ضد آفتاب مو
در فصل تابستان برای حفظ سلامت مو و جلوگیری از خشکی و ریزش موها بر اثر اشعه آفتاب استفاده از ضد آفتاب مناسب مو ضروریست.

چگونه بهترین ضد آفتاب مو را انتخاب کنیم؟

همه ما می دانیم که باید در برابر آفتاب از پوست مراقبت کرد اما آیا می دانستید که برای مو هم باید از ضد آفتاب استفاده کنید؟ اشعه یو.وی می تواند باعث آسیب به موها نیز بشود و آن ها را از لحاظ شیمیایی خشک کند و شکنندگی آن ها را نیز افزایش دهد.

متخصصان و پزشکان پوست اینگونه می گویند:اشعه های یو.وی مشخصا باعث آسیب به پوست سر می شوند و دقیقا از همان راهی که پوست صورت را خراب می کند اشعه یو.وی می تواند فشار اکسیداتیو را افزایش دهد که باعث کاهش رشد مو و تخریب سلول های ایمنی در اطراف فولیکول خواهد شد پس این موضوع به این معنا است که اثرات جانبی اشعه یو.وی روی مو تنها شامل آسیب به زیبایی و بافت آن نمی شود، بلکه می تواند پوست سر و محل رویش را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

در حقیقت باید سر خود را از تابش مستقیم آفتاب حفظ کنیم و به همین دلیل است که استفاده از ضد آفتاب برای افرادی که ریزش مو دارند، بسیار ضروری است.

ضد آفتاب مو

جلوگیری از آسیب های آفتاب به مو

اس.پی.اف چگونه برای مو عمل می کند؟

در ایده آل ترین حالت باید به دنبال ضدآفتابی برای مو بگردید که بتوان آن را هم روی پوست سر و هم نوک مو زد.

اما در مورد ضدآفتاب موهای رنگ شده چطور؟

موهای رنگ شده در معرض خطر بیشتری در برابر آفتاب می باشند، مخصوصا اگر رنگ موها بلوند باشد و آفتاب می تواند مشکلات جدی را برای موهای دکلره شده به وجود بیاورد. علاوه بر آفتاب، نمک و کلروین موجود در آب نیز برای این موها مضر است و آنها را ضعیف می کند پس متاسفانه تابستان می تواند نوعی طوفان زدگی به موهای رنگ شده باشد.

اشعه یو وی آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب موی رنگ شده

آیا می توان آسیب آفتاب به موها را جبران کرد؟

بسیار سخت است اما غیر ممکن نیست اما اگر مثلا آفتاب باعث روشن شدن رنگ موها شده، نمی توانید رنگ طبیعی موها را برگرداند زیرا ملانین در مو کاهش پیدا کرده است. شاید فکر کنید که اگر ملانین در پوست باشد، می توان به راحتی رنگ آن را تغییر داد و کم و زیاد کرد اما در مورد مو قضیه فرق می کند، موها زنده نیستند و باعث می شود که ریشه ها توانایی تولید دوباره رنگ طبیعی مو را نداشته باشند.

بهترین راه برای در امان بودن از مضرات آفتاب برای مو استفاده از کلاه و اس.پی.اف می باشد اما یک ماسک نرم کننده عمیق با خاصیت آنتی اکسیدانی می تواند به جلوگیری از خشک شدن مو کمک کند و بوتانیکال ها مثل چای سبز، عصاره تمشک، دانه انگور و کورکامین نیز می تواند برای مضرات اشعه یو.وی مناسب باشد.

کرم ضد آفتاب برای مو

ضد آفتاب مو برای جلوگیری از آسیب اشعه آفتاب به مو

کدام مواد را می توان به عنوان ضد آفتاب برای مو استفاده کرد؟

روغن های گیاهی و آنتی اکسیدان ها حتما باید در این شامپوها وجود داشته باشند و مواد ارگانیک بسیار موثر هستند، در حالی که باید از پارابن ها و سولفات ها دوری کنید.

در طول روز باید چند بار از اس.پی.اف مو استفاده کرد؟

زنانی که در معرض آفتاب هستید، باید این ضد آفتاب ها را هر چند ساعت یک بار تمدید کنید و اگر در ساحل دریا هستید، باید بعد از خیس شدن مو دوباره ضد آفتاب را تمدید کنید. اگر نمی توانید این ضد آفتاب ها را تهیه کنید، می توانید تنها از یک کلاه پهن و لبه دار استفاده کنید.

بهترین ضد آفتاب مو ؛ موهایتان هم به ضد آفتاب نیاز دارد

410
این مطلب مفید بود ؟82
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : nutrafol / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : ضد آفتاب
وبگردی