عجیب ترین زبان دنیا
عجیب ترین زبان دنیا زبان پیراها است . در این زبان کلمه ی دوست و دشمن به یک شکل نوشته ولی به طور متفاوت تلفظ می شود!

عجیب ترین زبان دنیا چیست؟

 گونه های متفاوت زبان در سرتاسر دنیا گستردگی این بخش از توانایی انسان را نشان می دهد ، زبان هایی با تلفظ و نوشتاری گوناگون که در میان آنها یکی به عنوان عجیب ترین زبان دنیا معرفی شده است.

زبان پیراها عجیب ترین زبان دنیاست

به گفته تیل، این زبان، پیراهان است که زبان گفتگوی شکارچیان پیراها ساکن آمازون محسوب می شود.پیراهان یکی از آهنگین ترین زبان هاست و به عبارت دیگر برای معانی متفاوت از بلندی صدا استفاده می کنند. مثلا کلمه دوست و دشمن به زبان پیراهانی به یک شکل نوشته می شود اما به طرز متفاوت تلفظ می شود.

عجیب ترین زبان دنیا

زبان پیراها عجیب ترین زبان دنیاست

ضمنا در این زبان می توان صحبت کرد، آواز خواند و سوت زد. مردها از سوت زدن موقع شکار استفاده می کنند تا اطلاعات را با دوستانشان در میان بگذارند و در عین حال حیوانات را فراری ندهند. برای این زبان کمترین تعداد حروف تعبیه شده است (سه حرف صدادار و هشت حرف بی صدا) در زبان پیراهان عملا اعداد و کلمات مختص رنگ وجود ندارند. تعداد با یکی از سه کلمه (چند، کمی بیشتر، زیاد) مشخص می شود اما این کلمات اعداد را معین نمی کنند.

اگر باید در مورد رنگ صحبت شود آنوقت برای این کار از کلماتی استفاده می کنند که این رنگ ها را دارند ( خون — قرمز، یا برگ — سبز). همچنین افعال در این زبان ، زمان ندارند.

عجیب ترین زبان دنیا , زبان عجیب و غریب پیراها

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
برگرفته از مشرق /ن
وبگردی