شهرزاد کمال زاده

روایت شهرزاد کمال زاده از سفر به کربلا

تاریخ انتشار : 12 مهر 1396کد مطلب : 57515زمان مطالعه : 5 دقیقه
شهرزاد کمال زاده بازیگر جوان سینما و تلویزیون در یک گفتگو از سفر کربلا و اتفاقاتی که بعد از این سفر در زندگی اش رخ داد ، صحبت کرد.

اتفاقی که برای شهرزاد کمال زاده در کربلا رخ داد

شهرزاد کمال زاده بازیگر جوانی که با سریال راه طولانی به کارگردانی رضا کریمی به شهرت رسید و در سریال روزگار غریب نقشی را ایفا کرد پای گفتگوی ما نشست و از خاطرات سفرش به کربلا گفت و از تغییراتی که بعد از این سفر در زندگی اش ایجاد شده بود صحبت کرد.

خاطرات شهرزاد کمال زاده از سفر به کربلا

شهرزاد کمال زاده بازیگر تلویزیون و سینما درخصوص سفرش به کربلا و نجف اشرف طی سال جاری گفت:خوشبختانه امسال شانس این را داشتم که نه یکبار بلکه دو بار به نجف و کربلا مشرف شوم. این سعادتی است که خداوند بر من منت داشت و خوشحالم که زیارت حرمین بالاخره نصیبم شد.

بازیگر فیلم "فرار" چگونگی این دو سفر را اینگونه شرح داد:برای اولین بار خودم ثبت نام کردم و اسمم برای سفر به کربلا در آمد و بار دوم برای حضور در جشنواره الغدیر در شهر نجف دعوت شدم و قسمت شد بار دیگر به کربلا بروم.
وی سفر به کربلا را تغییری بزرگ در زندگی اش دانست و افزود:به نظر من برداشت هر انسانی از این سفر متفاوت است. پیش از تشرف به حرمین بهترین جمله ای که شنیدم این بود که وقتی به کربلا می روید یعنی امام حسین (ع) خواستند تا گلدان زندگی تان را عوض کنید. من این جمله را با تمام وجود در این سفر ها تجربه کردم زیرا بعد از آن به شدت در همه ابعاد زندگی احساس تازگی می کنم.
شهرزاد کمال زاده

شهرزاد کمال زاده بازیگر سریال روزگار قریب

بازیگر سریال "دارا و ندار" از عزم خود برای سفر دوباره به کربلا خبر داد و تاکید کرد:این سفر بار معنوی بسیار زیادی برای من داشت و از لحاظ تاریخی هم برایم بسیار آموزنده بود. وقتی به کربلا و حرم امام حسین (ع) می روید حال و هوای معنوی خاصی را در آن مکان تجربه می کنید. تصویری عظیم در ذهنتان نقش می بندد و این تصویر آنقدر در ذهنتان ماندگار می شود که دوست دارید بار ها و بار ها به کربلا بروید.
 
وی اولین لحظه حضور در حرم امام حسین(ع) را اینگونه تشریح کرد:در آن لحظه به جایگاه آشنایی رسیده بودم. این احساسی است که نمی شود به زبان آورد. در لحظه اول بدون شک شوکه می شوید و حس غم و غربت شما را فرا می گیرد. این لحظه برای من زیباترین لحظه بود. وقتی به حرم چشم دوختم در همان ابتدا با امام حسین (ع) شروع به راز نیاز کردم.
 
این بازیگر سینما در همین راستا افزود:بار اول که به کربلا رفتم حال بسیار غریبی داشتم. برای اولین بار اینقدر شیفته و مدهوش فضا بودم که شاید نتوانستم از دیدار حرمین و زیارت سیر شوم. وقتی برای بار دوم به حرم امام حسین (ع) مشرف شدم این شوق و انگیزه دیدار دوباره در من دو چندان شد و در حال حاضر می خواهم باز هم بار ها و بار ها به آنجا بروم.
 
بازیگر سریال "روزگار قریب" دومین تجربه سفر به کربلا را نیز شگفت انگیز خواند و اضافه کرد:سفر دوم برای من به همان اندازه سفر اول تازگی داشت و اگر چندین بار دیگر هم به کربلا بروم باز هم از دیدن آن فضا و زیارت حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) سیر نخواهم شد.
 
