عادات صبحگاهی
با ترک کردن عادات اشتباه صبحگاهی برای همیشه و انجام کارهای درست صبحتان را پرانرژی و با نشاط شروع کنید.

عادات صبحگاهی که یک بار و برای همیشه باید ترکشان کنید

عادت های قدیمی به سختی از بین می روند و به همین دلیل ما بعضی کارها را انجام می دهیم حتی بدون اینکه فکر کنیم چقدر مضر هستند - به خصوص صبحگاه که وقت زیادی نداریم . آیا شما هر روز یک فنجان قهوه می نوشید یا غلات خود را برای صبحانه به همراه دارید ؟ که شاید این بهترین راه برای شروع صبحتان نباشد .

ما می خواهیم در این قسمت از سلامت نمناک درباره 8 مسئله صحبت کنیم که بسیاری از ما هر روز صبح انجام می دهیم و برایمان واقعاً مضر هستند . بعد از خواندن این مطلب ، یاد خواهید گرفت که چگونه صبحی بهتر از همیشه داشته باشیم .

8 عادت صبحگاهی که باید با آن ها خداحافظی کنیم ؛ یک بار و برای همیشه

1. روزتان را با دوش گرفتن شروع نمی کنید :

هر روز با یک سری سوالات (کاری و غیره) مواجه می شویم. طبق گفته پزشکی، دوش صبحگاهی جستجو برای راه حل ها را برای ما آسان تر می کند زیرا به مغز کمک می کند فعال شود و از عوامل منحرف نشود . دوش گرفتن به مغز اجازه می دهد تا ایده های جدید و غیر معمولی بسازد و به همین دلیل است که هرگز نباید شانس حمام رفتن را وقتی بیدار می شوید از دست بدهید .

عادات صبحگاهی

2. دوش داغ میگیرید :

معمولا آب داغ یک تاثیر آرامش بخش دارد اما دوش آب داغ صبح ها باعث می شود بخواهید به رختخواب برگردید. داشتن حمام سرد صبحگاهی چند مزیت دارد ، کمک می کند که احساس طراوت کنید و فعالیت مغز را تحریک می کند و باعث می شود سیستم ایمنی سخت تر کار کند .

آب سرد برخلاف آب داغ ، پوست را خشک نمی کند و طبق گفته دانشمندان ، افرادی که دوش آب سرد می گیرند به طور منظم ممکن است در حدود 4 و نیم کیلوگرم در سال وزن کم کنند .

3. چک کردن گوشی برای مدت طولانی :

رسانه های اجتماعی دلیل اصلی این هستند که بسیاری از مردم اول صبح وارد تلفن های خود می شوند و آن ها را چک می کنند .مدلی که ما روزمان را سپری می کنیم بستگی به این دارد که چگونه صبحمان را آغاز می کنیم .

به عبارت دیگر، وقتتان را برای بررسی زندگی دیگران و خواندن نظرات و عقاید آن ها هدر می دهید ، به جای این که این زمان را صرف خودتان کنید ! همین مساله برای چک کردن صندوق ورودی ایمیلتان نیز صادق است چون می تواند روز کاری شما را طولانی تر کند . بهتر است موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید ، زمانی را با افرادی که دوست دارید باشید و یا برای صبحانه ای خوش مزه و سالم وقت صرف کنید .

عادات مضر

4. وقت خود را صرف لباس هایتان می کنید :

آیا تا به حال ساعاتی را در صبح سپری کرده اید که از خودتان بپرسید، " باید چه لباسی بپوشم ؟" صبح ها آنقدر هرج و مرج وجود دارد که وقت همه شان را نداشته باشید ، بنابراین با جستجوی لباس شرایط را وخیم تر نکنید و برای ساده تر کردن انتخابتان، انواع لباس هایی که در کمد خود دارید را کم کنید .

استیو جابز شلوار جین و پیراهن سیاه می پوشید، نه به این خاطر که پول پس انداز می کرد ، بلکه به این دلیل که می دانست زمانش ارزشمند است.

یک قسمت ویژه در کمد خود درست کنید که در آن تنها لباس هایی که برای کارتان می پوشید باشند. اگر کمد لباسی دارید که مثلا فقط کت مشکی و پیراهن سفید می پوشید، فقط کت های سیاه و پیراهن سفید را در این قسمت نگه دارید . لباس خود را به طور مرتب بررسی کنید و از چیزهایی که نمی پوشید، خلاص شوید . لباس هایی که مناسب فصل نیستند را از کمدتان بردارید .

شروع یک صبح خوب

5. غلات می خورید :

میزان معمول شکر غلات (50 گرم) 4 قاشق غذاخوری است . جذب مقدار زیادی از شکر در صبح باعث ورود انسولین به خون می شود و وقتی اثرش از بین برود، خسته و بی حال می شوید.شیر، ماست و میوه های تازه موجود در غلات نیز برای خوردن در صبح ناسالم هستند، بنابراین بهترین کار این است که از آن ها دور بمانید .

6. مسواک زدن دندان هایتان بلافاصله بعد از غذا:

پس از خوردن غذا ، مینای دندان شما آسیب پذیر می شود به خصوص اگر میوه ، مرکبات و یا آب میوه بخورید زیرا آن ها حاوی اسید سیتریک و فسفریک اسید هستند .در عوض آنچه باید انجام دهید این است که دهان خود را با آب بشویید و باقیمانده غذای خود را با نخ دندان پاک کنید و سعی کنید 30 دقیقه بعد از خوردن غذا ، دندان های خود را مسواک بزنید .

عادات و کارهای صبحگاهی

7. نوشیدن قهوه سیاه:

قهوه سیاه درست بعد از بیدار شدن ، میزان کورتیزول را بالا می برد و منجر به اضطراب می شود. اگر قهوه را وقتی که گرسنه هستید بنوشید، ممکن است که مبتلا به گاستریت شوید .

تحقیقات نشان می دهد که بهترین زمان برای نوشیدن اولین فنجان قهوه ، سه یا چهار ساعت پس از بیدار شدن است .با این حال ، اگر نمی توانید در برابر نوشیدن قهوه در صبح مقاومت کنید ، کمی شیر یا خامه به آن اضافه کنید و به این ترتیب اثرات ناخوشایند این نوشیدنی روی معده تان را کاهش خواهید داد .

8. بلافاصله مرتب کردن رختخواب :

وقتی که درست بعد از بیدار شدن از خواب ، رختخواب خود را مرتب می کنید، یک محیط خوب برای کنه ها به وجود می آید، چون رطوبت بدن شما روی پارچه در طول شب باقی می ماند و فرصتی برای تبخیر شدن است و دانشمندان توصیه می کنند که بعد از بیدار شدن از خواب ، پتو را به طور کامل از تشک بیرون بکشید تا پارچه ها خشک شوند .

ما می دانیم که ترک کردن عادات بد بسیار دشوار است. به همین دلیل بهتر است همه آن ها را در یک زمان رها نکنیم و این کار را کم کم شروع کنیم .

عادات صبحگاهی که باید ترک کنیم ؛ یک بار و برای همیشه

4.578
این مطلب مفید بود ؟708
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی