عجیب ترین جای زندگی
در سراسر دنیا برخی افراد به دلایل مختلفی در سخت ترین شرایط و عجیب ترین جاها زندگی می کنند که با دیدن آن ها شگفت زده خواهید شد.

عجیب ترین جای زندگی کجاست؟

بر خلاف بسیاری از ما که هرگز در طول زندگی از چنین شرایطی عبور نمی کنیم، برخی افراد با روشی سازگار می شوند که به خاطر غریزه بقا زندگی می کنند. در شرایط بد و ناخوشایند، یا فقط به خاطر طبیعت غیر عادی مردم، انتخاب می کنند که در شرایط زندگی کنند که کاملا عجیب هستند. در این بخش ما شما را از عجیب ترین مکان هایی که مردم در آن زندگی می کنند آگاه می کنیم. به طور دقیق تر، این مجموعه از عجیب ترین جاهایی است که مردم در آن زندگی کرده اند.

این یک نمایش کوتاه از رابطه پویایی است که انسان ها با محیط اطراف خود و روشی که افراد با توجه به نیازهای خود محیط را تطبیق داده و شکل می دهند، رشد می کنند.

در پایان لیست جالب این بخش از سرگرمی نمناک ، درک خواهید کرد که انسان ها با طبیعت انعطاف پذیر هستند تا زمانی که سازگاری با زندگی در مکان های عجیب به دست می آیند . پذیرش این موضوع سخت نیست که بیشتر ماها تصور کنیم بیایید به برخی از عجیب ترین جاها که مردم در آن زندگی می کنند بپردازیم.

عجیب ترین جاهای زندگی را بشناسید

" زندگی درخانه کفشی شکل "

ممکن است قبلا راجع به پیرزنی که در کفش زندگی می کرد شنیده باشید به نظر می رسد کمی مضحک است چطور ممکن است که یک خانم پیر در کفش زندگی کند؟ این خانه کفشی شکل لوله کشی دارد؟ برق؟ اینترنت؟ نت فلیکس چطور؟ چطور می تواند همه فرزندانش را در یک فضای کوچک جای دهد؟

خوب، چرا آن را امتحان نمی کنید، چون می توانید بیرون بروید و خانه کوچک کفشی را در هر زمانی بخرید، که به طرز شگفت آوری در سراسر دنیا در دسترس است. بعضی از افراد ممکن است فکر کنند شما کمی عجیب هستید.

عجیب ترین جای زندگی

" زندگی در آپارتمان کمدی شکل "

فلیس کوهن، یک زن چهل و پنج ساله که بیش از پنج سال از عمر خود را در خانه 8.5 متری گذرانده است آپارتمان در مان هاتان پس از پخش ویدئو ایی از آپارتمان کوچک او در بخش غربی شهر نیویورک، بیش از ده میلیون بار دیده شد اگر در میان کسانی هستید که به خرید یا اجاره چنین آپارتمانی علاقمند هستند، می توانید از یک بانوی سالخورده باتجربه مشورت بگیرید .

ممکن است بخواهید در یکی از این آپارتمان های کوچک به خاطر هزینه های بالا زندگی ، در آمد پایین یا حتی سرگرمی زندگی کنید کتاب جدید کوهن، با 90 عنوان برای زندگی در 8.5 متر (… یا بیشتر)ممکن است قادر به هدایت شما از طریق گام هایی برای زندگی در چنین مکانی باشد.

هنگامی که وارد آپارتمان می شوید، دیوار عقبی تقریبا بلافاصله قبل از اینکه شما حتی شروع به پرسه زدن در اطراف کنید، پایین می آید. این طراح حرفه ای بدون آشپزخانه توانست با خوشحالی در این آپارتمان زندگی کند.

آپارتمان کمدی شکل

" زندگی در غار "

احتمالا هیچوقت به دوران زندگی در غار فکر نکرده اید غارنشینی فقط برای مردم غیر اجتماعی نیست غارها به عنوان خانه برای فروش به مردم در هر موقعیت اجتماعی آماده هستند. به راحتی می توانید یکی از این خانه های غیر معمولی را با پرداخت هزینه های زیادی بخرید هرکسی می تواند چنین غاری را در آریزونا بخرد.

خانه غار جای خیلی خوبی برای زندگی است و تمام آسودگی های روزمره شما را دارد اگر از بیرون غار نگاه می کنید، مثل یک عمارت بزرگ به نظر نمی رسد، بدون شک به این دلیل که این یک غار است. اما با سه خوابگاه و متراژ خیلی بزرگ برای کسی که دوست دارد زندگی فوق سری داشته باشد.

زندگی در غار

" زندگی در جای کاملا تاریک " 

زندگی کردن با آدم های مرده غیر معمول است به هر حال بعضی از مردم دوست ندارند تنها باشند. تنها بودن فکر ترسناکی برای آن ها است. مثالا، یک پیرزن در میشیگان با جسد هم اتاقی مرده اش هیجده ماه زندگی می کرد، چون او منزوی بود و هیچ کس دیگر او را نمی شناخت.

چارلز زیگلر، هم اتاقیش در اواخر دهه 60 بود و مبتلا به آمفیزم شده بود وقتی یک روز ناگهان از دنیا رفت به جای آن که به پلیس زنگ بزند تا مرگ او را گزارش دهد، لیندا چیس، دوست قدیمیش کسی که ده سال با او هم اتاقی بود، او را روی یک صندلی نشاند. این موقعیت مثل صحنه ای از یک فیلم ترسناک به نظر می رسید.

زندگی در جای تاریک

خطرناک ترین و عجیب ترین جای زندگی

" زندگی در جنگل "

وقتی در موقعیت های سخت قرار می گیرید انسان ها طبیعت ارتجاعی برای زنده ماندن دارند. زندگی در شرایط سخت دقیقا همان چیزی بود که یک دختر کامبوج، هشت ساله داشت، ناپدید شد و بعد از نوزده سال زندگی در حیات وحش پیدا شد.

این دختر که اسمش روچام بود اهل یکی از استان های کامبوج بود که نوجوانی خود را در حیات وحش به سر برد او ظاهر خود را به عنوان نیمی از انسان ها و نیمی از حیوانات تعریف کرد طبق تحقیقات پلیس، او هیچ تکلم قابل فهم نداشت و چنانچه سرگرمی نمناک میگوید پدرش او را با اثر زخم هایی که روی بازوانش داشت شناخت. او قادر به یادگیری زبان محلی نبود، ترجیح می داد مثل یک بچه جنگلی حرکت کند تا اینکه مثل یک انسان معمولی راه برود بعدا او روستا را ترک کرد و به جنگل گریخت.

زندگی در جنگل

" زندگی در تونل زیر زمینی "

در تونل های زیرزمینی زیر چراغ های شهر لاس وگاس جایی وجود دارد. گروهی از ساکنان که در زیر دره لاس وگاس زندگی می کنند را می توان به راحتی در چند مایلی ورودی تونل های زیرزمینی یافت. کانال های زیر بلوار لاس وگاس برای جامعه بی خانمان محلی که اغلب خارج از دید عموم زندگی می کنند، است. در زیر آن، همان طور که در شهر لاس وگاس هستند، جرقه های بسیاری به چشم می خورد.

زنانی که درتونل زیر زمینی زندگی می کنند، بچه هایی را به دنیا می آورند و عاشق زندگی با یکدیگر هستند. تعداد بسیار زیادی از مردمی که جایی برای زندگی ندارند می توانند ساختمان های شگفت انگیز شهر لاس وگاس را ببینند که خیلی دور از اقامت شان در زیر شهر نیستند.

 زندگی در تونل زیر زمینی

" زندگی در اتوبوس مدرسه "

زندگی در یک اتوبوس مدرسه می تواند یک تجربه وحشتناک باشد، به خصوص اگر ساکنان حتی بزرگسالان هم نباشند. این وضعیت توسط یک کارمند پست در تگزاس مشاهده شد وقتی که متوجه دو بچه آشفته در راه بازگشت به خانه شد ناراحت شد.

او با مقامات رفاه کودکان تماس گرفت. همانطور که بعدا گزارش شد، دختر و پسر که یازده و پنج ساله بودند، بی خانمان شدند و یک اتوبوس رها شده را در یک محوطه پر از زباله را جایی برای زندگی انتخاب کردند. اتوبوس مدرسه نیروی برق و آب و همچنین یک تهویه داشت.

زندگی در اتوبوس مدرسه

" زندگی در کوهپایه "

داستان زیر توسط روزنامه نگار واسیلی در سال 1994 گزارش شد. در سال 1978 تیمی متشکل از چندین زمین شناس یک خانواده شش نفر را کشف کردند که بر روی کوهپایه در چندین مایل دورتر از نزدیک ترین ساکنان در محدوده آباکان سیبری جنوبی ساکن بودند.

این خانواده که بعدها به عنوان خانواده لیکو شناخته شد، از شکنجه و ظلم در سال 1936 گریخته و به مدت چهل سال در انزوا به سر بردند و رِژیم غذایی سبزیجات مانند سیب زمینی داشتند. آن ها برای مدتی طولانی تا 50 سالگی گوشت مصرف نمی کردند تا زمانی که بچه های کوچک تر یاد گرفتند که تله بگذارند.

زندگی در کوهپایه

" زندگی داخل یک بوئینگ 727 "

تا کنون، شما در مورد بسیاری از افرادی که در فضاهای بد یا کوچک به دلیل شرایط دشوار مالی و یا اجتماعی شان زندگی می کنند، مطالعه کرده اید، اما زندگی در یک جای غیر معمول لزوما به افراد فقیر ارتباط ندارد. افراد ثروتمند نیز این ایده را دارند که در مکان های غیر معمول که دیگران دوست ندارند زندگی کنند.

مثلا، چگونه در یک بوئینگ زندگی کنیم؟ بروس کمبل مهندس حرفه ای، یک هواپیما خرید و آن را به یک خانه غیر عادی تبدیل کرد هواپیمای تجاری سه موتور در اطراف ستون های بتونی در منطقه ای دور از جنگل واقع در خارج از پورتلند، اورگون مستقر شده است. این هواپیما با ویژگی های متمایزی از هواپیما و خانه که در زیر یک سقف با هم ترکیب شده اند، ایجاد شده است.

 زندگی در یک بوئینگ 727

عجیب ترین جاها برای زندگی که نمی شناسید

" زندگی در خانه های بدون دیوار "

شاید یکی از عجیب ترین موارد معرفی شده در این بخش از سرگرمی نمناک همین خانه های بدون دیوار باشد ؛ این دوره خانه های شفاف قدیمی را مطرح می کنند و می گویند که اگر چیزی برای پنهان کردن نداشته باشید، نباید نگران باشید وقتی در یکی از این خانه ها زندگی می کنید هیچ رازی وجود ندارد دراین خانه ها هنگام خوابیدن یا حمام رفتن مشکل دارید این سازه در حدود 900 متر مربع است.

خانه های بدون دیوار

" زندگی در بیشه "

زندگی در بیشه احتمالا یکی از معمول ترین مکان هایی است که افراد زندگی می کنند. آن نزدیک به طبیعت است که در دنیای مدرن به خطر حیوانات وحشی و نیز جدا شدن کامل از جهان بیرونی تبدیل می شود. اگر چه عجیب است اگر کسی سعی کند در جنگل زندگی کند، می تواند کاملا آرامش بخش و پر از ماجراجویی باشد.

زندگی در بیشه

" زندگی روی برج دریایی "

برخلاف تایتانیک، اکثر مردم زمانی که در مورد کشتی ها حرف می زنند، خیال بافی می کنند، زندگی روی کشتی ممکن است دقیقا همان چیزی نباشد که یک نفر ممکن است بخواهد داشته باشد.

