معایب شارژ کردن گوشی در ماشین
شارژ کردن گوشی در ماشین به باتری گوشی آسیب میرساند و ممکن است بطور ناگهانی باتری ماشین را نیز خالی کند، البته شارژ کردن گوشی در خودرو معایب دیگری هم دارد.

چرا نباید گوشی را با استفاده از پورت USB ماشین شارژ کرد ؟

سفر کردن یا گیر کردن در ترافیک موجب کم شدن باتری و در نهایت وادار راننده به شارژ گوشی بوسیله پورت USB در خودرو میکند. شارژ کردن موبایل در خودرو به هر دلیلی میتواند اشتباهی بزرگ باشد. چرا؟

شارژ گوشی در ماشین

چرا نباید گوشی را در داخل خودرو شارژ کنیم؟

  • اول اینکه، پورت USB در وسیله نقیله شما، احتمالا برق کمتری را نسبت به گوشی ارائه میدهد. در نتیجه، گوشی ممکن است در هنگام شارژ خاموش یا بدتر از آن، به سختی شارژ شود. بسیاری از افراد احتمالا متوجه شده اند که در هنگام رفت و آمد 30 تا 60 از محل کار به منزل باتری موبایل ضعیف می شود.
  • موبایل شما میتواند نیروی زیادی را از باتری بگیرد، به ویژه اگر از پورت فندک شارژر برای شارژ استفاده کنید. فندک شارژر میتواند تا 10 آمپر را از باتری بگیرد. درحالیکه اکثر شارژر ها از یک تا سه آمپر مصرف میکنند.

شارژر فندکی

  • یک شارژر خراب یا آسیب دیده میتواند نیروی نامتناسب با دستگاه را تولید کند که موجب موج های ناگهانی یا افزایش شدید جریان شود که میتواند باعث ایجاد حرارت بیش از حد، آسیب به اجزای داخلی و در مواقع نادر، خرابی دستگاه شود.
  • شارژ کردن گوشی در حالیکه در جاده هستید میتواند باتری ماشین را خالی کند. این مسئله برای کسانی که خودروی نو یا باتری های سالم دارند، مسئله ی بزرگی ایجاد نمیکند، اما اگر مدل خودرو پایین است باید از شارژ کردن تلفن همراه بوسیله ماشین اجتناب کنید.
  • از همه مهم تر، استفاده از تلفن همراه در وسیله نقلیه در حال استفاده خطرناک است، چرا که هرگاه چشم راننده به جای به غیر از جاده بیافتد و دست ها فرمان را رها کنند میتواند بسیار خطر آفرین باشد.

خطرات شارژر فندکی

معایب شارژ کردن گوشی در ماشین و آسیب های شارژر فندکی

3.8216
این مطلب مفید بود ؟16254
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن/ح.ب /آ
برچسب : شارژ گوشی
وبگردی