخ دمنوش ها یا یخ های میوه ای مشکلات پوستی خود را برطرف کنید یا پوستی شفاف و با طراوت داشته باشید؛ حتما همراه با استفاده از این ماسک ها، میوه یا دمنوش استفاده شده در ماسک را بخورید یا بنوشید تا تاثیرش بیشتر از پیش شود. به عنوان مثال اگر از ماسک یخ آب گلابی استفاده می کنید، مقداری از آب گلابی را بدون مخلوط با آب بنوشید و در کنارش قالب یخی گلابی را روی پوست خود ماساژ دهید .

دمنوش های یخی را تجربه کنید
همان طور که گفته شد یخ به تنهایی می تواند تاثیر مثبتی مثل جلوگیری از چین و چروک یا درخشش طبیعی برای پوست داشته باشد اما اگر این مکعب های کوچک آبی را با مواد های دیگری مثل دمنوش های گیاهی ( بابونه، چای سبز، گل سرخ، گل گاوزبان و...)یا تکه های میوه ( هلو، پرتقال و...) مخلوط کنید، می توانید برخی از مشکلات دیگر پوستی مثل آکنه یا جوش ها و ... را هم درمان کنید . به عنوان مثال چکیدن چند قطره آبلیمو یا آب دمنوش هایی مثل چای سبز یا گل بابونه باعث از بین رفتن خشکی پوست و کاهش روند پیری پوست می شوند .

شادابی پوست

روش های فوق العاده کره ای ها برای حفظ شادابی پوست

راهکارهای موثر کره ای ها در حفظ سلامت و شادابی پوست

پاکسازی پوست

پیش از هر کاری باید پوست صورت را کاملا تمیز کنید. کره ای ها از پاک کننده های روغنی استفاده می کنند، زیرا قدرت پاک کنندگی این مواد بسیار بالاست. البته روغن پاک کننده حاوی آنزیم و ویتامین B نیز برای تمیز کردن صورت – از چرک و آلودگی و کرم و ضد آفتاب – بسیار مناسب است .

دوباره پاکسازی

پاکسازی صورت در روش اول ممکن است نتواند پوست تان را کاملا از کرم های مرطوب کننده و ضد آفتاب پاک کند، بنابراین یک بار دیگر صورت تان را تمیز کنید اما این بار از پاک کننده های حاوی آب استفاده کنید. این روشی است که کره ای ها به کار می برند. پوست پس از این که کاملا تمیز شد، می تواند هر چه که به آن می زنید، به سرعت به خود جذب کند .

لایه برداری

لایه برداری، کاری است که در دنیای غرب چندان معمول نمی باشد اما در روش های مراقبت از پوست به سبک کره بسیار مهم است. لایه برداری می تواند سلول های مرده پوست را برداشته و دیگر سلول های پوست را فعال کند و مواد ترمیم کننده پوست بهتر در منافذ نفوذ کنند .

مرطوب کننده

کره ای ها عاشق پوست مرطوب و درخشان هستند و به همین دلیل مدام در حال مرطوب نگه داشتن پوست شان هستند. بنابراین از محصولات با کیفیت گرفته تا ماسک های مرطوب کننده خانگی به فراوانی استفاده می کنند.

ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب یکی از معمولی ترین کارهایی است که کره ای ها انجام می دهند. تشعشعات ماوراء بنفش به شدت روند پیری پوست را سرعت می دهد و کره ای ها با پشتکار ویژه ای از پوست شان در برابر این اشعه محافظت می کنند. در واقع همین مراقبت از پوست را در خصوص پوست باقی بدن شان مانند گردن و دست ها نیز انجام می دهند . این هم دلیل دیگری است که چرا کره ای ها پوست روشن و درخشانی دارند. اگر در برابر تشعشعات نور خورشید بدون محافظ باقی بمانید، علاوه بر زود چروک شدن پوست، نقاط قهوه ای بسیاری روی پوست بدن تان پدیدار می شود .

راز شادابی و سلامت پوست زنان کره ای در چیست؟

4.739
این مطلب مفید بود ؟372
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سیب سبز ، پیام سلامت / ف
وبگردی