چطور می شود روی یه برج دریایی زندگی کرد؟ در سال 1982 بازنشسته شد و از آن زمان تا سال 2010، زمانی که مالکان فعلی آن را خریدند، چند نفر از دارندگان سهام خصوصی بودند. در حال حاضر، این هتل هشت سوئیت دارد، یک استخر گرم در هوای آزاد، یک رستوران روی پشت بام و یک چشمه آب گرم.

یک تغییر واقعا خوب در هتل انجام شده است چون مالکان جدید مسئولیت آن را به عهده گرفتند. اگر به زندگی در این مناطق مسکونی علاقه مند هستید، حدود 10 برج دریایی وجود دارد که برای خرید در دسترس هستند.

بسیاری از این برج های دریایی به شکل فانوس های دریایی عمل می کنند. با گذشت زمان تعمیر و ترک آن ها دشوار بود. اکنون با این اماکن متروک، زیباترین و عجیب ترین خانه های خود را می سازند.

برج دریایی

" زندگی در خانه ای زیر زمینی در پارک "

در سال 2015، یک مرد بی خانمان به نام "جوئل ریوس" در فر فاکس، ویرجینیا، برای خرابکاری بعد از اینکه یک خانه زیرزمینی در یک پارک عمومی احداث کرد دستگیر شد. ریوس پله هایی را حفر کردند که به دو اتاق تقسیم شدند.

پس از کشف، اداره کار عمومی محلی برای پر کردن تونل فراخوانده شد. کشف خانه زیرزمینی "ریوس" باعث شگفتی بسیاری شد. بیشتر مردم برای دیدن افراد بی خانمان به چادرها یا وسایل نقلیه رها شده فکر می کردند؛ هیچ کس تصور نمی کرد که یک فرد بی خانمان اشتیاق و تخیل را برای ساخت یک خوابگاه زیر زمینی داشته باشد.

خانه زیرزمینی

معرفی عجیب و غریب ترین جای زندگی

" زندگی در کامیون "

در سال 2015، یک کارمند 23 ساله گوگل به نام برندون در یک کامیون 12 متر مربعی اقامت گزید. برندون زمانی که یک کارآموز در گوگل بود، شروع به پیگیری از این ایده کرد. در آن زمان، او در ارزان ترین خانه های شرکتی زندگی می کرد. برندون خوشحال نبود که شبی 65 دلار بابت هر شب پرداخت می کرد. او بلافاصله شروع به ساختن طرح هایی برای زندگی در یک کامیون کرد.

برندون با سبک زندگی ساده و یک تخت خواب، کمد زندگی را می گذراند و صبحانه، ناهار و شام را در محل کار می خورد و در سالن ورزشی دوش می گرفت کامیون برندون هیچ ارتباط الکتریکی ندا رد، پس قبض برق ندارد او وسایل خود را در دفتر گوگل در طی ساعات کاری شارژ می کند. هدف براندون این است که وام های دانشجویی را بپردازد و سرمایه گذاری های قابل توجهی را برای تامین آینده خود جمع آوری کند.

زندگی در کامیون

" زندگی در خانه کاغذی "

الیس اف در سال 1924 یک خانه تابستانی در ماساچوست را به پایان رساند و این یکی از نادرترین مکان هایی در تاریخ بشریت است.نکته باور نکردنی در مورد این خانه این است که تقریبا یک قرن است تمام دیوارهای آن از کاغذ چسبیده و براق ساخته شده اند. حتی مبل ها از کاغذ ساخته شده بودند.

خانه کاغذی

" زندگی داخل کنده درخت "

"میک داج" مردی است که درکنده درختی در وسط جنگل زندگی می کند. (میک)زندگی معمولی داشت تا اینکه همه چیز را رها کرد و به سمت جنگل رفت. او با تمام مایملک دنیوی خود خداحافظی کرد و شروع به ساختن خانه ای در جنگل کرد. او معتقد است که پابرهنه بودن باعث می شود که او با طبیعت ارتباط بهتری برقرار کند.

