شهاب حسینی
شهاب حسینی، ترانه علیدوستی از بازیگران فیلم فروشنده به همراه اصغر فرهادی کارگردان و سایر عوامل این فیلم بامداد امروز در میان استقبال سینما دوستان در فرودگاه امام(ره) به کشور بازگشتند.

شهاب حسینی و عوامل فروشنده در فرودگاه امام(ره)

پرواز حامل عوامل فیلم فروشنده که در جشنواره فیلم کن موفق به دریافت دو جایزه رسمی شدند، ساعت 1:10 دقیقه بامداد بر زمین نشست و علاوه بر مردم سینماگرانی چون امین تارخ، رخشان بنی اعتماد، علیرضا تابش، حبیب ایل بیگی، حبیب رضایی، محمدرضا دلپاک و کامران ملکی در فرودگاه حاضر هستند.

 

بازگشت از جشنواره کن


در ابتدا استقبال کنندگان به سمت ورودی B هدایت شدند اما به یکباره اعلام شد خروج از ورودی A خواهد بود و جمعیت حاضر به یکباره به سمت ورودی A هدایت شدند.

بازگشت از جشنواره کن


اصغر فرهادی با حضور در جمع خبرنگاران گفت:خیلی متشکرم که این راه دور را آمدید و از ما استقبال کردید. من به تمامی سوالات شما در روز دوشنبه و در نشستی خبری پاسخ می دهم و اجازه بدهید به دلیل شرایط حاکم و ازدحام جمعیت در فرصت بهتری پاسخگوی همه سوالات شما باشم.

وی درباره مسایلی که درباره حضور در جشنواره کن و بردن جایزه در چنین جشنواره هایی مطرح شده است نیز گفت:این جو برای من تمام می شود و به چنین شرایطی عادت کرده ام.

شهاب حسینی نیز با حضور در جمع خبرنگاران گفت:جای سینمای ایران در چنین رویدادی خالی بود و باید همچنین اتفاقی می افتاد. به هر حال تمام تلاشمان را کردیم که نماینده شایسته ای برای سینمای ایران باشیم و خدا را شکر که این اتفاق افتاد.

وی افزود:من به شادی مردم خوشحالم. البته شادی فقط این نیست که دائما فیلم خنده دار بسازیم. همین که بتوانیم با موفقیت هایمان شادی را برای مردم به ارمغان بیاوریم اتفاق مثبتی است و خدا را شکر می کنم که وظیفه ام را انجام دادم.

حسینی در پاسخ به این که آیا در جشنواره کن پیشنهاد بازی در اثری جدید را داشته است، گفت:هر چه خدا بخواهد همان می شود. ولی تا به امروز پیشنهادی نشده است.

بازگشت از جشنواره کناو همچنین گفت بیشتر دوست دارد در سینمای ایران فعالیتش را ادامه بدهد:«بعد از دریافت این جایزه بیشتر دلم می خواهد در ایران به فعالیت بازیگری ادامه دهم.»

ترانه علیدوستی نیز در جمع خبرنگاران و در میان ازدحام شدید استقبال کنندگان با تشکر از مردم گفت:حدس می زدم مردم از عوامل فیلم «فروشنده» استقبال کنند اما نمی دانستم استقبال تا این اندازه زیاد باشد. این استقبال خیلی خوشحال کننده بود. امیدوارم نمایندگان شایسته ای برای سینمای ایران باشیم.

او همچنین گفت:تا جایی که فرصت داشتم پیگیر بازتاب خبری کن در ایران و رسانه های ایران بودم.

استقبال مردم به حدی بود که اصغر فرهادی و شهاب حسینی و ترانه علیدوستی برای خروج از سالن با مشکل مواجه بودند و جمعیت مدام نام اصغر فرهادی و شهاب حسینی را صدا می کردند.

با کمک مأموران نیروی انتظامی سینماگران بازگشته از جشنواره کن به گوشه ای از سالن مشایعت شدند و بعد تک تک میان مردم حاضر شدند و لحظات کوتاهی به ابراز احساسات آنها پاسخ دادند.

هنگام حضور اصغر فرهادی در سالن حاضران با فریاد "اصغر دوستت داریم" به استقبال او رفتند و بعد از خروج فرهادی از فرودگاه شهاب حسینی با مشایعت مأموران انتظامی وارد جمعیت شد و به سرعت از فرودگاه خارج شد.

از عوامل فیلم «فروشنده» ستار اورکی سازنده موسیقی و کاوه سجادی حسینی، دستیار اول کارگردان در بین استقبال کنندگان حضور داشتند.

بازگشت از جشنواره کنهنگام حضور فرهادی، حسینی و علیدوستی در سالن ترانزیت که تنها خبرنگاران و عکاسانی که کارت ورود داشتند ، موفق به حضور در آنجا شدند بازار عکس یادگاری داغ بود.

حدود ساعت 2 بامداد با خروج سینماگران برگشته از جشنواره کن از فرودگاه خارج شده و جمعیت حاضر نیز از سالن بیرون رفتند.

اصغر فرهادی و شهاب حسینی در جمع خبرنگاران در حالی که سخنان کوتاهی را مطرح کردند حرف های بیشتر را به نشست خبری روز دوشنبه موکول کردند.

شهاب حسینی ، عکس های بازگشت شهاب حسینی و عوامل فیلم فروشنده به ایران

4.279
این مطلب مفید بود ؟6712
برگرفته از ایسنا، مشرق - /م
وبگردی