عشق واقعی
اگر شما عشق واقعیتان را پیدا کرده باشید باید فرد شادی و خوشبختی باشید و طرف مقابلتان باید به شما احترام بگذارد و از شما انتظارات بدرستی داشته باشد.

عشق واقعی چگونه است؟

همه افراد چه زن و چه مرد دنبال عشق واقعی هستند، شما میدانید “عشق واقعی” چه ویژگی هایی دارد و چطور میتوان آن را پیدا کرد؟عشق یکی از مقدس ترین واژه ها است که باعث ایجاد پیوند زناشویی بین هر دختر و پسری می شود، بسیاری از افراد معتقدند که عشق واقعی وجود ندارد و عشق های اسطوره ای فقط مختص کتاب هاست.

شناخت عشق واقعی و تلاش جهت تحقق آن برای داشتن یک رابطه عاشقانه سالم و در پی آن ازدواجی موفق الزامی است.

در ادامه این بخش از نمناک با ویژگی های عشق واقعی وچگونگی پیدا کردن آن آشنا خواهید شد.

تصاویر عشق واقعی

ویژگی عشق واقعی

  •  عشق واقعی هیچ گاه به نفرت تبدیل نمی شود و بعد از بروز اختلافات شاید به بی تفاوتی تبدیل شود.
  •  آدم عاشق اساسا مهربان است و از عشق خود مراقبت و مواظبت می کند.
  •  عشق سالم به دنبال شناخت از طرف مقابل است تا بیشتر دوستش داشته باشد.
  •  در رابطه ی عاشقانه شادی ونشاط وجود دارد.
  •  عشق واقعی دارای خصوصیت فعال بودن است.
  •  عشق واقعی از اضطراب و استرس دور است و امن و آرام است.
  •  عشق واقعی موجب احساس بهتر و پیشرفت می شود.

عشق واقعی چیست

چگونه عشق واقعی مان را پیدا کنیم

اغلب افراد مجرد میل دارند بدانند که چگونه و کجا باید عشق حقیقی را بیابند و عشق واقعی چه ویژگی هایی را دارد . آنها به عاشق شدن، ازدواج کردن و یا بچه دار شدن، بسیار رومانتیک فکر می کنند.

اما از مسئولیت هایی که در این راه بر عهده دارند، بی خبرند. برای داشتن یک رابطه عاشقانه سالم افراد باید ضروریاتی را در نظر بگیرند که در ادامه این مقاله به آن اشاره شده است.

عشق حقیقی

بایدها و نبایدهای عشق واقعی در زندگی

برای پیدا کردن یک فرد مناسب، خودتان باید فرد مناسب باشید

برای اینکه بتوانید به یک عشق واقعی دست یابید باید از ابتدا زندگیتان را بسازید وقبل از اینکه وارد رابطه تازه شوید، دلایل شکست رابطه قبل خود را درک کنید و به طور کلی رابطه ناتمام تان را در ذهن خود به پایان برسانید و این اشتباهات را هیچ گاه تکرار نکنید.

مرزهای تان را بشناسید

هر فردی خط قرمزی دارد که باید قبل از وارد شدن به یک رابطه این خطوط را معین کند مثلا در مورد مواردی همچون نداشتن صداقت، عدم وجود وضعیت مالی خوب، فقدان ثبات شغلی و یا اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر تکلیف تان را از قبل تعیین کنیدو مشخص کنید که آیا در صورت بروز این موارد، در رابطه خواهید ماند یا خیر.

عشق به همسر

عشق واقعی، ارتباط سالمی برقرار می کند

در عشق واقعی عاشق و معشوق از جملاتی مانند "من احساس می کنم"، "من فکر می کنم" و یا "به نظر من" استفاده می کنند و به یکدیگر توهین نمی کنند و انتقاد در رابطه آنها جایی ندارد.

عاشقان واقعی به اهداف شخصی فرد مقابلشان احترام می گذارند

افراد عاشق به یکدیگر کمک می کنند که طرف مقابلشان به اهداف و برنامه های از پیش تعیین شده خود برسد ، از طرف مقابل شما نیز این ویژگی را دارید شما به عشق واقعی دست یافتید.

عشاق واقعی آینده ای مشترک برای خود در نظر می گیرند و برای رسیدن به آن، در کنار هم تلاش می کنند.

عاشقان واقعی

عشق واقعی روابط تان با افراد محیط زندگی تان را تعیین کنید

عاشقان واقعی فقط با آن دسته از اقوام و دوستان، همکاران ارتباط دارند که در زندگی مفهوم عشق، احترام و صداقت را درک می کنند.بهتر است ، کسی را به عنوان شریک زندگی بپذیرید که شک و شبهه ای در مورد احساسات خود در مورد شما نداشته باشد.

قربانی نباشید

فقط درصورتی می شود به عشق و عشق ورزی تان اعتماد کرد که مسئولیت زندگی را بپذیرید و خودتان را از بند دلیل تراشی برهانید و گناهان را به گردن دیگران نیندازید.

اعتماد در عشق

بدانید که عشق واقعی صدمه نمی بیند

در روابط سالم و عشق واقعی دائما سوء تفاهم، دلخوری و ناامیدی به وجود نمی آید و روابط عاشقانه دارای ثبات است . عشق واقعی مشکل ایجاد نمی کند بلکه مشکلات را از میان بر می دارد.

اگر در رابطه ای وارد شدید که صدمه ای به شما وارد نمی کند بدانید عشق واقعی خود را یافته اید.

عشق واقعی از ما انتظار فداکاری ندارد

در عشق واقعی ، طرف مقابلتان از شما انتظار فداکاری ندارد و از شما نمی خواهد به خاطر او قید دوستان، خانواده و یا اهداف خود را بزنید.

فداکاری در عشق

در پیدا کردن عشق حقیقی باید دور بعضی ها را خط کشید

اگر با فردی که فاقد خصوصیات دلخواه شما است وارد رابطه شوید، شکست خواهید خورد زیرا بعد از مدتی شروع به تغییر وی مطابق همان ویژگی های دلخواه خود خواهید کرد و او در مقابل این تغییر از خود مقاومت نشان می دهد پس تنها کسانی را انتخاب کنید که مطابق سلیقه تان هستند تا پشیمان نشوید.

به عشق واقعی وابسته نشوید

اگر فرد مناسبتان را یافتید، همان اول کار دست پاچه نشوید و به زندگی عادی خود مشغول باشید. افراد ی که تمام انرژی خود را برای جذب شریک زندگی دلخواه خود می کنند، از داشتن یک شریک مناسب و خوب محروم خواهند شد.

باید بدانید وابسته شدن به طرف مقابل زمانی است که او شریک زندگی تان باشد.

عشق واقعی چگونه است و چطور می توان آن را پیدا کرد؟

4.3238
این مطلب مفید بود ؟20533
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
برچسب : عشق
وبگردی