زندگی داخل کنده درخت

" زندگی در گندآب "

یک مرد و همسرش ممکن است رکورد جهانی را برای بدترین مکان سکونت بشر تعیین کرده باشند. رسترپو، یک معتاد سابق در کلمبیا، خانه ای برای خود و همسرش، ماریا گارسیا، در یک جای متروک ساخت.

این زوج، تعمیرات زیادی انجام دادند تا فضا را در طول زمان خود قابل سکونت کنند. میگوئل و ماریا یک اجاق گاز، پنکه، و یک تخت خواب دارند. آن ها حتی یک تلویزیون در فاضلاب خود برای سرگرمی دارند. آن ها در محل اقامت غیرمعمول خود، علی رغم اندازه کوچک آن، می توانند کمی امکانات رفاهی نصب کنند.

زندگی در گندآب

" روستاهای شناور Tonle Sap، کامبوج "

بله، برخی از این شهرهای شناور در دریاچه نزدیک در کامبوج از جاذبه های گردشگری این روزها هستند چون مکان هایی برای زندگی هستند. با این حال، هنوز افراد زیادی هستند که در اینجا زندگی شناور دارند با نوزادان و سگ ها و همه چیزهای دیگر که ما برای دیدن به عنوان بخشی از زندگی معمولی روستا مورد استفاده قرار می دهیم، تنها این شهرک ها بر روی قایق هایی هستند که با طناب بسته شده اند، تمام جوامعی که در آب وجود دارند، به ندرت پا بر روی زمین می گذارند.

Tonle Sap

" Coober Pedy، استرالیا "

در نگاه اول، این شهر کوچک شبیه به دیگر بقایای معدن استرالیایی است که جمعیت پراکنده ای دارد و در لایه نازکی از گرد و غبار قرمز پوشانده شده و طول نمی کشد که بفهمیم این شهر چه چیزی را از هم جدا می کند. چنانچه بخش سرگرمی نمناک اشاره کرده حداقل نیمی از ساکنان این شهر برای جلوگیری از سرمای شدید تابستان و سرمای کشنده زمستان، زیر زمین زندگی می کنند.

coober pedy

" Al HAJARAH – یمن "

این دیوار باورنکردنی در بالای یک صخره سنگی عظیم در کوه های هراز در غرب مرکز یمن در منطقه ای که به نام ایالت "سان" شناخته می شود، ساخته شده است. تاریخ این شهر به قدری باستانی است که حتی ساکنین آن هم نمی توانند مطمئن باشند که چه کسانی به عنوان مهاجران اول وارد شدند، اما این تاریخ به طور رسمی به حداقل قرن دوازدهم بازمی گردد خانه ها مستحکم بوده و امکانات ذخیره سازی قابل توجهی نظیر انبارهای غله را دارا می باشند

فرهنگ و سنت آن در قرن بیست و یکم به حیات خود ادامه داد.Al Hajarah به معنای "از صخره" است. زمین های اطراف شهر نسبتا حاصلخیز هستند و منطقه باران کافی برای کشت گندم، جو و چمن دریافت می کند و چارپایان عربی مانند بز، شتر و اسب حمایت می کنند گفته می شود که ساکنان آن با علاقه به رقص و موسیقی سنتی دوستانه رفتار می کنند.

خانه های چند طبقه Al Hajarah در طول قرن ها پیشرفت کرده اند و به طور کامل بخش بالایی را پوشش داده اند. این امر به این معنا است که خیابان ها باریک هستند و به نظر می رسد که برخی ساختمان ها به طور خطرناکی در لبه پرتگاه شیب دار قرار دارند.

al hajarah

 

عجیب ترین جای دنیا برای زندگی ؛ فقط تماشا کنید

3.928
این مطلب مفید بود ؟226
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی