علت سکسکه
سکسکه مشکل شایعی است که می تواند نشانه یک بیماری پنهان باشد ، با 8 بیماری که علت سکسکه هستند آشنا شوید.

علت سکسکه ، 8 بیماری که سکسکه سعی دارد شما را از آن باخبر سازد

سکسکه ، مشکلی که تمام انسان های دنیا آن را تجربه میکنند ولی باید بگوییم علاوه بر مزاحمت کوتاه سکسکه می تواند علائم مشکلات دیگری نیز باشد ، به زبان ساده این حالت می تواند نشانه ای از بیماری پنهان در شما باشد ؛ در ادامه این بخش از سلامت نمناک توضیحات بیشتری خواهیم داد.

علل سکسه چیست

سکسکه زمانی که دیافراگم یا اندام های تنفسی با اسپاسم غیر ارادی و ناگهانی مواجه می شود رخ می دهد ،دکتر تیموتی ، استادیار پزشکی در کالج پزشکی مرکز علوم درمانی دانشگاه تگزاس می گوید:" هر چیزی که باعث می شود معده باد کند می تواند باعث سکسکه شود. " معمولا یک سری از سکسکه ها برای مدت کوتاهی به طول می انجامد . با این حال، دکتر هشدار می دهد وقتی سکسکه طولانی تر یا خارج از آنچه که به طور معمول است تجربه می کنید، مشکلات جدی تری برای سلامتی ایجاد می کند.
سکسکه
 علت اصلی سکسکه چیست

سکسکه به چه علت هایی ایجاد می شود

بیماری رفلاکس :
علائم رفلاکس ، سوزش معده ، مزه ترش و تلخ و حالت تهوع است. اگر ادامه داشت ، توسط پزشک چک شود تا ببینید آیا بیماری رفلکس اسیدی دارید یا خیر، می تواند به زندگی و البته سلامتی مری ، شکم آسیب بزند .
 
سکسکه ممکن است هشدار دهد که باید زمانی را برای خودتان انتخاب کنید. کلینیک مایو ، استرس احساسی را به عنوان یکی از دلایل متعدد سکسکه نشان می دهد ، بنابراین اگر به سکسکه که با سطوح استرس بالا همراه هستند توجه کنید،با برداشتن گام هایی برای بازگردانی آرامش درونی مانند مدیتیشن، ورزش، سکسکه را تسکین دهید .
علت سکسکه
 سکسکه می تواند نشانه چه بیماری هایی باشد 
نشانه سرطان :
سکسکه می تواند حضور برخی انواع سرطان ها از جمله آن هایی که در مغز، معده یا غدد لنفاوی هستند را نشان دهد. در مقایسه با سکسکه مداوم، که حداقل 48 ساعت و حداکثر کم تر از 30 روز طول می کشد ، البته اشاره شده است سکسکه که بیش از 30 روز طول می کشد - با سرطان های رایج مذکور مرتبط اند. سکسکه که این مدت طولانی دوام آورده ، نشان می دهد چیزی جدی تر در درون رخ داده است :متخصصان خاطر نشان می کنند بسیار نادر است که سکسکه نشانه ای از سرطان باشند.
 
نشانه التهاب ریه :
طبق راهنمای مرک تشخیص و درمان، سکسکه طولانی مدت می تواند نشانه ای از ذات الریه باشد. در حالی که احتمالا علائم دیگر ذات الریه مثل درد قفسه سینه، لرز، تب، و شاید کوتاهی تنفس، سکسکه را نیز تجربه خواهید کرد ، به عنوان نشانه ی ممکن از عفونت ریوی ثبت شده اند. پزشک احتمالا اشعه ایکس می دهد تا مشخص کند آیا واقعا ذات الریه دارید یا نه.
علت و درمان سکسکه
 سکسکه ای که خبر از سرطان می دهد
نشانه دهنده التهاب در سیستم عصبی مرکزی :
یکی از علائم اختلال سیستم مرکزی که گاهی با ام اس اشتباه گرفته می شود - سکسکه مداوم است .استفراغ، از دست دادن بینایی، و حالت تهوع نیز علائم بیماری التهابی سیستم عصبی مرکزی هستند که بر مغز، ساقه مغز، اعصاب بینایی و نخاع تاثیر می گذارد. لازم نیست با هر علامت جدیدی که مشاهده می کنید به نتایج بیماری جدی برسید، اما با یک متخصص در مورد سکسکه صحبت کنید، به خصوص اگر همراه با علائم دیگر همراه باشند.
علل سکسکه

 چه عواملی باعث بروز سکسکه می شوند

نشانه حمله قلبی :

اگر سکسکه دارید که چند روز طول کشیده ، می تواند نشانه حمله قلبی باشد. جاش داونپورت، رئیس بیمارستان سنت در شهر نیویورک، داستان مردی 68 ساله را به یاد می آورد که چهار روز متوالی سکسکه می کرد. مشکلات مربوط به دیابت، سیگار کشیدن ، و احتمال ابتلا به سرطان رد شد. سپس داونپورت در ادامه به الکتروکاردیوگرام دستور داد .در پرونده قبلی بین سکسکه و سکته قلبی ارتباط وجود داشت ، . نتایج نشان داد که مرد حتی با وجود اینکه علائم حمله قلبی مانند تعریق، ضعف یا درد قفسه سینه را نداشت ، دچار حمله قلبی شده است. با این حال، همانطور که سکسکه می تواند نشانه ای از سرطان ها باشد، داونپورت هشدار داد سکسکه می تواند نشانه حمله قلبی باشد اما بسیار نادر است .
 
عملکرد نامناسب کلیه ها :
اگر بیماری مزمن کلیه دارید و شروع به سکسکه مکرر می کنید ، می تواند نشانه وخامت کلیه باشد . سکسه همراه با نشانه هایی مانند درد استخوان، بوی غیرطبیعی تنفس و لرزش ماهیچه سردرد، خستگی و کاهش اشتها هستند. از آنجایی که کلیه ها مسئول حذف ضایعات و آب اضافی در بدن هستند، توانایی آن برای کار موثر ضروری است. سکسکه همراه با این علایم دیگر می تواند نشان دهد کلیه دچار مشکل جدی است؛ گزینه هایی مانند دیالیز می تواند ضروری باشد.
سکسکه

 بیماری هایی که نشانه آن سکسکه کردن است

نشانه های اولیه سکته :

یک نظرسنجی ملی توسط مرکز پزشکی دانشگاه ایالتی اوهایو منتشر شد مشخص کرد اغلب زنان نمی دانستند سکسکه می تواند نشانه ای از سکته باشد. از میان 1000 زنی که مورد سوال قرار گرفتند، تنها 10 درصد متوجه شدند یکی از علائم سکته کردن است .سکسکه همراه با درد سینه غیرمعمول نشانه هشدار زودهنگام سکته در زنان هستند. در حقیقت، انجمن ملی سکته ، سکسکه را همراه با حالت تهوع، گیجی و ضعف عمومی به عنوان برخی از نشانه های منحصر به فرد که ممکن است زنان تجربه کنند لیست می کند. 

8 بیماری و مشکل جسمی که می تواند علت سکسکه باشد

4.224
این مطلب مفید بود ؟204
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
برچسب : سکسکه
وبگردی