ناباروری مردان
مشکل ناباروری مردان یک علت بسیار مهم دارد که آن هم کمبود اسپرم و پایین بودن کیفیت آن است, درمان آن چگونه است؟

علت اصلی ناباروری مردان

پایین بودن تعداد اسپرم که اولیگواسپرمی (oligozoospermia) نیز نامیده می شود، عارضه ای است که در آن تعداد اسپرم موجود در یک میلی متر مایع منی، کمتر از 15 میلیون است. پایین بودن تعداد اسپرم می تواند قدرت باروری طبیعی مرد را با مشکل روبه رو کند.

بیش از 90٪ از موارد ناباروری مردان به علت کیفیت پایین یا کمبود اسپرم، یا هر دو می باشد.

در بقیه موارد به علت عدم تعادل هورمونی و نواقص ژنتیکی ایجاد می شود.در برخی از موارد، که ناباروری مرد قابل درمان نباشد دکتر لقاح خارج رحمی (لقاح آزمایشگاهی) را توصیه می کند .


ناباروری مردان

کمبود اسپرم و ناباروری مردان

همچنین علل ناباروری مردان ممکن است شامل:تولید اسپرم غیر طبیعی و یا عدم نزول بیضه ها، نقص ژنتیکی، مشکلات سلامتی مانند دیابت یا بیماری های عفونی مانند کلامیدیا، سوزاک، اوریون یا HIV. گشادشدن رگهای بیضه (واریکوسل) هم میتواند بر کیفیت اسپرم تاثیر بگذارد.

شایع ترین علت ناباروری مردان تعداد کم اسپرم است. … علل دیگر ناباروری شامل برخی از داروها که رایج ترین آنها داروهای شیمی درمانی هستند. مردانی که متاسفانه در سنین جوانی بیماری سرطان می گیرند و نیاز به شیمی درمانی دارند.

دارو می تواند برخی از عوامل ناباروری در مردان، از جمله عدم تعادل هورمونی و اختلال در نعوظ را درمان کنند. جراحی هم برای واریکوسل استفاده می شود.

علل ناباروری در زنان چیست؟
آسیب به لوله فالوپ یا انسداد می تواند شامل بیماری التهابی لگن، عفونت رحم و لوله های فالوپ به علت کلامیدیا، سوزاک یا عفونت های منتقله از راه جنسی. … سل لگن، از علل عمده ناباروری در سراسر جهان است.

مورفولوژی طبیعی اسپرم چیست؟
مورفولوژی اسپرم – اندازه و شکل اسپرم – یکی از عوامل است که میتوان به عنوان بخشی از یک تجزیه و تحلیل مایع منی به منظور بررسی ناباروری مردان، بررسی کرد.

چه چیزی باعث مسدود شدن لوله های فالوپ می شود؟
شایع ترین علت بسته شدن لوله های فالوپ بیماری التهابی لگن (PID) است. … سایر علل بالقوه لوله های فالوپ:سابقه عفونت STD، کلامیدیا یا سوزاک. عفونت رحمی ناشی از سقط جنین . یک علت بسیار شایع تر از مشکلات ناباروری مردان عوامل شیوه زندگی یا عوامل محیطی هستند.

کمبود اسپرم عامل اصلی ناباروری مردان

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از سلامت نیوز -/ح
وبگردی