دلایل شکست رژیم
انتخاب رژیم لاغری نامناسب بدن و افراط در نخوردن غذا و گرسنه ماندن و عجله داشتن برای کاهش وزن از دلایل اصلی شکست رژیم لاغری می باشد.

دلایلی که چرا اغلب رژیم های غذایی ،شکست می خورند و کار نمی کنند

اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمیتوانید رژیم لاغری تان را ادامه دهید بهتر است دلایل اصلی شکست رژیم غذایی را بدانید. زمانی که افراد تصمیم به رژیم گرفتن دارند، به طور خودکار احساس می کنند که خود و بدنشان را از مواد غذایی که می خواهند محروم کرده اند و آیا می دانید که باعث چه اتفاقی می شود؟ تیره بختی !!

این، دلیل آن است که چرا دو نفر از هر پنج نفر در 7 روز اول رژیم، رژیم خود را متوقف می کنند و تنها 1 مورد از آن 5 نفر، تا پایان ماه ادامه می دهند. چرا بسیاری از مردم به سمت رژیم های غذایی شیرجه می روند؟آنها شکست می خورند، زیرا ما بیش از حد روی رژیم تمرکز می کنیم و تغییرات شیوه زندگی را فراموش می کنیم.

ایجاد عادت های سالم، به جای پریدن از یک رژیم به رژیم بعدی، راهی بهتر برای کم کردن وزن است. با اجتناب از اشتباهات زیر که در بخش تناسب اندام نمناک خواهیم گفت می توانید تغییراتی در شیوه زندگی خود داشته باشید.

شکست در رژیم

دلیل کم نکردن وزن در رژیم های لاغری و شکست خوردن رژیم 

چرا رژیم لاغری ما با شکست روبرو می شود؟

تعیین رژیم های غذایی نامتعارف ما را به نقطه اول باز می گرداند؛ زیرا عموم رژیم های غذایی برایده حذف، کمتر کردن کالری یا تعدادی از گروه های غذایی و گاهی غذا خوردن در زمان هایی خاص بنا شده است.در واقع دستور بیشتر رژیم ها بسیارسخت گیرانه است وچنین رژیم هایی را نمی توان در دوره های طولانی مدت پیش برد.

نخوردن برخی مواد غذایی باعث می شود حس کنیم بر وضعیت کنترل داریم و با نخوردن یا پرهیز کردن از موادی خاص حس بسیار خوبی به ما دست می دهد ولی این چون این گونه رژیم ها را نمی توان به شکل یک عادت درآورد و ادامه داد،

حدود دو هفته بعد وقتی محرومیت از مواد غذایی خاص شرایط را برایمان بسیار سخت می کند، کنترل شخصی مان را از دست می دهیم. بنابراین در این شرایط، فردی که رژیم غذایی شدیدی گرفته است دچار افراط می شودو به خودش حق می دهد که چون دو هفته شیرینی نخورده است، هر قدر که دلش می خواهد شیرینی بخورد این همان اشتباهی است بزرگ که مانع از موفقیت رژیم لاغری خواهد شد.

برای جلوگیری از شکست رژیم لاغری

بیش از 90% افرادی که وزن کم می کنند، نهایتا وزنشان بعد از 3 تا 5 سال بر میگردد شما می توانید از این اتفاق جلوگیری کنید فقط باید :

اهداف غیر واقعی نگذارید :

شما نمی توانید انتظار داشته باشید ،تمام عادات غذایی خود را یک شبه تغییر دهید و این تغییرات را تا آخر حفظ کنید. در عوض، تغییرات کوچکی مانند کم کردن و قطع کردن نوشابه، می تواند باعث شود تا 20 پوند در 6 ماه کمک کنید!

