ساخت شکم 6 تکه
داشتن یک شکم شش تکه شاید به عقیده بسیاری از افراد سخت و دشوار است، در صورتی که داشتن یک رژیم غذایی مناسب و مغذی می تواند کمک شایانی به 6 تکه شدن شدن کند.

رژیم غذایی هند برای ساخت 6پک شکم 

برای داشتن شکم شش تیکه، شما نیاز دارید که برنامه تمرینی و عادتهای غذایی خود را باهم مقایسه کنید درحالی که شما سخت تمرین میکنید، مطمئن شوید که رژیم غذایی مغذی , پراز
پروتئین,کربوهیدراتها, فیبر, چربی ها و سایر مواد غذایی است. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد غذا خوردن را متوقت نکنید و به خودتان گرسنگی ندهید علاوه بر درست غذا خوردن شما نیاز دارید که با مفاهیمی مانند :بهترین زمان برای خوردن سازگاری داشته باشید.
به جای گرسنگی دادن به خودتان, یکی از رژیم های غذایی مخصوص داشتن شکم 6 پک که در این بخش از تناسب اندام نمناک خواهیم گفت را انتخاب کنید ،رژیم پیشنهادی ما رژیم شکم شش تیکه هندی هاست.

برای داشتن شکم 6 تیکه چی بخوریم؟

مواد مغذی برای رژیم غذایی 6پک : عادت غذا خوردن خودتان را کنار بگذارید و خودتان را آماده کنید که در فاصله های کوتاه و مکرر با غذاهای سالم بدنتان را تغذیه کنید ، داشتن رژیم غذایی متعادل به دلایل بسیاری از جمله رشد دوباره ی ماهیچه ,دوباره پرکردن انرژی و استقامت ضروری است .حتی اگر شما مزایای غذا های مغذی را بدانید بازهم ممکن است که شما اشتباه کنید .
این دو مورد را در رابطه با مصرف پروتئین در طول روز در نظر بگیرید:بعضی از ما ممکن است واقعا تاکیدی بر پروتئین مکمل در هنگام ساخت عضله نداشته باشیم , و آن را با یک رژیم غذایی با پروتئین بالا جایگزین کنیم اما آیا پروتئین رژیم غذایی شما کافی است؟ پاسخ در حقیقت، این است که هر ماده مغذی در بدن شما باید به اندازه مطلوب مصرف شود . اکنون حقایق رژیم غذایی خود را دوباره بررسی کنید.
 
شکم 6 تکه

رژیم غذایی مناسب برای داشتن شکم 6 تکه

تاثیر پروتئین بر داشتن شکم شش تکه

پروتئین میتواند به شما کمک کند که وزن کم چربی را به دست آورید و یا توده عضلانی خود را حفظ کنید، در حالی که چربی را در باشگاه سوزانده اید ، میل شما برای ساختن 6پک باید شامل پروتئین با دوز بالا باشد ، علاوه بر داشتن غذاهای سرشار از پروتئین شما نیاز به یک مکمل دارید(ضروری است).

 اهمیت کربوهیدراتها در چربی سوزی

این مواد مغذی را نادیده نگیرید با انکار این واقعیت که کربوهیدراتها انرژی بدن شما را به چربی بدنتان میدهد.
 

 چربی ها را در رژیم غذایی برای شش تکه شکم نادیده نگیرید

 

احتمالا این بخش تکان دهنده است و اگر شما از من بپرسید, احتمالا یک بدن ساز معمولی در رژیم غذایی 6 پک خود این را نادیده میگیرد و از آنجا که چربی به شما کمک میکند که وزن خود را افزایش دهید به این معنا نیست که آن را در رژیم غذایی خود قرار ندهید فقط توجه داشته باشید که چربی خوب و بد را انتخاب کنید.

 کاهش میل با مصرف فیبر

شما نیاز دارید که از خوردن مواد غذایی با قند بالا و فیبر کم خودداری کنید ، فیبر یک حلال خوب بیولوژیکی است که به هضم راحت تر و همچنین به حرکت روده شما کمک میکند. فیبر زیاد باعث کاهش میل مکرر میشود شما باید در رژیم غذایی هندی 6 پک خود این ها را داشته باشید.
 
ساخت شکم 6 تکه

مواد غذایی مفید برای ساخت شکم 6 تکه

انواع مختلف آجیل مانند بادام زمینی ,بادام,گردو و غیره...

 توصیه به دارندگان رژیم گیاهخواری که میخواهند رژیم غذایی 6 پک را داشته باشند، چی بخوریم؟

 • کلم بروکلی
 • جوانه ها
 • گل کلم
 • مارچوبه
 • قارچ
 • کره بادام
 • میوه ها
 • غلات
 • برشتوک

برنامه رژیم غذایی هندی مخصوص داشتن شکم شش تیکه

ما قصد نداریم که شما را رهنمایی کنیم که چه بخورید و یا چه نخورید به جای آن به شما میگوییم که چه وعده غذایی را در چه زمانی از روز بخورید گزینه های مختلف را از ذهنتان بیرون کنید و هر چه که دوست دارید بخورید ولی مقدار کالری مصرفیتان را به خاطر داشته باشید.
 
رژیم غذایی شش تکه

رژیم غذایی مناسب هندی برای داشتن شکم شش تکه

صبحانه
صبحانه خود را سالم و مغذی کنید,فیبر را برای خوردن انتخاب کنید ، همچنین دانه بلغور جو را تهیه کنید که صبحانه خوشمزه ای بخورید و همچنین درطول زمان صبحانه فیبر نیز توصیه می شود. در رژیم 6 تیکه مخصوص هندی ها توصیه شده اولین وعده غذایی خود را سنگین بخورید ، همانطور که چربی سوزاندید و در طول روز احساس انرژی میکنید . شما همچنین میتوانید به جای دانه ها ,میوه ها را انتخاب کنید.
یکی دیگر از گزینه ها ،خوردن پروتئین در صبح است ، پروتئین متابولیسم شمارا بهبود میبخشد وشکم شما را پر نگه میدارد. شما میتوانید برای صبحانه ،گوشت بدون چربی یا تخم مرغ را استفاده کنید.همچنین در این زمان ،خوردن پروتئین آب پنیر خوب است.

آنچه می توانید به عنوان صبحانه مخصوص این رژیم میل کنید:

با 2یا 3عدد تخم مرغ در روغن زیتون املت را آماده کنید
نصف فنجان ، بلغور جو دوسر در آب
یک کاسه توت فرنگی,انگور تهیه کنید
شما حتی میتوانید یک سیب را که شامل منبع طبیعی کربوهیدرات میشود را تهیه کنید این رژیم غذایی کمک میکند،تا از خوردن غذا اجتناب(جلوگیری)کنید.
بهتر است غذاهای سالم و مغذی مصرف کنیم ، اگر شما به دنبال راه موثرتری برای سوزاندن چربی خود هستید ,بارها در روز اسنک بخورید و بایدطبق قانون, اول روز غذاهایی که شامل کالری بیشتری هستند را بخورید.

کربوهیدرات های مرطوب را تهیه کنید:

خیار,سالاد برگ سبز,گوجه فرنگی و مارچوبه ,غذاهایی با فیبر بالا و کربوهیدرات معتدل (نیم پز)را مصرف کنید.
میان وعده اول
 • لوبیاچیتی و لوبیا سبز
 • یک کاسه سبزیجات
 • یک عدد میوه تازه مثل موز یا سیب,اگرصبح آن را نداشتید ، میتوانید در این زمان استفاده کنید.
 6 تکه شکم

روش های ساده و کاربردی برای داشتن شکم شش تکه

ناهار
یک وعده غذایی کامل را باید بادقت برنامه ریزی کرد ناهارتان باید شامل گوشت بدون چربی باشد.
پروتئین برنج, کلم بروکلی و یک میوه سنگین مثل انگور و انبه را اندازه گیری میکنند.
بیش از حد کربوهیدرات و ساکارز را مصرف نکنید.
برای ناهار
 • یک کاسه برنج
 • نیم کاسه لوبیا/عدس
 • یک بشقاب کوچک سالاد برگ سبز
 • گوشت بدون چربی,بوقلمون,پنیر بدون چربی, کباب تهیه کنید.
 
میان وعده 2
میتوانید یک وعده های غذایی کوچک وبا پروتئین زیاد در این زمان از روز مصرف کنید.
شما میتوانید آجیل سویا ,بادام,مکعب های کوچک پنیر خامه ای را مطابق با میل خود درست کنید.
 
برای میان وعده
حدود نیم فنجان بادام و گردو تهیه کنید
شیر نوشیدنی و ماست را با 2قاشق پودر نارگیل مخلوط کنید و تکان دهید.
 
شام
شام باید با مرغ آب پز شده با سالاد ,مارچوبه, کاهو و کلم بروکلی به حداقل برسد.
قبل از اینکه به اتاق خواب بروید مخلوطی از پروتئین بخورید.

رژیم غذایی هندی مناسب برای داشتن شکم 6 تکه

4.360
این مطلب مفید بود ؟519
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب /ن
برچسب : تناسب اندام
وبگردی