عادت های غلط
ما همگی عادت های غلط و بد خاص خود را داریم. این رفتار های منفی نه تنها ما را به انسانی دوست نداشتنی تبدیل می کند، بلکه می تواند بر روی عملکرد کاری ما نیز تاثیر بگذارد و در نهایت منجر به از دست رفتن شغلمان شود.

برای موفقیت در کار این عادت های غلط را ترک کنید

داشتن یک عادت بد به سرعت باعث اخراج شما نمی شود، بلکه علت اصلی تاثیر فزاینده ای است که آن عادت در طی زمان، بر روی عملکرد شما می گذارد. در ادامه مطلب با ما باشید تا در مورد از بد ترین عادت هایی که ممکن است در محیط کار بر روی عملکرد شما تاثیر منفی بگذارد و منجر به اخراجتان شود را، مرور کنیم.

پشت گوش انداختن
دکتر بروکز معتقد است که این عادت می تواند به کار شما آسیب جدی برساند. او می گوید:« اگر شما یکی از کسانی هستید که انجام کارشان را به دقیقه 90 موکول می کنند و کل پروژه را تا آخرین روزهای تحویل، معلق نگه می دارند، احتمالا از تاثیری که این رفتار بر روی همکارانتان می گذارد، بی خبر هستید». فشار و عجله ای که در روزهای آخر تحویل پروژه صورت می گیرد، باعث می شود که دیگران مجبور به تعجیل در کارهای شان شوند و متعاقب آن رفتاری عصبی را از خود بروز دهند. در صورت وقوع هر گونه مشکلی پس از تحویل پروژه، این شما هستید که تبدیل به سیبل انتقادات می شوید و باید مسئولیت شکست را به تنهایی بر دوش بگیرید.

دروغ گویی
دروغگویی در مورد توانایی ها و قابلیت ها، اضافه کردن کاذب ساعت های کاری، دادن زمان بندی نا به جا، قبول اعتبار بابت کاری که سایر کارمندان انجام داده اند و ... همگی از مواردی هستند که به سرعت می توانند شما را به پرتگاه اخراج نزدیک کنند.

منفی نگری

عادت های غلط در محیط کار


منفی نگری
رؤسای شرکت ها معمولا تلاش می کنند تا اتمسفری مثبت را برای کارمندان شان به وجود آورند تا از این طریق راندمان کاری آن ها را افزایش دهند. اما اگر شما از کسانی هستید که مدام مشغول به غر زدن هستند، بهتر است حواستان را جمع کنید، چون ممکن است قربانی این عادت بد شوید. افراد منفی نگر معمولا در بین مدیران بالا دست به «سرطان» معروف هستند و طبیعی است که دیر یا زود تصمیم به قطع همکاری با شما گرفته و اجرایی شود. اگر انتقادی دارید بهتر است به جای غر زدن زیر گوش همکارانتان، آن را مستقیما با مدیر خود مطرح نمایید.

تنبلی
هنگامی که مرتبا دیر به سر کار می رسید و یا از زمان های استراحت بیشتر از حد مجاز استفاده می کنید، عملا به دیگران اعلام می کنید که بی خیال کار خود هستید و اهمیت چندانی برای آن قائل نیستید. این موضوع نه تنها نوعی بی احترامی به همکارانتان به حساب می آید، بلکه برای مدیران نیز به هیچ وجه خوشایند نخواهد بود. پس بهتر است اگر حفظ شغل خود را دوست دارید، بکوشید حتی کمی زود تر از زمان شروع رسمی کار، در دفتر خود حاضر باشید و از این طریق نشان دهید که شغلتان از اهمیت بالایی برای شما برخوردار است.

ارتباط ضعیف ایمیلی
بسیاری از ارتباطات کاری این روز ها از طریق ایمیل انجام می پذیرد. اگر عادت ندارید ایمیل خود را زود به زود چک کنید، با این خطر مواجه هستید که اعلامیه های مهم و یا زمان برگزاری جلسات را از دست دهید. آسیب دیگری که در این رابطه ممکن است وارد شود، نحوه پاسخگویی شما به ایمیل های دریافتی است. در یک ایمیل کاری به هیچ وجه نباید قلم فرسایی کرد، متن شما باید کوتاه باشد و تمامی جنبه های اصلی کار را پوشش دهد.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی را در محیط کار کنار بگذارید


اعتیاد به شبکه های اجتماعی
این یکی از شایع ترین دلایلی است که باعث از دست دادن شغل شما می شود. اگر زمان زیادی را در روز صرف شبکه های اجتماعی و یا هر سایت دیگری می کنید که به شغل شما ارتباطی ندارد، بدانید که این موضوع بر روی راندمان شما تاثیر گذار خواهد بود.

عدم توجه به زبان بدن
آیا عادت به پشت چشم نازک کردن دارید؟ آیا محکم دست نمی دهید؟ از ارتباط چشمی با سایرین فرار می کنید؟ تمام این موارد می توانند به قیمت شغل شما تمام شوند. جالب است بدانید که بیشتر ارتباط شما با سایرین از طریق راه های غیر کلامی صورت می پذیرد. تاثیری که حرکات بدن شما می گذارد شاید حتی بیشتر از کلمات باشند. اگر همکارانتان با زبان بدن شما ارتباط برقرار نکنند و آن را به نوعی غیر حرفه ای و توهین آمیز تلقی کنند، مطمئن باشید که در طی زمان این مورد برایتان درد سر ساز خواهد شد. پیشنهاد می کنیم.

بی توجهی
هر شرکتی در محیط کارش فرهنگ مخصوص به خود را دارد. این فرهنگ شامل قوانین نوشته و نانوشته بسیاری است که قالب رفتاری کارمندان را تشکیل می دهد. بی توجهی به این فرهنگ می تواند باعث شود که دیگران به شما به چشم یک جدا افتاده نگاه کنند و از معاشرت با شما خود داری نمایند.
شما همچنین باید در جریان باشید که برخی عادت های شخصیتی تان نیز ممکن است به مذاق دیگران خوش نیاید، لذا باید در قالب فرهنگ محیط کاری که به آن اشاره کردیم، آن ها را کنترل نمایید. گوش دادن به موسیقی با صدای بلند، باد کردن و ترکاندن آدامس، بلند صحبت کردن با موبایل و ... همگی از مواردی هستند که تمرکز سایر کارمندان را برهم می زنند و بر روی کار آن ها تاثیر منفی می گذارند.

ادبیات ضعیف
یادتان باشد که محیط کار ادبیات خاص خود را دارد و نباید طوری صحبت کنید که انگار در خانه و یا جمع دوستان خود هستید. اگر از ادبیات مناسب استفاده نکنید دیگران فکر می کنند که شما فردی تحصیل نکرده هستید که از سواد چندانی برخوردار نیست.

کنترل اعصاب
اگر زود به زود عصبانی شوید، به دیگران این پیغام را ارسال می کنید که نمی توانید در مواقع حساس مورد اعتماد واقع شوید و در واقع از پس مسئولیت کارهای پر فشار بر نخواهید آمد. برای حل این مشکل می توانید از تکنیک های تمدد اعصاب مانند مدیتیشن و یا تمرین های هوازی بهره ببرید و سعی کنید که هرگز مشکلات شخصی خود را به محیط کار نیاورید.

عادت های غلط در محیط کار که باعث اخراج شدن تان می شود

57
این مطلب مفید بود ؟70
برگرفته از banki.ir
وبگردی