رژیم غذایی خود را بیش از حد سخت و محدود کننده قرار ندهید:

هر چند وقت یکبار خوردن خوراکی مورد علاقه تان مشکلی ندارد. لازم نیست خودتان را ناراحت کنید یا به تغییرات جدید وحشتانکی متعهد شوید. برای مثال، اگر خوراکی مورد علاقه شما بستنی باشد، می توانید یک یا دو شب در هفته بخورید، به عنوان جایزه تحمل تغییرات جدیدتان.

انتظار نداشته باشید فورا وزن کم کنید. وقت زیادی لازم دارد و باید زمان بگذرد تا این اتفاق بیافتد. بسیاری از مردم می گویند که، حتما شنبه رژیم خود را شروع می کنند. این تعویق انداختن است. اگر واقعا برای شما مهم است، همین الان شروع کنید!

یک انتخاب نادرست، تمام تلاش شما را خراب نخواهد کرد:

برای مثال، اگر برای ناهار بوریتو بخورید، بدان معنی نیست که تمام گزینه های خود را برای بقیه روزتان خراب کرده اید. قوی بمانید و تصمیمات هوشمندانه ای را برای بقیه انتخاب های خود تعیین کنید! هدف شما باید انتخاب های خوب باشد، نه انتخاب های بی عیب و نقص.

نخواهید که در یک دوره کوتاه مدت، مقدار نامحسوسی وزن کم کنید. اگر نتایجی را در مدت زمان کوتاه مشاهده نکنید، اینکار فقط شما را خسته می کند.

علل شکست رژیم

انتخاب یک رژیم مناسب با شرایط بدن

نخوردن غذا:

در رژیم، ما از خوردن غذا دست می کشیم که بنابراین ما از مواد مغذی خاصی محروم می شویم. تغییر عادات غذایی می تواند باعث سردرد، خستگی، توهم، سردرگمی و تحریک پذیری شود. بسیاری از اینها، ناشی از مصرف ناکافی کالری یا کربوهیدرات است.

و همچنین می تواند، شما را برای غذا خوردن دیوانه کند.

گرسنه بودن به این معنا نیست که وزن کم می کنید:

هدف شما باید این باشد که غذاهایی پیدا کنید تا شما را برای مدت بیشتری سیر نگه دارد، غذاهای حاوی از فیبر، پروتئین و چربی های سالم.از غذا خوردن پرهیز نکنید! این کار باعث می شود که حتی بیشتر بخورید چون شما خیلی گرسنه هستید!

از رژیم گرفتن طفره نروید:

از یک رژیم به رژیم دیگر پریدن یا کم کردن سریع وزن با رژیم بدون هیچ هدفی، کار درستی نیست.داشتن یک رژیم نامناسب در ابتدا کمک می کند که وزن کم کنید، اما بعد از رسیدن به هدفتان، وزنتان بازگشت خواهد گشت.

در مورد آن فکر کنید.اگر به عادت های قبل از رژیمتان برگردید، قطعا به همان وزن قبلیتان برمی گردید.بدن شما نیاز به مصرف منظم گلوکز دارد، تا متابولیسم خود را انجام دهد و انرژی بدن و مغز تان فراهم شود.

شکست در رژیم

 شکست خوردن رژیم با عوض کردن سریع رژیم ها

از رژیم های خیلی سخت دوری کنید:

این ها برایتان بسیار ناسالم و خطرناک هستند!حتما پروتئین کافی در طول روزتان دریافت کنید، به ویژه در صبح.همچنین، سعی کنید 2 ساعت قبل از رفتن به رختخواب غذا نخورید.

پریشان نشوید:

هر روزه رژیم های غذایی با اهداف درخشانی به وجود می آیند.رژیم های غذایی ادعا می کنند که ،در طول زمان کوتاهی وزنتان را کم می کنند. افراد رژیم ها را انجام می دهند تا ببینند کار می کنند یا نه. نمونه هایی مانند رژیم کم کربوهیدراتی، رژیم غذایی گریپ فروت و رژیم غذایی سوپ کلم هستند (نمونه های بسیار زیادی وجود دارند).

در ابتدا، وزن کم می کنید، اما هنگامی که دوره رژیم غذایی تمام شود، وزنتان باز خواهد گشت. اگر شیوه زندگی نباشد، نتیجه اش همیشگی نخواهد بود. برنامه ای را پیدا کنید تا کار کند و همیشگی باشد. روش های تغذیه سالم قدیمی و ورزش، تنها راهی است که ثابت شده تغییراتش در دراز مدت باقی خواهد ماند.

داشتن وعده های غذایی کنترل شده، کلید اصلی است.مطالعات نشان می دهد که افرادی که وعده غذاهای کنترل شده دارند، وزن بیشتری به نسبت کسانی که این کار را انجام نمی دهند، کم می کنند.

بسیاری از رژیم های جدید دارای قرص یا شیک هایی هستند که به همراه عادت های غذایی مناسب شما توصیه می شوند.

اینها اصلاحاتی موقت هستند و نمیتوانند برای مدت طولانی استفاده شوند ، هنگامی که متوقف می شوند، کاهش وزن آهسته یا متوقف می شود و احتمالا وزنتان برمی گردد.

عجله نداشته باشید:

برنامه ریزی وعده های غذایی، راه حل است. تغییرات عادات تغذیه ای نیازمند زمان طولانی است، با این حال، میتوانید غذاهای سالم را برنامه خود جای دهید و همه چیز را به اندازه هاب مناسب تقسیم کنید.

یک روز در هفته را برای (بسیاری از افراد یکشنبه را انتخاب می کنند) برنامه ریزی وعده های غذایی خود اختصاص دهید، آنها را طبخ کنید و به بخش های مختلف تقسیم کنید. غذاهای ناسالمی که بسیار در دسترس و ارزان تر هستند را استفاده نکنید.

زیاد بر روی کالری تمرکز نکنید:

شمارش کالری می تواند یکی از دلخوری ترین و دشوارترین کارها برای انجام دادن باشد. در حالی که مهم است ، کالری هایی که می خورید را کاهش دهید تا وزن کم کنید، اما مهم است که مواد مغذی مناسب بدنتان را نیز مصرف کنید.

باید از کالری های غذاها آگاه باشید، اما اجازه دهید کالری تنها تصمیم گیرنده شما باشد.

رژیم های نادرست :

با وجود رژیم های زیاد، مردم نمی دانند کدام یک برای آنها مناسب است. ما فراموش می کنیم که مهمترین نکته کنترل وعده های غذاییمان، خوردن غذاهای سالم و فعالیت جسمی است. افراد فکر می کنند که خوردن چربی همیشه چیز بدی است.

مطالعات نشان داده است که خوردن چربی بیشتر با کربوهیدرات کم ،باعث افزایش متابولیسم بدن می شود که باعث کاهش وزن نیز می شود. چربی باعث می شود تا احساس سیری کنید.

باید چربی های سالمی از قبیل آجیل، امگا 3، و آووکادو انتخاب کنید.بسیاری از مردم هرم غذایی را مرجع خود قرار می دهند.این کار خوب نیست ،مخصوصا برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند، زیرا می گوید کربوهیدرات را بیشتر از هر چیز بخورید!

مصرف شکر برای کاهش وزن باید کاهش یابد:

همچنین، شیرین کننده های مصنوعی نباید بیش از حد مصرف شوند.مطالعات نشان داده اند که خطر ابتلا به دیابت را 67٪ افزایش می دهند ، شما مجبور نیستید ،که همیشه میل خود را سرکوب کنید اگر خود را از آنچه دوست دارید محروم کنید، عصبانی و ناراحت خواهید شد.

به خودتان اجازه دهید هر چند وقت یکبار آنها را مصرف کنید! سزاوارش هستید فقط مقدار کمی بخورید.

یکی از بزرگترین مشکلات این است که مردم بر این باورند که اگر تصمیم اشتباهی بگیرند، تمام روزشان خراب می شود. این از حقیقت بسیار دور است. فقط به خاطر اینکه چیزی برای ناهار بخورید که برای شما خوب نیست، به این معنا نیست که شما می توانید هر چیزی برای شامتان بخورید و یا یک پیتزا کامل بخورید. 

یک قاعده که من شخصا دنبال میکنم قانون 1 ساعته است.اگر شما به چیپس های سیب زمینی به شدت اشتیاق دارید، یک ساعت صبر کنید.آن یک ساعت ،زمانی کافی برای نشستن و فکر کردن درباره اینکه آیا شما واقعا به آنها نیاز دارید یا این نه، است. چیزهایی را در خانه خود نگه ندارید که نمی توانید از آنها دور شوید و نخورید. 

شکست خوردن در رژیم

کاهش قند مصنوعی در رژیم سالم

اگر نتایج قابل مشاهده نبود، خیلی سریع رژیمتان را متوقف نکنید

در واقع، شما نباید بیش از 2 پوند در هفته کم کنید ، در ابتدا ممکن است مقدار زیادی وزن از دست بدهید، اما بیشتر آن وزن آب است که در بدن داشته اید.کم کردن خیلی سریع وزن اصلا خوب نیست و می تواند موجب ضعف، سرگیجه یا کاهش قند خون شود.

بسیاری از افراد فکر می کنند که قلب (هنگام دویدن یا دوچرخه سواری) سریع تر وزن کم می کند اگر چه این به شما کمک می کند تا کالری ها را به سرعت بیشتری بسوزانید، اما اضافه کردن جرم عضلانی به شما کمک می کند تا وزن کم کنید، زیرا متابولیسم شما را افزایش می دهد.

حتما تمرینات قدرتی را در تمرینات ورزشی خود ترکیب کنید این می تواند ،سوختن کالری را تا 72 ساعت پس از تمرین افزایش دهد.

مردان متابولیسم سریعتری نسبت به زنان دارند و اغلب وزن کمتری دارند

اگر در تلاش برای تغییر شیوه زندگی با کسی از جنس مخالف خود هستید، از تفاوت های جنسیتی که در کم کردن وزن وجود دارد آگاه باشید ، فراموش نکنید که برای به دست آوردن وزن زمان زیادی لازم است، بنابراین برای کم کردنشان نیز زمان زیادی لازم است.

فراموش نکنید که متابولیسم شما ممکن است کاهش یابد همانطور که سن ما بالا می رود، متابولیسم کاهش می یابد.در اوایل 25 سالگی شروع می شود و هر سال از هر 2% تا 4% سال کاهش پیدا می کند این به این دلیل است که توده عضلانی کاهش می یابد.

همیشه به یاد داشته باشید که عضله = متابولیسم است بدان دلیل است که مثلا در مورد بدنسازان، باید مقدار زیادی غذا بخورند تا شکل بدن خود را حفظ کنند. داشتن فعالیت برای افزایش متابولیسم به معنای واقعی ورزش در باشگاه نیست.

کارهایی را انجام دهید که در زندگی روزمره می تواند انجام شود، مانند رقص با بچه ها، بازی کردن بازی های ویدئویی، راه رفتن، در حال صحبت کردن با تلفن به جای فقط نشسته بودن، دوچرخه سواری یا کار کنید. 

خوردن وعده های غذایی کم در طول روز نیز، به افزایش متابولیسم کمک می کند ، وعده های غذایی زیاد، متابولیسم را کاهش می دهند.همچنین، وعده های غذایی کم، باعث می شوند تا شما بیشتر احساس سیری کنید و می توانید از گرسنگی جلوگیری کند.

علت اصلی شکست رژیم لاغری + روش صحیح رژیم گرفتن

4.338
این مطلب مفید بود ؟335
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
برچسب : رژیم لاغری
وبگردی