طراحی اتاق کوچک
با داشتن طرح و ایده ی مناسب می توان طراحی اتاق کوچک را به بهترین شکل ممکن انجام داد ، در حقیقت دنیای دکوراسیون داخلی مدرن محدودیت فضا را به نوعی رفع می کند.

ایده های طراحی اتاق های کوچک

 
از ترس در اتاق های کوچک دور شوید با ایده هایی که هر کدام از انها نکاتی را برای استفاده بهینه از فضا در تکمیل بی نقص و طراحی اتاق کوچک در خود دارند ، ایده هایی که در این بخش از دنیای مد نمناک با آنها آشنا خواهید شد.

نکات و ایده های جالب برای طراحی داخلی اتاق های کوچک 

1- انبار شیک: وقتی با اتاق کوچکی مواجه می شوید اولین سوالی که به ذهن می رسد این است که آیا همه چیز با هم متناسب است؟
 
اگر چه اتاق کوچکی دارید می توانید طوری آن را مدرن ، با قرار دادن طبقه ها و کشوها در دو طرف تخت فضا سازی کنید. و همچنین برای رنگ دیوار ها از سفید برای بزرگتر دیده شدن دیوارها استفاده کنید و چوب لباسی به دیوار برای آویزان کردن کیف ولباس نصب کنید.
 
2-آویزان کردن پاتختی : واضح است که در مکان کوچک ترجیح می دهید جا باز باشد و اگر نمی خواهید که اتاق را با پاتختی های سنگین پر کنید از پاتختی آویزی استفاده کنید.
 
3-جعبه رنگ ساده : از رنگ های ساده و روشن برای اتاق استفاده کنید و اگر فکر می کنید این رنگها خیلی روشن است از کف پوش های چوبی و بعضی رنگ های گرم استفاده کنید.
 
4-جارختی جفتی:با توجه به تکنیک های چیدمان منزل هارمونی و هماهنگی بین وسایل ایجاد کنید اگر اتاق مخصوصی برای لباس و رختخواب ندارید با توجه به کوچک بودن و بزرگ بودن اتاق دو طرف تخت را کمد بگزارید.
 
5-انبار سقفی (بالاسری): از همه ی فضاهای خانه به طور بهینه استفاده کنید.کمدهای دست ساز درست و بالای سرتان نصب کنید اما نه خیلی در ارتفاع که دستتان بهش نرسد و وسایل اضافه و کفش های خود را در آن جا دهید.
 
6-طاقچه پنجره: اگر اتاق باریک و کوچکی دارید از طاقچه پنجره تان به عنوان قفسه کتاب یا می توانید به عنوان قطعه کوچکی زمین برای کاشت محصول استفاده کنید.
 
7-نمایش جالباسی(رختخوابی):با مخفی کردن لباس ها و کفش ها منزل خود را بزرگتر جلوه دهید و با استفاده از کمدهای دیواری و قراردادن وسایل اضافی در ان هیچ کس متوجه به هم ریختگی منزلتان نمی شود ، تنها با بازکردن در متوجه منظورمان خواهید شد.
 
8-فضای زیر تختخواب: می توانید از فضای زیر تخت به عنوان انباری استفاده کنید و سبد لباس و کشوهای باریکی را زیر تخت قرار دهید.
طراحی اتاق کوچک

استفاده از شلف های دیواری برای رفع کمبود فضا در طراحی اتاق کوچک

طراحی اتاق کوچک
طراحی اتاق کوچک

 طراحی اتاق کوچک

طراحی اتاق کوچک

طراحی اتاق کوچک

مدل طراحی داخلی اتاق خواب کوچک دونفره

طراحی اتاق کوچک

طراحی اتاق کوچک

طراحی اتاق کوچک

طرح های کاربردی برای دکوراسیون اتاق خواب کوچک

 

طراحی اتاق کوچک بدون مشکل کمبود فضا + تصاویر

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ ف.ن
وبگردی