همسر عصبانی

نحوه برخورد عاقلانه با همسر عصبانی و بد اخلاق

کد مطلب : 27862تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 5 دقیقه
اگر همسرتان مدام عصبانی می شود و نمی تواند خشم خود را کنترل کند حتما دلیلی دارد اول به علت اصلی آن پی ببرید و با واکنش های صحیح آرامش را به او بازگردانید.

برخورد با همسر عصبانی و پرخاشگر چگونه باید باشد

چگونه می توان با همسر خشمگین مقابله کرد بدون اینکه شان و کرامت خود را فدا کنید. برخی زندگی خود را مقایسه می کنند. ادم همیشه در وضعیت ثابتی از هوشیاری زندگی نمی کند - همیشه منتظر چیزی برای منفجر شدن و پرتاب کردن سنگ های مذاب در همه جا هستیم.

حتی یک فوران کوچک هم می تواند یک روز کاملاً دوست داشتنی را به هم بریزد و خراب کند. یک تفاوت بزرگی که بین همسر و یک آتشفشان وجود دارد این است که شما می توانید به راحتی از یکی از آن ها دور شوید با این حال، از سوی دیگر، همسر نیز بیشتر از یک آتشفشان مدیریت می شود.

عصبانیت مردان

همسر عصبانی را چگونه کنترل کنیم؟

دست کم تا حدی خود را آماده کنید تا با همسرتان سر و کار پیدا کنید و به او عشق و محبت کنید. من دوست دارم چند چیز را در مورد عصبانیت از دیدگاه آقایان، براساس گذشته و اعمال خودم به اشتراک بگذارم. هیچ کس بهتر از مردها خودشان را نمی شناسند.

توصیه های مفید این بخش از نمناک براساس این فرض است که عصبانیت همسرتان به سمت شما هدایت می شود، نه به سیاست مدار و نه قبض برق با این حال، برای موثر بودن توصیه ها، ممکن است نیاز باشد که دیدگاه ذهنی خود را تغییر دهید و اغلب اوقات، ضمیر خود را تغییر دهید.

مهم است که هر دوی شما کاری را برای جفتتان انجام دهید بنابراین، اگر شما آماده اید که با یک طرز فکر جدید دست و پنجه نرم کنید و مهارت های مفیدی یاد بگیرید، به مطالعه ادامه دهید.

رفتار با زن عصبانی

برخورد با همسر عصبانی و علل آن

علت عصبانیت و بداخلاقی همسرتان چیست؟ 

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا همسر شما با شما بد رفتاری می کند و بی هیچ دلیل از شما عصبانی می شود. برخی از این دلایل مربوط به مسائل روحی و فیزیکی اساسی هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند و برخی عوامل دیگر محیطی هستند.

تستوسترون کم:

در حالی که بسیاری از افراد سطح بالایی از تستوسترون را با سطح بالای عصبانیت مرتبط می دانند، اما این رفتار با سو مصرف استروئید در ارتباط است. مطالعات نشان داده اند که مردانی با سطح پایین تستوسترون بیشتر عصبی و مستعد نوسانات روحی هستند.

عوامل محیطی نظیر رژیم غذایی و کیفیت خواب می تواند تاثیر زیادی بر میزان تستوسترون بدن داشته باشد. بسیاری از مردان از کم بود تستوسترون رنج می برند و معمولاً تشخیص داده نمی شوند.

سروتونین کم:

یکی از انتقال دهنده های عصبی کلیدی در مغز ما سروتونین است که نقشی را در سلامت عاطفی و ذهنی بازی می کند. اگر از این عنصر کم داشنه باشیم، کج خلق و افسرده می شویم. بیشتر شبیه به تستوسترون، غذا خوردن و خواب می تواند نقش بزرگی در تعیین مقدار سروتونین بازی کنند.

استرس شدید:

هورمون استرس، کورتیزول می تواند منجر به بد خلقی و نیز خواب و مشکلات شناختی شود. اگر همسر شما استرس شدیدی را در سر کارش دارد و به درستی غذا نمی خورد، میزان بالای کورتیزول می تواند او را به یک فرد بسیار متفاوت تبدیل کند.

علت بداخلاقی

دلایل عصبانیت بدون دلیل همسران 

فقدان هویت مردانه و هدف:

فشار مداوم همسرتان که سعی می کند تا حد کمال مطلوب مردانه زندگی کند می تواند او را نابود کند. تمرکز تنها روی موفقیت شغلی و کسب مقادیر زیاد پول می تواند باعث شود احساس استرس، انزوا و تنهایی کند. او ممکن است احساس کند که در مقایسه با دیگران ناکافی است و این احساسات می تواند طغیان های خشمش را نشان دهد.

آسیب و ضربه عاطفی:

همچنین این امکان وجود دارد که همسر تان با برخی مسائل عاطفی حل نشده سر و کار داشته باشد. با تلاش برای سرکوب این زخم های عاطفی حساس و خشمگین و عصبانی می شود.

دلیل عصبانیت

چرا همسرم همیشه عصبانی است؟

رویکرد ذهنی برای مقابله با همسر عصبانی:

در این بخش از نمناک چند گام برای پی گیری نحوه برخورد با همسرتان آورده شده است. سعی کنید همیشه یک رویکرد آرام و خوب برای حل و فصل اختلافات داشته باشید. اگر هر دوی شما از دست یکدیگر عصبانی شوید، شرایط برای بدتر شدن بسیار آسان خواهد شد.

نترسید:

از خشم نترسید. بدانید که عصبانیت ناشی از کمبود عمومی قدرت واقعی است. اغلب، به این دلیل است که فرد کنترل وضعیت را در دست ندارد. این کمک می کند که به جای غرش شیر، به گریه بچه نگاه کند.

 

ترفندهایی برای رفتار با همسر عصبانی

در مورد اقدامات خود فکر کنید:

به این فکر کنید که آیا نقشی در تحریک این خشم دارید یا خیر؟ این جا با خودت صادق است. اگر نقشی در افزایش درگیری ایفا کردید، این کار نیازمند رویکردی است که در صورت درخواست برای آن، مسولیت کارهای خود را به دست بگیرید و از آن ها معذرت خواهی کنید اما اگر شما به عصبانیت او کمک نکنید و بیشترش نکنید، اولویت شما تغییر می کند تا به او نشان دهید که در کجا دچار سوتفاهم شده، اما نه حالا.

تحریک خشم

چگونگی واکنش به همسر عصبانی

بدانید که عصبانیت یک عادت است:

بسیاری اوقات، خشم مردانه یک شرط است - عادتی است که با بیشتر اتفاقات رخ می دهد. این تقصیر شما نیست که او فیوز کوچکی دارد، مهم نیست که چطور ممکن است سعی کند به طور غیر عمدی (یا عمدی) شما را شستشوی مغزی دهد. کلمات و اقدامات او مسئولیت های خود او هستند، بنابراین هرگز گناه آنچه که او انجام می دهد و می گوید را قبول ن کنید و شرمسار نباشید.

سعی نکنید افسار را بگیرید:

سعی کنید عصبانیت همسرتان را کنترل کنید. اول از همه، بر تلاش برای تغییر او تمرکز نکنید، چون نمی توانید. فقط خودش می تواند. تنها کاری که می توانید انجام دهید کنترل این است که چگونه نسبت به او واکنش نشان دهید و در پایان کار چه کاری برای شما انجام می دهد.

خشم شکلی از رنج فراوان است. وقتی مردی یک زن را آزار می دهد، او خودش را هم آزار می دهد. در ابتدا، عصبانیت باعث می شود که فرد احساس قدرت و کنترل کند، اما به آرامی می سوزد و از درون خودش را می خورد.

کنترل عصبانیت

همسر عصبانی و خشم های بی علت او

عصبانیت ضعف است:

با وجود اینکه چگونه اغلب در فرهنگ ما به تصویر کشیده می شود، عصبانیت یک قدرت نیست - این یک ضعف است. معلم روحانی من گفت که من واقعاً از این موضوع خوشم می آید، " سگ های بزرگ واق واق می کنند.

آن ها نیاز به "مردان قوی و با اعتماد به نفس" دارند که نیاز به واق واق کردن دارند، تنها آن هایی که ناامن و هراسان هستند این کار را انجام می دهند. سوال اصلی باید این باشد:چه چیزی او را پشت این عصبانیت پنهان می کند؟

ضعف مردان

صبور بودن در مقابل همسر عصبانی

شوخی بهترین حامی شماست:

زمانی که شما در یک لحظه جدی شاهد عصبانیت شدید او هستید، به یاد داشته باشید که خنده بهترین دارو برای شما و او است. به چیزهایی فکر کنید که باعث خنده شما می شوند. 

شوخی در دعوا

در زمان عصبانیت همسرم چه کنم؟

توصیه سریع برای کنترل همسر عصبانی:

یک مرد ممکن است از همسرش برای نشان دادن احساساتش عصبانی شود. برای مثال، اگر گریه کنید، ممکن است همان احساس را در درون او ایجاد کند و صدایی در سرش ممکن است به او بگوید:" مردان گریه نمی کنند." در حال حاضر این حس ها در درون او هستند نه شخصی که عاشق شما است.

نحوه برخورد عاقلانه با همسر عصبانی و بد اخلاق

2.7370
این مطلب مفید بود ؟200170
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
1 نظر به ثبت رسیده است
راز1402-06-25
بیست ساله با همچین آدمی زندگی می کنم ..هر روشی رو که بگید امتحان کردم...توصیه ام به اونایی که تازه ازدواج کردند آینه که زود جدا بشن و اگر هم میخواهید ادامه بدین بچه ی بیگناه را به این زندگی نیارید.
10
وبگردی