ریفلاکس صفرا
صفرا یک مایع سبز مایل به زرد است که گاهی به دلیل اختلالاتی در دستگاه گوارش به صورت زرد آب به معده و گلو وارد می شود این حس ناخوشایندیاهمان ریفلاکس صفرا عللی دارد که با استفاده از روش های کاملا طبیعی و گیاهی قابل درمان است.

ازعلت و علائم تا درمان ریفلاکس صفرا 

ریفلاکس صفرا،زمانی اتفاق می افتد که صفرا مایع گوارشی که در کبد شما تولید می شود ، را در معده و لوله ای که دهان و معده شما را به هم وصل می سازد (مری) ترشح کند .ریفلاکس صفرا،ممکن است همراه با ریفلاکس اسید باشد ،که در اصطلاح پزشکی برای ضدعفونی اسید معده به به مری در مریض شما می باشد با این حال، ریفلاکس صفراوی و ریفلاکس اسیدی ، کاملا از هم متفاوت هستند ؛ این موضوع که آیا صفرا در رفلکس مهم است بحث برانگیز است صفرا اغلب یک علت مشکوک در رفلکس است، بخصوص زمانی که افراد به طور کامل به داروهای مهار کننده اسیدی ،واکنشی نشان نمی دهند.
اما شواهد کمی وجود دارد که اثرات ریفلاکس صفرا را در افراد مشخص کند بر خلاف رفلکس اسیدی ، ریفلاکس صفرا معمولا با تغییرات در رژیم غذایی یا شیوه زندگی کاملا کنترل نمی شود ؛ درمان ،شامل داروها یا در موارد شدید جراحی است این مقدمه ای بود برای توضیحات بیشتر و کامل در مورد علائم و راههای درمان و پیشگیری از ریفلاکس صفرا که در این بخش از سلامت نمناک خواهیم گفت.
 ریفلاکس صفرا

 ریفلاکس صفرا و بازگشت زرد آب

علائم و نشانه های ریفلاکس صفرا عبارتند از:  

  • ریفلاکس صفرا در تشخیص از رفلکس اسیدی میتواند دشوار باشد ؛ نشانه ها و علائم، هردو مشابه هستند و در هر دو حالت ممکن است به طور همزمان رخ دهند اما در کل شواهد زیادی بر نقش صفرا در ایجاد رفلکس در دست نیست .
  • درد شکمی که ممکن است شدید باشد
  • سوزش سر دل :احساس سوزش در قفسه سینه که گاه به گلو ی شما گسترش می یابد ،همراه با طعم ترش در دهان
  • حالت تهوع 
  • استفراغ مایع سبز مایل به زرد (صفرا) 
  • گاهی اوقات، احساس سرفه یا خفگی 
  • کاهش وزن ناخواسته

علائم ریفلاکس صفرا

علت ریفلاکس صفرا و بازگشت زرد آب به معده 

ریفلاکس صفرا در معده
صفرا و مواد غذایی در دوازدهه و در روده کوچک ، خود را از طریق دریچه پیلوریک، که یک حلقه سنگین عضله مانند ، واقع در خروجی معده میباشد ، وارد میکند . دریچه پیلوریک ،معمولا فقط کمی باز می شود - اندازه ای در حدود یک هشتم یک اونس (حدود 3.5 میلی لیتر) که مایع در یک لحظه در آن آزاد می شود، اما به اندازه ای که اجازه نمی دهد آب گوارشی به معده رفلاکس شود ، در بسیاری از موارد رفلاکس صفرا، دریچه به درستی بسته نیست و مایع صفرا به معده بازمی گردد.
ریفلاکس صفرا در مری
اسید معده و صفرا می تواند ریفلاکس را به مری، در حالی که دریچه عضلانی در ورودی معده ناکارآمد باشد ، منتقل کند اسفنکتر مری ،پایین ترین قسمت مری و معده را از هم جدا می کند ؛ دریچه ،به طور معمول به اندازه کافی باز می شود تا غذا بتواند به معده منتقل شود اما اگر دریچه ضعیف یا غیر طبیعی باز شود، صفرا می تواند به مری جریان یابد .

