بارسلونا و بایرن مونیخ

واکنش گواردیولا به شکست بایرن مونیخ مقابل بارسلونا

تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1394کد مطلب : 14519زمان مطالعه : 2 دقیقه
در جریان رقابت های مرحله نیمه نهایی از لیگ قهرمانان اروپا تیم بایرن مونیخ شکست سنگینی را در برابر بارسلونا تجربه کرد و بارسلونا با درخشش مهاجم آرژانتینی خود از سد بایرن مونیخ گذشت.

دو تیم بایرن مونیخ و بارسلونا که دو سال قبل در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا و در مجموع دو دیدار رفت و برگشت، 7-0 مغلوب بایرن شده بودند، در دیدار شب گذشته با ارائه یک نمایش برتر، با سه گل به پیروزی رسیدند تا علاوه بر گرفتن انتقام شکست دو سال قبل، صعودشان به فینال را تا اندازه زیادی قطعی کنند.

بارسا آغازی توفانی داشت و در همان 15 دقیقه اول چندین موقعیت روی دروازه حریف سرشناس خود خلق کرد اما درخشش دروازه بان و خط دفاعی بایرن مانع از این تیم شد تا آبی و اناری پوشان گلی به ثمر برسانند.

جدی ترین موقعیت را لوئیس سوآرس در یک موقعیت تک به تک عالی از دست داد. در این صحنه نویر خیره کننده ظاهر شد و نشان داد چرا بهترین دروازه بان جهان است. در ادامه کمی از شدت حملات به ارسا کاسته شد و بایرن حتی می توانست به گل برسد.

سانتر توماس مولر به روبرت لواندوفسکی رسید ولی توپ روی پای این بازیکن ننشست تا این موقعیت از دست برود. 

بارسلونا و بایرن مونیخ

در دقیقه 61 باز هم درخشش نویر به داد بایرن مونیخ رسید و با یک خروج به موقع توپ نیمار را به خارج زد. لیونل مسی در دقیقه 77 و درست در زمانی که به نظر می رسید بارسا تب و تاب اولیه بازی را ندارد با یک شوت محکم پشت هجده موفق شد دروازه نویر را باز کند.

مانوئل نویر که تا قبل از دقیقه 77 بهترین بازیکن زمین بود به یکباره محو شد. او قبل از مسابقه گفته بود به مسی نشان خواهد داد چه کسی "رئیس" است ولی در این دیدار بدجور محقور هنرنمایی این بازیکن آرژانتینی شد.

مسی

در دقیقه 81 باز هم مسی گلزنی کرد. این بار وی با یک حرکت دیدنی بواتنگ را از پیش رو برداشت و سپس با ضربه ای پرشی، نویر را مغلوب کرد. مسی با این دو گل تعداد گل های خود در تمام رقابتهای اروپایی را به عدد 77 رساند و با یک گل از کریستیانو رونالدو پیش افتاد.

در حالی که بایرن برای زدن گل نخست پیش کشیده بود روی یک آوانتاژ به موقع از ریتزولی نیمار با نویر تک به تک شد و موفق شد پاس طلایی مسی را به گل تبدیل کند.

به این ترتیب این دیدار با برتری 3 بر صفر بارسلونا به پایان رسید تا این تیم گام بلندی برای رسیدن به دیدار نهایی بردارد.

بایرن بزرگ اکنون در بازی برگشت کار دشواری پیش رو دارد. البته این تیم شکست 3 بر یک بازی رفت مقابل پورتو را با برتری 6 بر یک پاسخ گفت. باید دید مردان پپ گواردیولا در بازی برگشت با بارسا هم می توانند دست به کار بزرگی بزنند یا نه.

 

واکنش گواردیولا به شکست بایرن مونیخ مقابل بارسلونا

4.231
این مطلب مفید بود ؟265
برگرفته از ورزش 3 و تابناک-/ف
وبگردی