عینک شنا
در این مطلب شما را با شرایط نگهداری و طریقه ی صحیح استفاده از عینک شنا و همچنین افزایش طول عمر و کارایی هرچه بیشتر این عینک ها رادر اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

چگونه عینک شنایمان را تمیز کنیم

هیچ تمیز کننده مخصوصی برای شیشه عینک های شنا وجود ندارد. در واقع اصلا قرار نیست که این لنزها دستکاری شوند، پس عالیترین شیوه برای اینکه عینک شنایتان کثیف نشود این است که از آن با احتیاط استفاده کنید.

هیچوقت لنز عینکتان را دستمالی نکنید، این کار می تواند باعث چرب شدن یا ماندن رد اثر انگشتتان بر روی لنز بشود. حتی برخی از عینک هایی که ماده ی ضد بخار دارند، شاید با اینکار در کارشان اختلال ایجاد شود.
همیشه پس از استفاده از عینک، آنرا آبکشی کنید، این کار کلر و دیگر مواد شیمیایی را از عینکتان می زداید و باعث می شود تا در طول زمان آسیبی نبیند. این کار تنها روتین همیشگی برای تمیز کردن عینک شماست که توصیه می شود.

عینک شنا

در 4 مرحله شیوه تمیز کردن عینک شنا را یاد بگیرید

مرحله 1

درون و بیرون لنز عینک شنایتان را توسط آبی سرد، تمیز و روان، آبکشی کنید، بخش بادکش دور چشم و بند عینک را نیز فراموش نکنید.
آب، هیچ مشکلی ندارد، مگر اینکه آغشته به کلر زیاد باشد. اگر به آب تمیز و روان دسترسی ندارید، عینکتان را چند بار درون آبی سرد و تمیز فرو ببرید تا آبکشی شود.

مرحله 2

انگشتانتان را درون آب کف آلودی نمناک کنید –مایع ظرفشویی عالی است– و بند عینکتان را تمیز کنید، اما خیلی مراقب باشید که انگشتان کف آلودتان با لنز عینک برخورد نکند.
بعضی از عینک ها بندشان جدا می شود، در اینصورت اینکار را انجام دهید تا روال شستشوی عینک برایتان ساده تر شود.

مرحله 3

حالا دوباره بند عینک را کاملا آبکشی کنید تا هیچ کفی به آن نماند. سعی کنید در طول این مدت، بند عینک را زیر کاسه ی عینک نگاه دارید تا آب و کف به درون آنها و روی لنز نچکد. اگر احیانا آب و کف به درون کاسه ی عینک ریخت، سریعا آنرا آبکشی کنید.

مرحله 4

عینکتان را به قلابی در محیطی بادخور، اما به دور از نور مستقیم آفتاب، آویزان کنید تا کاملا خشک شود.
نکات
اگر به ناچار لنز عینک شنایتان را لمس کردید، اول آبکشی اش کنید، سپس با یک پارچه ی نرم و بدون پرز تمیزش کنید، سپس در انتها دوباره آبکشی اش نمایید. همچنین نگهداری از عینک درون کیسه یا جعبه ی مخصوص، نه تنها عینکتان را تمیز نگاه خواهد داشت، بلکه خراش هم نخواهد دید.

روش صحیح شستشو و نگهداری عینک شنا

3.318
این مطلب مفید بود ؟126
برگرفته از تناسب اندام -/ ر
وبگردی