هفته بیست و یکم بارداری
شما در هفته بیست و یکم بارداری یعنی چهارماه و سه هفته باردار هستید و در این هفته کودک شما رشد می کند و حرکاتش بیشتر می شود و در بدنتان تغییراتی رخ می دهد.

وضعیت جنین و مادر در هفته بیست و یکم بارداری

در این هفته ،کودک شما رشد می کند، پوست شما تغییر می کند و آن حرکات در رحم شما تشدید می شود این، چیزی است که نوزاد و بدن شما در هفته بیست و یکم انجام می دهند ولی تنها چیز نیست ، برای اطلاع از وضعیت رشد و تغییرات جنین خود و بدن تان در هفته بیست و یکم بارداری این بخش از هفته به هفته ی بارداری نمناک را مطالعه کنید.

هفته بیست و یکم بارداری

تغییرات و وضعیت جنین و مادر در هفته بیست و یکم بارداری 

وضعیت جنین در هفته بیست و یکم بارداری

نوزاد من در هفته بیست و یکم بارداری چقدر بزرگ است؟

صرف نظر از مقایسه ی میوه ها و طعم سبزیجات، کودک شما اکنون به اندازه ی یک هویج بزرگ است ، او سریع رشد می کند، در حال حاضر 10 و نیم اینچ طول دارد، و وزن او بین 11 تا 12 و نیم اونس است.

جنین بیست و یک هفته ای من چه می کند؟

شما ممکن است نسبت به حالت معمول فعالیت بیشتری در رحم خود احساس کنید، و حالا به دلیل حرکات اولیه که ممکن است تجربه کرده باشید، شروع به احساس درد لگن،و ضربه هایی که انتظارش را دارید خواهید کرد این ،به این دلیل است که بازوها و پاهای کودک در حال حاضر به سمت قرینگی نسبت به هم در حال رشد هستند، نورون بین مغز و عضلات متصل شده است، و غضروف بدن نوزاد شما به استخوان تبدیل می شود، که همه اینها باعث می شود تا کودک شما کنترل بیشتری بر حرکت اندام ها داشته باشد.

وزن جنین

وزن و فعالیت های جنین در هفته بیست و یکم بارداری 

اما این همه ی فعالیت در آنجا نیست

با وجود حرکت در شکم شما، نوزاد شما به همان اندازه که نوزاد است، خواب است. عصبهای چشایی در حال رشد هستند او، هر روز برای تغذیه و هیدراسیون مایع آمنیوتیک (مایع درون رحمی) را می بلعد، که حاوی مواد غذایی است و به همین منوال تمرین مکیدن می کند و همچنین هرچه شما میل می کنید ،بر طعم مایع آمنیوتیکی تاثیر خواهد گذاشت.برخی تحقیقات، حتی نشان می دهد که طعم مواد غذایی که در حال حاضر میل می کنید می تواند ذائقه کودک شما را پس از تولد تحت تاثیر قرار دهد ، در دیگر اخبار سرگرم کننده، باید یادآور شویم که پلک های کودک و ابروی نوزاد شما در حال حاضر بوجود آمده اند، و اگر او یک دختر است، واژن، کار شکل گیری خود را شروع کرده است.

تغییرات و وضعیت مادر در هفته بیست و یکم بارداری

بدن من در هفته بیست و یکم بارداری چه واکنشی انجام می دهد؟

مطمئنا همه ی دوران حاملگی خوش و خرم نیست، بنابراین ممکن است علائم کشیدگی در پوست بدن شما، یعنی روی شکم، پایین پاها، ران، ناحیه کمر یا سینه، وجود داشته باشد دلیل این که در حال حاضر این اتفاق می افتد، این است که بدن شما در حال منبسط شدن است و بافت پوست شما زیر پوست شما پاره می شود. همه دچار این عارضه نمی شوند، اما اگر مادر شما علائم کشیدگی داشته باشد، این احتمال در مورد شما نیز وجود دارد.

