نشانه های سرطان پوست
“سرطان پوست” یکی از شایع ترین انواع سرطان به شمار میرود که با تشخیص به موقع میتوان آن را درمان کرد.

اندام های ازبدن که برای تشخیص ابتلا به سرطان پوست، نادیده می گیرید:

سرطان پوست، شایعترین نوع سرطان است، اما در صورت تشخیص زودهنگام نیز قابل درمان ترین و پیشگیرانه ترین نوع هم هست یک چکاپ ماهانه، بهترین راه دفاع در برابر جدی ترین سرطان های ملانوم (تومور سیاه رنگ قشر عمیق پوست) است.
به طور ایده آل، بهترین زمان برای اینکه خوتان چک کنید، زمانی است که برهنه هستید، مانند قبل یا بعد از حمام یا در حمام. با طرح یک سری مسائل مهم در این بخش از سلامت نمناک توصیه می شود هر ماه آزمایش های پوستی را انجام دهید ،تا هر گونه ضایعات جدید یا تغییر ،در همان اوایل تشخیص داده شود اما ممکن است دشوار باشد، که به خاطر آورید لکه ای را که پیدا کرده اید کجاست، یا بعد از یک ماه یک لکه رشد کرده یا تغییر رنگ پیدا کرده یا نه.
" گذاشتن یک دفترچه یاد داشت و نت نوشتن روی آن یک ایده خوبی است و بهتر از آن این است که از لکه ها عکس بگیرید!
 
ملانوما
نشانه های وجود سرطان پوست چیست؟

تشخیص سرطان پوست

بسیار آسان است ،که با یک موبایل عکس بگیرید و بعدا به آن ارجاع کنیم تا ببینیم تغییر کرده یا نه هنگامی که شما از کرم های ضد آفتاب استفاده می کنید، بهتر است از بین انگشتانتان استفاده کنید، حتی وقتی سرطان پوست را به طور کامل نادیده می گیرید. اگر نقاط صورتی، مرواریدی رنگ یا لکه و یا زخم هایی که بهبود پیدا نمیکنند وجود داشته باشد، اینها می توانند نشانه ای از سرطان پوست غیر ملانوم باشد خوشبختانه، سرطان پوست ملانوم در صورت تشخیص به راحتی درمان می شود ، "در ملانوم،ما به دنبال لکه های قهوه ای و مشکی هستیم، با اینکه ملانوم ، کاهش رنگدانه ها و لکه های صورتی و قرمز را تولید می شود.
 
سرطان پوست
لکه های صورتی روی پوست ممکن است نشانه سرطان باشد
 

نشانه های سرطان پوست

جاهایی از بدن که هنگام تشخیص سرطان پوست بی اهمیت از کنارشان عبور می کنیم در حالیکه اهمیت دارند:
 
چشم ها :
حتی اگر شما از عینک های آفتابی استفاده میکنید که چشمان شما را محافظت کنند، اما در هنگام بررسی سرطان پوست نباید چشم و ناحیه ابرو خود را نادیده بگیرید. پلک ها یکی از رایج ترین جاها برای انواع سرطان های پوست نومولام هستند. پلک پایینی بیشترین عمومیت را دارد - 44% در آنجا رخ می دهد - و پلک داخلی، 19% را تشکیل می دهد. اگر توده ها و رگ هایی که خونریزی می کنند یا خوب نمیشوند را دیدید، پلک ها یا چشم هایی قرمز که به درمان دارویی پاسخ نمی دهند، مژه هایی که ناگهان بدون دلیلی میریزند ، یا ایجاد ناگهانی زخم های رنگدانه با رشد نامنظم و بی مرز داشتید، حتما یادداشت کنید و به پزشک خود بگویید.
 
گوش:
 
قسمت خارجی گوش شما پر از برآمدگی و بالا و پایین شدگی هاست. این ویژگی مناطق انحنایی اغلب نادیده گرفته می شوند، زیرا ما تمایل داریم تا روی قسمت بزرگتر گوش تمرکز کنیم. به دنبال لکه هایی باشید ،که در حال رشد هستند و دارای رنگ های مختلفی هستند و یا خونریزی دارند.
 
نشانه های سرطان پوست
چکاب ماهیانه بدن برای تشخیص سرطان پوست
 
قسمت پایین:اندام تناسلی و مقعد
واقعا؟ بله، مخصوصا اگر دوست دارید بدون شنا کردن، مایو به تن کنید و یا در روی تخت دراز بکشید و برنزه شوید.با توجه به گفته های بنیاد سرطان پوست، از بیش از 419000 مورد سرطان پوست ایالات متحده در سال مربوط به برنزه شدن های داخلی و بدون آفتاب است، و حدود 6،200 مورد برای ملانوم است. ملانوم ممکن است در هر جای بدن ایجاد شود و به جاهای دیگر سرایت کند و پخش شود، مانند ناحیه تناسلی و مقعد. یک آینه دستی یا یکی بزرگتر را بردارید تا به شما کمک کند که نگاه دقیقی به رگ ها، توده ها، مول و تغییرات ظاهری پوستتان بیندازید.
 
زیر ناخن ها:
ممکن است، فکر کنید توجه به ناخن های انگشتان دست و پا بسیار مهم نیستند، زیرا تمام مدت از دستمان استفاده می کنیم، و معمولا لکه های این مناطق را نادیده میگیریم در طول چکاپ های ماهیانه خود، حتما هرگونه روکش ناخن را از روی ناخنتان پاک کنید و بررسی کنید. برای ملانوم، پزشکان به دنبال یک لکه تیره بر روی ناخن، یا تیره گی پوست در کنار ناخن و یا هر نقطه ای که به نظر می رسد ،کبودی بدون تروما است و با ناخن رشد نمی کند، میگردند.
 
علائم سرطان پوست
تغییر شکل ناخن ممکن است نشانه سرطان باشد
 
زیر سینه ها:
جوش های دردناک یا کیست چربی در خط سینه بندتان، را احتمالا تنها زمانی متوجهشان میشوید که به آنها دست میزنید و به آنها نگاه میکنید، اما باید برای یافتن علائم سرطان پوست، زمانی که خودتان ،ماهانه چکاپ میکنید، به آنها دقت کنید. زیر سینه، دکترها به دنبال جوش های جدید یا خال متغیر و جوش های صورتی یا مرواریدی رنگ پوستی هستند و یا حتی زخم های برامده ای که خوب نمیشوند از یک آینه دستی برای بررسی دقیق تر استفاده کنید.
 
کف پای خود را بررسی کنید:

وجود ملانوم در کف پاها شیوع بسیار کمی دارد،اما به این معنا نیست که راحت از این منطقه عبور کنید. اگر متوجه یک برآمدگی، لک قرمز ترسناک، یک درد یا یک زگیل مانند - به خصوص اگر خونریزی داشته باشد، پوست خشن داشته باشد، یا مایعی را بیرون دهد - حتما به پزشک نشان دهید. برای دیدن هر گونه لکه های قهوه ای یا سیاه جدید، خود را چک کنید، اما به یاد داشته باشید که ملانوم می تواند با رنگ های صورتی یا قرمز نیز ظاهر شود. به خصوص مراقب کف پاها و کف دست هایتان باشید، اگر رنگین پوست هستید با توجه به بنیاد مراقبت از پوست، پوست های تیره، بیشتر به ملانوم آکرال عجیب ،حساس هستند، که نوع بسیار خطرناک ، از ملانوم است.

 ملانوما

هر ماه برای تشخیص و جلوگیری از سرطان بدن خود را چکاب کنید

 
سر شما:
بسیار ساده تر است، اگر از همسر یا دوستتان کمک بخواهید تا پوست سرتان را بررسی کنند و مطمئنا صحیح نیست که از آرایشگرتان بخواهید پوست سرتان را چک کند، تا اگر چیز مشکوکی را دید به شما اطلاع دهد. دنبال زخمهای رنگی یا همراه با خونریزی بگردید از زمانی که موهایتان را با سشوار خشک میکنید، استفاده کنید. به بالای سر خود توجه ویژه ای کنید، به خصوص جاهایی از سرتان که پوستش نازک شده و دچار ریزش مو شده است.
 
دهانتان را بررسی کنید:
دهانتان را باز کنید و یک آینه بگیرید و بررسی کنید، زیرا سرطان پوست نیز می تواند در اینجا نیز وجود داشته باشد با دقت به زیر زبان خود نگاه کنید، داخل گونه هایتان را، و سقف دهانتان اگر چیزی شبیه به درد دندانی دارید، که در حدود سه هفته است که بهبود پیدا نکرده باشد یا بدتر شده، به پزشک مراجعه کنید، و همینطور هم اگر لکه های تیره قرمز یا سفید را در دهان خود مشاهده کردید هم به پزشک مراجعه کنید. افرادی که در دهان خود گرمای شدیدی در هنگام پیپ کشیدن و همچنین سایر محصولات توتونی و تنباکویی، حس میکنند، ریسک بیشتری در ابتلا به سرطان پوست دارند. 

سرطان پوست ، تشخیص سرطان پوست و نشانه های آن

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن /ک
برچسب : سرطان پوست
وبگردی