وی فضای حرم امام حسین (ع) را عجیب و مقدس خواند و اذعان کرد:اتفاق بسیار عجیبی در کربلا برای من افتاد. اینکه در زندگی هرکس نشانه هایی وجود دارد و من سرچشمه تمامی آن نشانه ها را در کربلا و حرمین پیدا کردم و انگار بسیاری از گمشده های خود را در آنجا یافتم.
 
شهرزاد کمال زاده

شهرزاد کمال زاده بازیگر سینما و تلویزیون

بازیگر فیلم "ذوب شدن پادشاه" از ارادت قبلی خود به ائمه اطهار از دوره کودکی خبر داد و افزود:من فکر می کنم در بین بچه های ایرانی ارادت به امام حسین(ع) و یاران ایشان از کودکی وجود داشته و بسیار محکم است و هیچوقت این ارادت کمرنگ نشده است.
 
وی عشق به امام حسین (ع) را یکی از ویژگی های مردم ایران دانست و تصریح کرد:اعتقاد دارم که هیچ وقت نمی توان آن ارادت و عشق به ائمه اطهار و مخصوصاً امام حسین (ع) را در بین ایرانیان کمرنگ کرد. وقتی امام حسین (ع) بعد از آن همه سال جان خود و کاروانشان را برای پایداری اسلام دادند پس بدون شک این راه همواره در بین مریدانشان ادامه خواهد داشت و این اتفاق خود یک نشانه است.
 
این بازیگر جوان راه امام حسین (ع) و کاروان کربلا را راهی ابدی ترسیم کرد و ادامه داد:در طول تاریخ انسان های زیادی آمدند و کار هایی کردند تا در تاریخ ثبت شود، اما فراموش شدند، اما یاد و راه امام حسین (ع) بعد از این همه سال همچنان با قدرت وجود دارد. امام حسین (ع) هنوز زنده هستند و آن شور و حال عاشورایی در بین تمام مسلمانان جهان وجود دارد و وقتی شما از نزدیک به زیارت حرمین می روید این شور و ارادت چندین برابر می شود.
 
وی سفر به کربلا را آرزوی تمام عمر خود خواند و بیان کرد:من از کودکی ارادت خاصی به امام حسین (ع) داشتم و خیلی سال بود که آرزوی سفر به کربلا را در سر می پروراندم. این سفر برای من مثل دیدار عاشق و معشوق بود. احساس می کردم به یکی از مکان های که باید در زندگی می دیدم رسیده ام و تا آن لحظه روز ها و شب ها لحظه شماری می‎ کردم.
 
بازیگر سریال "شاید برای شما هم اتفاق بیفتد" با اشاره به حضور خود در مراسم عزاداری عاشورای امسال افزود:عاشورای امسال در تهران بودم. وقتی شما دو بار در یکسال به کربلا می روید و بعد از آن عاشورا را در تهران هستید تمام وجودتان را غم و دلتنگی برای بین الحرمین و کربلا فرا می گیرد. برای من هر سال عاشورا زنده است، اما امسال غم عجیبی در دل من افتاده بود.
 
وی تجربه سفر به کربلا را تجربه ای شخصی توصیف کرد و اذعان کرد:زیاد نمی توان درباره سفر به کربلا و تجربه حضور در حرم صحبت کرد. این اتفاقی است که هر انسان باید حداقل یکبار تجربه کند تا بداند وسعت و عظمت آن فضای مقدس در کلام نمی گنجد. امیدوارم افتخار حضور در کربلا و نجف برای تمامی مسلمانان قسمت شود.
کمال زاده رفعت و بخشندگی و کرامت را ویژگی بزرگ امامان (ع) خواند و خاطرنشان کرد:امامان ما همواره مهربان ترین انسان های روی زمین هستند و بدون شک هیچ وقت از بارگاه آن ها دست خالی بیرون نخواهید آمد. من مطمئنم هرکس یکبار به زیارت حرمین کربلا و نجف برود دلش از دیدار دوباره سیر نخواهد شد و برای تکرار سفر بی تاب خواهد بود.

روایت شهرزاد کمال زاده از سفر به کربلا

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
برگرفته از خبرگزاری میزان / م.ف
وبگردی