تغییرات در هفته بیست و یکم بارداری

واکنش و تغییرات بدن مادر در هفته بیست و یکم بارداری 

علائم و مشکلات رایج قابل مشاهده در هفته بیست و یکم بارداری

پاهای متورم

در این هفته شما همچنین ممکن است پاهای خود را متورم ببینید، اما نگران نباشید بدن شما حدود 50٪ بیشتر خون و مایع نسبت به قبل از بارداری داشته است، بنابراین دلیلی برای این وجود دارد.

خارش پوست

همانطور که پوست شما کشیدگی می یابد، ضعیف تر و خشک تر می شود، که همین امر می تواند منجر به احساس خارش و خشکی شود.از یک روغن مرطوب کننده برای مرطوب نگه داشتن، نرم کردن و حفظ نرمی و انعطاف پذیری یوست خود استفاده کنید.

 پوست چرب

در حالی که برخی از افراد خشکی پوست را تجربه می کنند، عده ای دیگر ممکن است متوجه شوند که با افزایش چربی پوست، باید با آکنه برخورد کننداین دسته، سعی کنند یک صابون یا پاک کننده ملایم داشته و از محصولات آرایشی بدون روغن و بدون چربی استفاده کنند، تا از تشدید آکنه جلوگیری شود.

 رگهای واریسی

با هر هفته حاملگی، فشار بیشتری روی رگها در پاهای شما و افزایش سطح پروژسترون، که باعث می شود دیواره رگ ها را گشاد کند، وجود خواهد داشت ، که فقط باعث افزایش این عارضه می شود. سعی کنید تا ظهور، این رگ ها را به حداقل برسانید، سعی کنید به طور منظم ورزش کنید، جوراب های مخصوص بارداری بپوشید و هر زمان که فرصت و جایی داشتید، دراز کشیده ، و پاها را به دیوار تکیه دهید.

علائم هفته بیست و یکم بارداری

دیده شدن رگ های واریسی در هفته بیست و یکم بارداری 

باد و گاز

به یاد دارید زمانی که گفتیم حاملگی همه ،خوش و خرم نیست؟ فشار افزایش یافته بر رحم شما بر روی رکتوم شما قرار دارد.مقدار زیادی آب نوشیده و غذاهای غنی از فیبر برای جلوگیری از یبوست میل کنید، که یبوست می تواند مشکل را بدتر کند.

در هفته بیست و یکم بارداری چه کارهایی را انجام دهید

مرخصی زایمان

شروع به فکر کردن در مورد اینکه چه نوع مرخصی زایمان و زمانی که می خواهید آن را شروع کنید، نمایید ، مرخصی زایمان مادران باردار 52 هفته طول می کشد و شما تا 39 هفته واجد شرایط مشمول مالیات بر درآمد (SMP) می باشید. هنگامی که می خواهید کار خود را متوقف کنید و روزی که می خواهید SMP شما شروع شود، باید کارفرمای خود را مطلع کنید ، شما باید حداقل 28 روز قبل اطلاع دهید، و کارفرمای شما باید ظرف 28 روز میزان SMP شما دریافت می کنید و زمان شروع و توقف آن را تأیید کند.

مرخصی زایمان

گرفتن مرخصی زایمان در هفته بیست و یکم بارداری  

پرسش و پاسخ های متداول هفته بیست و یکم بارداری 

 چند ماه بارداری،مساوی 21 هفته است؟

شمارش حاملگی ها با هفته ها و ماه ها ،باعث ایجاد سردرگمی می شود، در حال حاضر چهار ماه و حدود سه هفته باردارهستید.

 در هفته بیست و یکم بارداری حجم شکم چقدر باید باشد؟

 این در مادران باردار متفاوت است، اما به عنوان راهنمایی، در حال حاضر شما احتمالا باید، در حدود 13 تا 14 پوند (یا حدود 21 پوند اگر شما در انتظار دوقلو هستید) اضافه وزن داشته باشید. در طول حاملگی، شما حدود 30 پوند اضافه وزن خواهید داشت.

هفته بیست و یکم بارداری و وضعیت مادر و جنین دراین هفته

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی