عباس کیارستمی

پرونده عباس کیارستمی بدون نتیجه بسته شد؟!

تاریخ انتشار : 16 مهر 1396کد مطلب : 57680زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سازمان نظام پزشکی در ارتباط با پرونده مرحوم عباس کیارستمی اظهار داشت: این پرونده به سرانجام رسید ولی به نتیجه آن توجه نشد.

خونریزی مغزی علت اصلی فوت عباس کیارستمی

عباس کیارستمی فیلمساز برجسته کشورمان در اواسط تیرماه سال گذشته از میان ما رفت و شبهات زیادی درباره علت دقیق فوت او مطرح شد و بعد از گذشت یکسال و سه ماه از فوت این فیلمساز بزرگ پرونده عباس کیارستمی بسته شد.

نخستین خطا در پرونده عباس کیارستمی چه بود

رئیس سازمان نظام پزشکی با تأکید بر اینکه نخستین خطا در مورد پرونده مرحوم کیارستمی تشکیل دادگاه ویژه بود، گفت:در مورد این پرونده از کاه، کوه ساخته شد و علت فوت کیارستمی خونریزی مغزی ناشی از تجویز داروها در خارج از کشور بود.

ایرج فاضل در ارتباط با پرونده مرحوم کیارستمی اظهار داشت:این پرونده به سرانجام رسید ولی به نتیجه آن توجه نشد. به عنوان رئیس سازمان نظام پزشکی به هیچ عنوان تأیید نمی کنم که برای هر بیماری دادگاهی ویژه تشکیل بدهیم.


وی افزود:تشکیل دادگاه ویژه برای هر بیماری درست نیست و شخصیت آن هم هر کسی باشد فرقی ندارد چرا که به نظرم آنچه که داریم را بی اعتبار می کند و خدمت به مردم به شمار نمی رود.

رئیس سازمان نظام پزشکی اولین خطا در مورد پرونده مرحوم کیارستمی را تشکیل دادگاه ویژه برای آن برشمرد و گفت:برای هیچ بیماری نباید دادگاه ویژه تشکیل دهند در ارتباط با این پرونده به نظرم موضوع به بیراهه رفت و تحت تأثیر مطبوعات و جامعه پرونده مسیر طبیعی را طی نکرد.

عباس کیارستمی

عباس کیارستمی فیلمساز بزرگ ایرانی

فاضل گفت:در حالی که هر پرونده از نظر داوری و بررسی عدالت باید در مسیر قانونی ارزیابی شود، همچنین تا جایی که بنده اطلاع دارم این پرونده بیش از هر پرونده دیگری واکاوی شده است.

وی تصریح کرد: مرحوم کیارستمی تحت عمل جراحی به دلیل بیماری اش قرار گرفت و پس از آن به عوارضی برخورد کرد و علیرغم وخامت اوضاعی که داشت، درمان برای آن انجام شد و پس از آن به توصیه پزشکان مرخص شد.

رئیس سازمان نظام پزشکی افزود:مرحوم کیارستمی در شرایطی از بیمارستان ترخیص شد که در وضعیت رضایت بخشی به سر می برد ولی یک مسافرت بی هنگام برای آن انجام گرفت و این مسئله در حالی است که اصولاً پزشکان در این فاز از بیماری معمولاً اجازه پرواز به بیمار را نمی دهند.

فاضل با بیان اینکه سرانجام مرحوم کیارستمی به دلیل عارضه ای بی ارتباط با عمل جراحی اش فوت کرد، گفت:خونریزی مغزی ناشی از داروهایی که در خارج از ایران برایش تجویز کرده بودند، سبب فوت آن شد و مردم باید از این مسئله آگاه باشند.

وی خاطرنشان کرد:متأسفانه همیشه سعی می کنیم از کاه، کوه بسازیم و خبررسانی های ما خوب و دقیق برای مردم نیست. پرونده کیارستمی نیز از این موضوع مستثنی نبود.

پرونده عباس کیارستمی بدون نتیجه بسته شد؟!

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از فارس / م.ف
وبگردی