زنان موفق
زنان موفق برای هزینه هایشان مقدار خاصی را در نظر میگیرند و بی رویه خرج نمیکنند، فرقی ندارد که پولدار باشند یا نه ، آنها میدانند که مدیریت هزینه ها خیلی اهمیت دارد .

عادت های مالی که زنان موفق دارند

گرچه برخی براین باورند که زنان مدیریت مالی خوبی ندارند، اما تجربه نشان می دهد که بسیاری از آنها درآمد خود را به خوبی مدیریت و پس انداز می کنند و آینده نگری خوبی برای بازنشستگی خود دارند. زنان موفق در دنیا اصول خاصی برای زندگی در پیش گرفته اند و به آن عمل کردند تا توانستند به عنوان موفق ترین زنان در زمینه مدیریت مالی مطرح شوند . زنان موفق شیوه کسب درآمد منحصر به فرد خودشون رو دارند و از کسی پول تو جیبی دریافت نمیکنن و عادت به ولخرجی های بیهوده ندارند . این زنان موفق هرگز بدون برنامه پولی را خرج نمیکنند و برای انجام کارهایشان بهانه تراشی نمیکنند.
این مطلب تقدیم میشه به همه خانومهایی که در حال مبارزه برای فراهم کردن یه زندگی بهتر برای خودشون و بقیه هستند . چه خوب میشه اگر هر کدوم پله های نردبانی باشیم که ما رو به اوج موفقیت میبره.
چه پولدار باشیم و چه در تنگنای مالی قرار داشته باشیم نمیتونیم منکر این واقعیت بشیم که پول نقش خیلی مهمی در کیفیت زندگی ما داره و شاید شما هم این موضوع رو بارها شنیده باشید که بعضی افراد میگن ما صبح تا شب مشغول کاریم ولی باز هم یه جاهایی کم میاریم . در کنار تورم و هزینه های بالای زندگی ، این شیوه مدیریت مالی هست که باعث میشه بهره وری درآمد پایین باشه .

در این مطلب اشاره ای داریم به عادات مالی زنان موفق که در سرتاسر جهان زندگی می کنند:

1 - مسئولیت هزینه هاشون رو به عهده میگیرن .

زنان موفق شیوه کسب درآمد منحصر به فرد خودشون رو دارند و از کسی پول تو جیبی دریافت نمیکنن . علاوه بر اون همیشه نیم نگاهی به تعادل هزینه ها و درآمدشون دارن و مسئولانه رفتار میکنن و این رو وظیفه خودشون میدونن که بر هزینه هاشون نظارت داشته باشن .

2 - برای هزینه ها بودجه معینی رو در نظر میگیرن .

زنان موفق برای هزینه هاشون مقدار خاصی رو در نظر میگیرن و بی رویه خرج نمیکنن . فرقی نداره که پولدار باشن یا نه ، اونها میدونن که مدیریت هزینه ها خیلی اهمیت داره . فرقی نمیکنه چند تا صفر تو حساب بانکی شون وجود داره اونها همیشه هزینه ها رو الویت بندی می کنند و ولخرجی بیش از حد نمیکنن .

زنان موفق

زنان موفق برای خرج کردن پولهایشان برنامه دارند

3 - سلامت مالی خیلی خیلی براشون اهمیت داره .

سلامت مالی به این معناست که روی هزینه ها کنترل داشته باشیم و برای اونها الویت بندی داشته باشیم . برای زنهای موفق اهمیت داره که هزینه هایی که انجام میشه برای کوتاه مدت نباشه ، مثلا به جای یه ریخت و پاش بزرگ برای خرید لباس میتونن مبلغی رو به خیریه کمک کنن یا اینکه در حساب بلندمدتی چس انداز کنن .

4 - راجع به هزینه های اضافی بهانه نمیتراشن .

زنان موفق بهانه نمیتراشن . خریدهای بی حد و حساب و بدهی های آخر ماه رو گردن افسردگی و تنهایی نمیندازن . مقصر این هزینه های اضافی رو خودشون میدونن و سعی میکنن که بعدا جبران کنن . این زنها به اشتباه خودشون اقرار میکنن و بهانه تراشی نمیکنن .

5 - منتظر پول تو جیبی از کسی نمیمونن .

اونها منتظر نمیمونن تا کسی نیازهاشون رو برآورده کنه ، این فرد چه والدین و چه همسر میتونه باشه . استقلال مالی به شما در رابطه قدرت میده و وابستگی شما رو به افراد کم میکنه . زنهای موفق میدونن که اتکای مالی باعث میشه برای تصمیم ها وابسته به دیگران باشن و منتظر تایید اونها بمونن . اونها میدونن چطور از مهارتهاشون استفاده کنن تا درآمد خوشدون رو داشته باشن و از خودشون در هر شرایطی مواظبت کنن .

6 - برای خودشون اهداف مالی در نظر می گیرن .

زن های موفق هیچ کاری رو بدون برنامه ریزی انجام نمیدن . اونها میدونن که فرستادن انرژی مثبت کافی نیست بلکه باید دست به کار بشن و آستین ها رو بالا بزنن . اونها برای خودشون هدف گذاری می کنن و برای رسیدن به نقطه دلخواه تلاش میکنن و تا وقتب به هدفشون نرسیدن دست از تلاش بر نمیدارن .

7 - به کارما معتقدند .

زنان موفق افراد بخشنده ای هستند . اونها میدونن که هر عملی عکس العملی داره و از کمک کردن به دیگران دریغ نمیکنن . کمک به دیگران رو هزینه نمیدونن بلکه اینکار رو راهی برای رسیدن به رضایت قلبی و بهتر کردن جهان برای زندگی کردن میدونن .


یه دور دیگه تکرار می کنیم :

1 - مسئولیت هزینه هاشون رو قبول میکنن .

2 - برای خودشون بودجه تعیین می کنن .

3 - اولویت های مالی براشون خیلی مهمه .

4 - برای هزینه هاشون بهانه نمی تراشن .

5 - برای نیازهای مالی به بقیه وابسته نیستن .

6 - اهداف مالی برای خودشون قرار میدن .

7 - به قدرت کارما معتقدند .

اگر حتی یکی از این خصیصه های اخلاقی رو هم در لیست اهداف بلند مدتتون قرار بدین شما هم میتونید به یکی از زنان موفق و الگوی جامعه تبدیل بشین .

عادت های مالی زنان موفق در سراسر جهان

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
برگرفته از وب‌سایت بهتر از دیروز /م.ف
وبگردی