عجیب ترین مزرعه
عجیب ترین مزرعه جهان متعلق به آبهای ساوونا می باشد که در عمق 10 متری آب قرار دارد،در این مزرعه تجهیزاتی چون دوربین ها و حسگر ها تعبیه شده است و یک مزرعه اینترنتی محسوب می شود.

مزرعه ای با عنوان نمو به دلیل داشتن امکانات و ویژگی های منحصر به فرد عجیب ترین مزرعه جهان معرفی شده است، دانشمندان در این مزرعۀ عجیب ریحان، توت فرنگی، کاهو و لوبیا پرورش می دهند. این مزرعه در عمق 10 متری آب قرار دارد که در ادامه عکس هایی از آن را مشاهده می کنید.

مزرعه عجیب

پروژه عجیب ترین مزرعه جهان در قالب طرحی موسوم به Nemo's Garden، بخشی از تلاش دانشمندان ایتالیایی جهت دستیابی به تکنیکهای نوین کشاورزی مدرن است.

این مزرعه زیرآبی شامل چندین گوی بزرگ شفاف است که در عمق آبهای «ساوونا» ایتالیا راه اندازی شده و بخشی از پروژه باغ زیر آبی «نمو» این کشور به شمار می آید. دانشمندانی که در این مرکز حضور دارند شیوه های ابتکاری کاشت و پرورش محصولات متنوع کشاورزی را بررسی می کنند.

مزرعه عجیب

مزرعه عجیب

فلسفه اصلی کار آنها پرورش محصولات کشاورزی در محیطهایی است که به آب شیرین و خاک بارور شده با کودهای کشاورزی نیازی نباشد. بخشهای تشکیل دهنده این مزارع را می توان به بالنهای بزرگی شبیه دانست که از هوا پر بوده و در عمق 5 تا 10 متری اقیانوس قرار گرفته اند.

دمای محیطی درون این بالنها و هوای مرطوب آنها به رشد مناسب محصولات کشاورزی کمک زیادی می کند. دوربینهای نصب شده در این مزرعه به دانشمندان این امکان را می دهند تا نظارت مستقیمی بر بخشهای این مجموعه داشته باشند.

همچنین حسگرهای تعبیه شده در بخشهای مختلف این مزرعه داده های آنلاینی جمع آوری می کنند که بررسی دقیق آنها از طریق اینترنت امکانپذیر است.

عجیب ترین مزرعه جهان در زیر آب! + تصاویر

4.443
این مطلب مفید بود ؟385
برگرفته از نامه - / ل
وبگردی