علت چاقی بعد از ازدواج
بسیاری از مردان پس از ازدواج دچار اضافه وزن و چاقی شکم می شوند، علت چاقی مردان بعد از ازدواج چیست و چه دلایل باعث بزرگ شدن شکم آقایان بعد از ازدواج می شود؟

علت چاقی و بزرگ شدن شکم مردان بعد ازدواج

تحقیقات نشان داده است زوج هایی که به تازگی ازدواج کرده اند در معرض افزایش وزن هستند. مردان بعد از ازدواج دچار اضافه وزن می شوند و در طول 5 سال حدود 24 پوند به وزنشان اضافه می شود. بروز چاقی در افراد متاهل به خصوص آقایان دلایل بسیار زیادی دارد اما چند علتی که در این بخش از تناسب اندام نمناک آورده ایم، اصلی ترین عوامل افزایش وزن در آقایان متاهل به شمار می آید.

علت چاقی مردان بعد از ازدواج

بیشتر خانم ها و آقایان پس از ازدواج دچار اضافه وزن شده و چاق می شوند، علت چاق شدن آقایان پس از ازدواج این است که :

  • آقایان پس از ازدواج سبک زندگی شان تغییر می کند و فعالیت بدنی آنها کاهش می یابد. بسیاری از مردان قبل از ازدواج به باشگاه رفته اما پس از ازدواج به دلیل اینکه می خواهند بیشتر کنار همسرشان باشند، ورزش را تعطیل کرده و چاق می شوند.

چاقی مردان

  • مردان بعد از ازدواج تمایل به مصرف غذاهای و مواد غذایی شیرین دارند و همین تمایل باعث افزایش وزن آنها می شود.
  • یکی دیگر از علت های چاق شدن آقایان پس از ازدواج این است که آنها همراه همسر خود به رستوران رفته و غذاهای زیادی را امتحان می کنند. مصرف غذاهای آماده و رفتن به رستوران به طور بیشتر از قبل عاملی در تشدید افزایش وزن است.

چاقی بعد از ازدواج

  • حضور مداوم در مهمانی ها و مصرف غذاهای پرکالری نیز یکی دیگر از دلایل چاق شدن آقایان پس از ازدواج است.
  • دیگر دلیل چاق شدن آقایان پس از ازدواج این است که عروس خانم ها در ماه های اول ازدواج غذاهای متنوع و دسرهای پرکالری تهیه میکنند تا کدبانو بودنشان را به رخ آقا داماد بکشند، مصرف دستپخت عروس خانم و غذاهای رنگارنگ و متنوع او سبب چاق شدن همسرشان می شود.
  • مردان بعد از ازدواج به دلیل تغییرات در مزه غذاهایی که مصرف می کنند به طور معمول بیشتر غذا می خورند و چاق می شوند.

چاقی افراد متاهل

  • بسیاری از زوج های جوان در وایل ازدواج ساعات زیادی را صرف تماشای تلویزیون می کنند و هنگام تماشای تلویزیون تنقلات پرکالری و مضری مانند چیپس، پفک، شیرینی و ... استفاده می کنند که منجر به چاقی آنها می شود.

علت چاقی شکم مردان بعد از ازدواج چیست؟

3.5185
این مطلب مفید بود ؟12857
منبع : بخش تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
وبگردی