علل ریفلاکس صفرا 

صفرا یک مایع سبز مایل به زرد است، که برای هضم چربی ها و برای از بین بردن گلوله های قرمز خون و برخی از سموم از بدن شما ضروری است صفرا در کبد شما تولید می شود و در کیسه صفرا ذخیره می شود ؛ خوردن یک وعده غذایی که حاوی مقدار کمی از چربی باشد، کیسه صفرا را برای آزادسازی صفرا، که از طریق دو لوله کوچک (مجرای صفراوی و مجرای صفراوی عادی) به قسمت بالای روده کوچک شما (دوازدهه) جریان می یابد، آماده میکند ، ولی چه چیزی موجب ریفلاکس صفرا می شود؟ 
نشانه ریفلاکس صفرا

علل اصلی ریفلاکس صفرا

عوارض جراحی معده 
از جمله تخلیه معده (گاسترکتومی) و جراحی بای پس معده برای کاهش وزن باشد. 
 
زخم های گوارشی 
زخم معده می تواند دریچه پیلوریک را مسدود کند، به طوری که به اندازه کافی باز نمی شود، تا معده بتواند به سرعت آن را خالی کند مواد غذایی مضر در معده، می تواند منجر به افزایش فشار معده و ورود اسید معده و صفرا به مری شود.
 
جراحی کیسه صفرا (کولسیستکتومی) 
افرادی که کیسه صفرای خود را برداشته اند، ریفلاکس صفرا را به طور قابل توجهی بیشتر از افرادی که این جراحی را انجام نداده اند ، تجربه می کنند .
 
 چه  زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم؟ 
پزشک خود را ملاقات کنید، اگر اغلب علائم ریفلاکس را تجربه کرده اید، یا اگر بدون تلاش در حال از دست دادن وزن خود هستید.اگر در شما بیماری ریفلاکس معده (GERD) تشخیص داده شده ، ولی از داروهای کمکی استفاده نمی کنید، با پزشک خود تماس بگیرید، ممکن است به درمان های پیشرفته برای درمان رفلاکس صفرا نیاز داشته باشید.

درمان خانگی ریفلاکس صفرا و درمان های طبیعی

بابونه برای درمان ریفلاکس صفرا 

بابونه برای مبارزه با التهاب استفاده می شود. بابونه جهت جلوگیری از حمله رفلکس صفراوی در معده و مری است.بابونه حاوی روغن های سبک و فلاونوئیدها است ،موسیلاژ که جزئی از بابونه است، در تطابق با پوشش مری در بدن کمک می کند همچنین این گیاه، از حمله اسید معده جلوگیری می کند. بابونه یکی از گیاهان نادر است که عوارض جانبی ندارند و در اکثر موارد، این دارو برای درمان رفلاکس صفراوی به عنوان یک چای استفاده می شود.
ریفلاکس صفرا

روش درمان ریفلاکس صفرا با بابونه 

روش:
گیاه بابونه را 15 دقیقه در آب بجوشانیید و سپس دم کنید .
قبل از مصرف، باید برگه های بابونه را فشار دهید.
شما باید این چای را سه تا چهار بار در روز بنوشید.
این یک درمان خانگی برای ریفلاکس صفرا بوده و همچنین به درمان التهاب مری با اسید معده نیز کمک می کند.

درمان ریفلاکس صفرا با شیرین بیان

این گیاه، به طور مؤثر به عنوان درمان رفلاکس صفرا و سایر بیماری های گوارشی مورد استفاده قرار می گیرد این روش برای درمان سوزش سر دل و دیگر علائم رفلاکس صفرا بسیار موثر است همچنین شیرین بیان ،در کمک به درمان حالت تهوع، گرفتگی و استفراغ نیز مفید است و درد را از بین برده و سوزش در معده متوقف می شود. شیرین بیان به تشکیل لایه ی مخاطی در معده کمک می کند. شیرین بیان باعث کاهش تولید پپسین اضافی میشود ، که به درمان رفلاکس صفرا کمک می کند شما می توانید شیرین بیان را به عنوان چای یا آب نبات مصرف کنید همچنین می توانید این گیاه را به عنوان قرص یا عصاره ها نیز مصرف کنید.
شما نباید شیرین بیان را به عنوان یک داروی گیاهی بلند مدت استفاده کنید. Glycyrrhizin یک جزء از شیرین بیان است، اگر شما برای مدت طولانی از این گیاه استفاده کنید، باعث آسیب جدی در سلامت شما می شود ؛ قبل از شروع به استفاده از این داروی خانگی ،برای درمان رفلاکس صفرا، شما باید با پزشک خود مشورت کنید، تا مقدار مصرف لازم را بدانید .
شیرین بیان برای ریفلاکس صفرا

نسخه طب سنتی شیرین بیان برای درمان ریفلاکس صفرا

منیزیم برای درمان ریفلاکس صفرا

منیزیم در کمک به کنترل عملکرد عضلانی در دستگاه گوارش در سراسر بدن انسان بسیار سودمند و کارآمد است منیزیم، همچنین به هضم کمک می کند و مشکلات رفلاکس را کاهش می دهد.

عصاره پوست نارنج موثر در درمان ریفلاکس صفرا

عصاره پوست نارنج کمک می کند تا مواد غذایی را به طور موثر از طریق مری ، با کاهش میزان رفلکس به معده منتقل کرد  همچنین این درمان خانگی رفلکس صفرا، باعث کاهش کشش سطحی مایع در معده می شود، که باعث کاهش احتمال ریفلاکس خواهد شد . 
این ترکیبی است که از واکنش های بیوشیمیایی بدن انسان، پشتیبانی می کند ، همچنین این درمان خانگی رفلکس صفرا، پروسه گوارش را تسریع می بخشد و احتمال ریفلاکس را کاهش می دهد.

گل ختمی به درمان ریفلاکس صفرا کمک میکند

به عنوان یک درمان خانگی برای تسکین علائم رفلاکس صفرا بوده ،که سال ها مورد استفاده قرار گرفته است این یک گیاه با خاصیت ضد التهابی خوب است ،که در درمان رفلاکس صفرا کمک می کند و دستگاه گوارش را آرام می کند . گل ختمی به طور موقت لعابی تولید می کند، که دستگاه گوارش را پوشش می دهد و آن را درمان می کند ؛ اگر برای درمان رفلکس صفراوی از گل ختمی استفاده کنید ، سیستم ایمنی بدن شما نیز قوی تر خواهد شد پس از هر وعده ی غذایی ، مصرف گل ختمی توصیه میشود. همچنین می توانید از دم کرده ی گل ختمی نیز استفاده کنید (باید سرد باشد) که به درمان سوزش سر معده که از رفلکس صفرا سرچشمه گرفته ، کمک می کند. شما می توانید دم کرده را در یخچال نگه دارید اما این گیاه می تواند برخی از عوارض جانبی مانند مشکل در جذب برخی داروها را بهمراه داشته باشد .
توجه داشته باشید که حتما یک ساعت قبل و یا یک ساعت بعد از مصرف داروهای دیگر خود از گل ختمی استفاده کنید به همین دلیل،قبل از شروع استفاده از آن ، با پزشک خود مشورت کنید.

سیر مفید برای ریفلاکس صفرا

سیر یکی از بهترین درمان های طبیعی است ،که تقریبا برای هر نوع بیماری استفاده می شود سیر دارای خواص ضد عفونی کننده و ضد التهابی است ،که آن را بسیار موثر می سازد هم چنین برای درمان کلسترول نیز مورد استفاده قرار می گیرد ،زیرا باعث کاهش کلسترول بد و افزایش کلسترول خوب می شود ؛ اگر دچار ریفلاکس صفرا هستید، باید سیر مصرف کنید. شما می توانید نوع جدیدی از داروی خانگی برای درمان رفلکس صفراوی را امتحان کنید . میتوانید سیر را بهمراه پاستا و یا هرنوع غذای دیگری میل کنید  از هرراهی سیر را مصرف کنید ، همیشه نتایج مشابهی خواهید داشت ؛ بیشتر توصیه می شود از سیر مخلوط با شیر کره ای استفاده کنید ،زیرا بهترین نتیجه را برای کوتاه ترین زمان می دهد هنگامی که این ترکیب مصرف می شود، نتایج فوق العاده خواهد بود. 
این نتیجه ، حاصل از ترکیب مواد مختلف در ذائقه (مواد گرم و سرد) بدست می آید از آنجایی که شیر ماده ای سرد است و سیر یک ماده گرم ، ترکیبی کامل برای درمان رفلاکس صفرا خواهد بود .
سیر برای ریفلاکس صفرا

سیر از بهترین درمان های ریفلاکس صفرا

تاثیر نارون لغزنده در درمان ریفلاکس صفرا

نارون لغزنده، که درمان کننده ریفلاکس صفراوی و باعث آرامش دستگاه گوارش است پودر خشک پوست درخت نارون لغزنده به عنوان طب گیاهی استفاده می شود. شاخ و برگ درخت نارون ، قرص، کپسول، چای، عصاره از محصولات این درخت است نارون لغزنده مخاط ضعیف معده (( به دلیل حملات ریفلاکس صفراوی )) راتقویت می کندشاخ و برگ ها که شامل موسیلاژ هستند نیز به درمان ریفلاکس صفراوی کمک میکند. شما می توانید نارون را در آب مخلوط کنید و پس از وعده های غذایی بنوشید ، هم چنین می توانید برگ نارون لغزنده را در آب جوش به مدت پنج دقیقه جوشانده و سپس دم کنید و بنوشید  ؛ این چای را سه بار در روز بنوشید. حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنید .

درمان ریفلاکس صفرا با گیاه ملیسا

این گیاه توسط کارشناسان پزشکی به عنوان دارو یی طبیعی که برای رفلاکس صفرا استفاده شود ، توصیه می شود ملیسا دارای خواص آرام بخشی قوی است همچنین تمام متخصصان دارو توصیه می کنند که این گیاه را در صورت داشتن مشکلات استرس و اضطراب نیز استفاده کنید در بسیاری از موارد، دلیل رفلاکس صفراوی استرس و اضطراب است بنابراین، این گیاه برای کاهش آثار این بیماری استفاده می شود. ملیسا باعث بهبود کلی دستگاه گوارش است این دارو علاوه بر درمان رفلاکس صفراوی برای درمان عوارض معده و برای آرامش نیز بسیار مفید است . 
این یکی از گیاهان مورد علاقه متخصصان پزشکی برای درمان رفلاکس صفراست، زیرا تمام خواصی که ما قبلا ذکر کردیم را در خود دارد.

نوشیدن شیر سرد برای درمان ریفلاکس صفرا

افرادی که از رفلاکس صفرا رنج می برند، احساس گرما و سوزش در قلب خود دارند برای کاهش و حذف گرما و سوزش، شما باید مایعات سرد به خصوص شیر سرد را بنوشید .نوشیدن شیر سرد گرما را در قلب شما از بین میبرد همچنین این دارو برای درمان رفلاکس صفرا برای مبارزه با آن، موثر است ،چرا که رفلاکس صفرا را رد می کند. عادت نوشیدن شیر سرد، ایده خوبی است ،که شما حداقل باید برای 15 روز متوالی آن را ادامه دهید این درمان خطرناک نیست، هیچ عوارض جانبی ندارد جای هیچ نگرانی برای شما نیست ، حتی بدون مشورت با دکتر، زیرا شیر به شما کمک می کند تا رفلاکس صفرا را درمان کنید.

درمان ریفلاکس صفرا با سرکه سیب 

این دارو علاوه بر درمان رفلاکس صفرا ، یکی از رایج ترین داروهای طبیعی برای درمان انواع بیماری ها است ؛ شما باید حداقل دو قاشق غذاخوری سرکه سیب سرخ را در روز بخورید.اگر شما آن را به طور منظم مصرف کنید، نتایج موثری خواهید داشت رفلاکس صفراوی شما ،از بین خواهد رفت و شما نیازی به انجام عمل جراحی نخواهید داشت. 
سرکه سیب برای ریفلاکس صفرا

سرکه سیب موثر برای درمان ریفلاکس صفرا

سیب موثر در درمان ریفلاکس صفرا

سیب نیز به عنوان یک درمان رفلاکس صفرا استفاده می شود شما باید سیب های قرمز با کیفیت ثابت را مصرف کنید ؛ سیب قرمز و یا طلایی خوشمزه و باکیفیت ، برای درمان رفلکس صفراویه شما توصیه میشود . سیب علائم GERD را کاهش می دهد؛ زیرا باعث ایجاد حالت قلیایی در معده شده که باعث خنثی سازی اسیدهای اضافی و کمک به هضم غذا می شود شما باید بعد از هر وعده ،نیمی از سیب را بخورید، زیرا این امر باعث تشکیل حالت قلیایی در معده می شود. همچنین اگر احساس کنید، این مقدار سیب برای شما کم است ، می توانید مقدار سیب را افزایش دهید به همین ترتیب بعد از میان وعده های روزانه نیز ،سیب بخورید گاهی اوقات ممکن است شما احساس سوزش سردل هنگام آماده شدن برای خواب یا در طول شب نیز داشته باشید . شما همچنین باید نیمی از سیب را قبل از رفتن به رختخواب بخورید ،زیرا این یکی از بهترین درمانهای رفلاکس صفرا است.

ریفلاکس صفرا و بهترین درمان های خانگی ریفلاکس صفرا

3.4182
این مطلب مفید بود ؟12260
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از بخش بهداشت و سلامت/ز.ت
برچسب : کیسه صفرا
وبگردی