مسمومیت
شاید تا کنون بیماری مسمومیت را تجربه کرده باشید. بیماری با علایمی که تحمل آن کمی سخت است.حساسیت به بو یکی از این علایم می باشد.

مراقب مسمومیت ها باشید

کسی دوست ندارد که بدنش تبدیل به مکانی مسموم شود و علایم مسمومیت نیز قابل تحمل نیست.مسمومیت می تواند بصورت فردی یا در صورت مصرف غذای آلوده بصورت جمعی، همگی را مبتلا کند . چهار علامت رایج که نشان می دهد بدن شما در حال مبارزه پایاپای با سمومی است که در معرض شان هستید چیست و چکار می توانید بکنید.

علایم مسمومیت

 

بوی بد دهان

دلایل بالقوه زیادی برای بوی بد دهان وجود دارد، در میان آنها، خشکی دهان، باکتری روده و البته سموم هستند. اگر می خواهید تنفس تان خوشبو باشد، سعی کنید از غذاهای فرآوری شده و لوازم آرایشی اجتناب کنید تا به پاکسازی بدن تان از سمومی که واردش کردید کمک نمایید. تنفس بدبو، اغلب نتیجه مستقیم مسمومیت بدن است، بنابراین اگر متوجه شدید هوایی که تنفس می کنید مدام برای تان بدبو و متعفن است، از مواد شیمیایی اضافی در هر زمینه ای که مربوط به مراقبت از بدن تان می شود دوری کنید و حذف شان نمایید. 

با وزن تان می جنگید

سموم محیطی با تاثیر منفی روی هورمون ها، موجب اختلال در متابولیسم می شوند. چیزی که وضع را بدتر می کند این است که بسیاری از این سموم قابل حل شدن در چربی هستند و باعث می شود به راحتی توسط سلول های چربی تان جذب شوند. هرچند ممکن است این فرایند را این گونه نبینید، اما ذخیره سموم در سلول های چربی گاهی یک اقدام محافظتی است که بدن شما برای حفظ ارگان های حیاتی تان انجام می دهد. این اتفاق می تواند وقتی روی دهد که بدن شما مورد هجوم سموم قرار بگیرد. 

حساسیت به بوها

اگر اخیرا بوهای خاصی واقعا اذیت تان می کنند، ممکن است دلیلش سموم موجود در معده تان باشد که جولان می دهند. در این حالت، دود سیگار و عطرها شاید برای تان بسیار تند و زننده باشند. 

متخصصان می گویند این حالت ممکن است به دلیل کاهش عملکرد کبد باشد. این حساسیت به بوها می تواند فراتر از سیستم تنفسی تان را تحت تاثیر قرار دهد. دریافت قوی رایحه ها همراه با سردرد یا تهوع باهم، دلیلی قاطع برای حسایست بیش از حد نسبت به بوها می باشد. برای غلبه بر این مشکل، سعی کنید سموم را از بدن تان دور کنید تا بتواند به عملکرد درستش ادامه دهد. 

تکرر ادرار

اگر دیدید وقت و بی وقت نیاز به دستشویی دارید، احتمالا بدن تان سعی دارد سموم را از سیستم تان دفع کند. این علامت برای عفونت های مثانه هم رایج است، بنابراین پیش از این که نتیجه گیری کنید، دلیلش را به خوبی بررسی نمایید. 

عفونت های مثانه و دفع سموم واقعا شبیه هم هستند:هر دو تحمیل های ناخواسته ای هستند که بدن شما از این طریق سعی دارد با بیشترین سرعت دفع شان کرده و پاکسازی کند. متعاقبا به محض این که کمی ادرار در مثانه تان جمع می شود، احساس می کنید که باید فورا دفعش کنید. فرقی نمی کند دلیل این حالت چه باشد، به هرحال، زیاد آب بنوشید تا به بدن تان کمک کنید از شر هرچیزی که نمی خواهد خلاص شود. برای جلوگیری از جمع سموم بیشتر، از هرگونه محصول بیش از حد فرآوری شده، اجتناب کنید. 

چه باید کرد؟

بهترین راه طبیعی کاهش سموم بدن، افزایش مصرف فیبر است. فیبر مانند اسفنجی برای جذب سموم عمل می کند. مصرف 35 تا 60 گرم فیبر در رژیم غذایی را در برنامه روزانه تان داشته باشید. هچنین مطمئن شوید که سبزیجات لیف دار زیادی مصرف می کنید. این سبزیجات نه فقط فیبر بالایی دارند بلکه سرشار از آنتی اکسیدان نیز هستند. در طی این فرایند سم زدایی (یک تا سه ماه)، همچنین باید مصرف این مواد را هم افزایش دهید تا از کبد، مغز و بافت چربی سفیدتان محافظت نمایید:

- سیلی مارین( موجود در گیاه خار مریم)
-کلرلا
-کورستین( موجود در پوست پیاز)
-عصاره دانه انگور
-ویتامین D3 ( درمعرض نور افتاب)

علایم نشان دهنده مسمومیت بدن

4.510
این مطلب مفید بود ؟91
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از مجله سلامتی-/ف
وبگردی